Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
ALTERNATYWNA RZECZYWISTOŚĆ – wernisaż prac malarskich – Wacław Sporski & Alex Sporski
data dodania:
13.10.2016
Żart, gra jak najbardziej mogą sąsiadować w twórczości z poważnymi refleksjami filozoficznymi. Dlatego że i tak z każdym obrazem, cegiełka po cegiełce, budowana jest świątynia mego rozumienia tego świata. Twórca miłosiernie pozwolił nam, abyśmy byli współautorami tego, co tworzymy – mówi Wacław Sporski, współautor wystawy ALTERNATYWNA RZECZYWISTOŚĆ, która towarzyszy premierze EUGENIUSZA ONIEGINA Piotra Czajkowskiego w reż. Pawła Szkotaka.

wernisaż: 29 października 2016, godz. 19:00
Sala Kameralna Teatru Wielkiego w Łodzi
wystawę oglądać można do końca listopada 2016 tylko podczas spektakli
Od 29 października do końca listopada 2016 r. zapraszamy na wystawę prac malarskich Wacława i Alexa Sporskich, która towarzyszy premierze EUGENIUSZA ONIEGINA.

Wacław Sporski (ur. 1960) – ukończył Państwową Szkołę Plastyczną im. A. K. Glebowa w Mińsku (1979 r.) W roku 1983 zainaugurował swoją działalność wystawienniczą. Na koncie ma wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych w rodzinnej Białorusi (Grodno), Rosji (Sankt Petersburg, Moskwa), Polsce (Warszawa, Kraków, Sopot) na Ukrainie (Lwów), w Holandii, Japonii i na Litwie (Kłajpeda). Niezliczona ilość prac artysty trafiła do wielu prywatnych kolekcji na świecie. Mieszka i tworzy w Grodnie na Białorusi, należy do Towarzystwa Plastyków Polskich przy Związku Polaków na Białorusi.

Alex Sporski – współczesny artysta malarz młodego pokolenia. Urodził się w 1983 roku na Białorusi. Absolwent Grodzieńskiego Uniwersytetu im. Janki Kupały. Artysta o niezwykłej wyobraźni i fantazji. W jego pracach dominuje symbolika, posługiwanie się metaforą. Artysta o ogromnym potencjale, wysoko rekomendowany wśród rodzimych historyków sztuki. Syn znanego białoruskiego malarza Wacława Sporskiego. Zrzeszony w Towarzystwie Plastyków Polskich przy Związku Polaków na Białorusi.

***
Kookaburra Studio jest autorskim projektem Renaty Mosiołek. Szeroko pojęta promocja kultury, ekspozycje, wystawy, promocja sztuki i artystów oraz kampanie promujące interesujące wydarzenia i obiekty kultury są wizytówką firmy. W Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 36 mieści się salonik wystawienniczy – Galeria Sztuki Kookaburra Studio – w którym znajduje się kolekcja prac malarskich artystów promowanych przez Galerię. Galeria realizuje projekt „Słowiańskie widzenia malarskie” promujący twórczość artystów z Polski, Białorusi, Serbii, Ukrainy i Albanii. W 2014 odbyła się wystawa „Transgraniczna Strefa Sztuki”, promująca 11 malarzy z Białorusi. Galeria jest także organizatorem wystaw indywidualnych, m.in. Gienadija Pitsko (Białoruś, 2013), Davida Pataraia (Gruzja, 2015).
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net