Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
CZŁOWIEK Z MANUFAKTURY - konkurs na operę. Fotorelacja z konferencji prasowej w PAP
data dodania:
1.07.2016
Teatr Wielki zorganizował w warszawskim Centrum Prasowym PAP konferencję prasową, na której przedstawiono międzynarodowy konkurs kompozytorski na operę CZŁOWIEK Z MANUFAKTURY.
Autorką libretta opery jest Małgorzata Sikorska-Miszczuk – dramatopisarka i scenarzystka, tłumaczona na kilkanaście języków, wystawiana w wielu krajach świata. Pierwszy z dwóch aktów libretta już powstał. Głównym bohaterem jest Izrael Poznański – kapitalista, bogacz, przedsiębiorca, człowiek, będący egzemplifikacją „od pucybuta do milionera”. W roli Przybysza wystąpi słynny aktor Wojciech Pszoniak. Śpiewać nie będzie, ale propozycję Teatru Wielkiego przyjął bez wahania. Łódź to miasto chropowate, nieulizane, z charakterem - mówił. Oprócz Sikorskiej-Miszczuk i Pszoniaka, w konferencji wzięli udział koordynator projektu Krzysztof Korwin-Piotrowski, a także dyrektorzy łódzkiej opery –dyrektor naczelny, Paweł Gabara oraz dyrektor artystyczny, Wojciech Rodek. Spotkanie poprowadziła Michał J. Stankiewicz, kierownik literacki TWŁ.
Mecenasem wydarzenia i fundatorem nagród (50 tys. zł) jest Manufaktura w Łodzi. Prapremiera "Człowieka z Manufaktury" planowana jest na listopad 2018 roku, z okazji 185. urodzin Izraela Poznańskiego.
Więcej na temat "Człowieka z Manufaktury" w zakładce "Konkurs".
fot. materiały własne Teatru
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net