Kalendarium
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
listopad 2018
Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
19.11
poniedziałek
19:00
Kup bilet
premiera
Spektakle gościnne

Karol Borowiecki: Dominik Senator
Moryc Welt: Maciej Pletnia
Maks Baum: Paweł Kurpiel
Anka:  Aneta Kosmowska
Lucy Zucker: Laura Korolczuk
Mada Muller: Bogumiła Szaleńczyk
Podpalacz: Joshua Legge
Zosia: Matylda Molińska
Ojciec Zosi: Kyrylo Shcherban
Kessler: Wiktor Krakowiak-Chu
Zucker: Grzegorz Brożek
Mela Grunspan: Ekaterina Kitaeva-Muśko
Bucholc, fabrykant: Tomasz Jagodziński (gościnnie)
Mendelsohn, fabrykant: Kyrylo Shcherban
Edelman: Krzysztof Pabjańczyk
Muller, ojciec Mady: Piotr Ratajewski
Borowiecki, ojciec Karola: Marcin Ciechowicz
Szpiedzy: Yuki Itaya, Tomu Kawai, Mateusz Kubiak, Jakub Olejnik
muzyka z nagrania
 

23.11
piątek
18:30
Kup bilet
RIGOLETTO
premiera
Opera

Kompozytor:
Giuseppe Verdi

Dyrygent:
Tadeusz Kozłowski

Rigoletto: Zenon Kowalski
Książę Mantui: Dawid Kwieciński
Gilda: Hanna Okońska
Sparafucile: Robert Ulatowski
Maddalena: Bernadetta Grabias
Giovanna: Olga Maroszek
Hrabia Monterone: Grzegorz Szostak
Marullo: Andrzej Kostrzewski
Matteo Borsa: Marcin Ciechowicz
Hrabia Ceprano: Andrzej Staniewski
Hrabina Ceprano: Joanna Śmiałkowska
Paź: Aldona Orzeł-Sztabińska
Woźny, Strażnik: Romuald Kisielewski
Chór męski, Balet i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi

pod dyrekcją Tadeusza Kozłowskiego
Inspicjenci: Zbigniew Pawełczyk, Andrzej Kowalik
 
 

24.11
sobota
18:30
Kup bilet
RIGOLETTO
premiera
Opera

Kompozytor:
Giuseppe Verdi

Dyrygent:
Michał Kocimski

Rigoletto: Zenon Kowalski
Książę Mantui: Tadeusz Szlenkier
Gilda: Aleksandra Borkiewicz
Sparafucile: Rafał Pikała
Maddalena: Agnieszka Makówka
Giovanna: Agnieszka Białek
Hrabia Monterone: Grzegorz Szostak
Marullo: Witold Tomczyk
Matteo Borsa: AdamJózef  Węgliński
Hrabia Ceprano: Andrzej Staniewski
Hrabina Ceprano: Aldona Orzeł-Sztabińska
Paź: Ewelina Hrycak
Woźny, Strażnik: Wiesław Rudnicki
Chór męski, Balet i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi

pod dyrekcją Michała Kocimskiego
Inspicjenci: Zbigniew Pawełczyk, Andrzej Kowalik
 

26.11
poniedziałek
18:30
Kup bilet
premiera
Koncert

Rigoletto: Zenon Kowalski
Książę Mantui: Tadeusz Szlenkier
Gilda: Aleksandra Borkiewicz
Sparafucile: Rafał Pikała
Maddalena: Agnieszka Makówka
Giovanna: Agnieszka Białek
Hrabia Monterone: Grzegorz Szostak
Marullo: Witold Tomczyk
Matteo Borsa: AdamJózef  Węgliński
Hrabia Ceprano: Andrzej Staniewski
Hrabina Ceprano: Aldona Orzeł-Sztabińska
Paź: Ewelina Hrycak
Woźny, Strażnik: Wiesław Rudnicki
Chór męski, Balet i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi

pod dyrekcją Michała Kocimskiego
Inspicjenci: Zbigniew Pawełczyk, Andrzej Kowalik
 

28.11
środa
11:00
Kup bilet
HALKA
premiera
Opera

Kompozytor:
Stanisław Moniuszko

Dyrygent:
Andrzej Knap

Halka: Anna Wierzbicka
Jontek: Paweł Skałuba
Stolnik: Robert Ulatowski
Zofia: Patrycja Krzeszowska
Janusz: Andrzej Kostrzewski
Dziemba: Rafał Pikała
Dudarz: Witold Tomczyk
Góral: Wojciech Strzelecki
Anioł: Tomasz Jagodziński
Balet, Chór, Chór Dziecięcy i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
pod dyrekcją Andrzeja Knapa
Inspicjent: Andrzej Kowalik
 

28.11
środa
18:30
Kup bilet
HALKA
premiera
Opera

Kompozytor:
Stanisław Moniuszko

Dyrygent:
Andrzej Knap

Halka: Dorota Wójcik
Jontek: Dominik Sutowicz
Stolnik: Robert Ulatowski
Zofia: Aleksandra Borkiewicz
Janusz:Łukasz Motkowicz
Dziemba: Rafał Pikała
Dudarz: Witold Tomczyk
Góral: Przemysław Cierzniewski
Anioł: Tomasz Jagodziński
Balet, Chór, Chór Dziecięcy i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
pod dyrekcją Andrzeja Knapa
Inspicjent: Andrzej Kowalik
 

30.11
piątek
19:00
Kup bilet
premiera
Spektakle gościnne

Halka: Dorota Wójcik
Jontek: Dominik Sutowicz
Stolnik: Robert Ulatowski
Zofia: Aleksandra Borkiewicz
Janusz:Łukasz Motkowicz
Dziemba: Rafał Pikała
Dudarz: Witold Tomczyk
Góral: Przemysław Cierzniewski
Anioł: Tomasz Jagodziński
Balet, Chór, Chór Dziecięcy i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
pod dyrekcją Andrzeja Knapa
Inspicjent: Andrzej Kowalik
 

05.11
poniedziałek
18:30
premiera
Koncert

Patrycja Krzeszowska (sopran)
Krzysztof Marciniak (tenor)
Marcin Werner (fortepian)
Agnieszka Białek (prowadzenie)
 

Czwarta odsłona cyku,

podczas koncertu odbędzie się wspólne śpiewanie.

Bilety:

Strefa I
25 zł - normalne 20 zł - ulgowe

 

07.11
środa
18:30
premiera
Koncert

Joanna Woś - sopran
Leszek Bonar - prowadzenie

WIECZÓR Z JOANNĄ WOŚ

Cykl spotkań WIECZÓR Z... zainauguruje wybitna polska sopranistka, primadonna Teatru Wielkiego w Łodzi. Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z Joanną Woś.

Bilety:

Strefa I
25 zł - normalne

Strefa II
20 zł - ulgowe

 

09.11
piątek
11:00
THE HAUNTED MANOR
premiera
Opera

Kompozytor:
Stanisław Moniuszko

Dyrygent:
Tadeusz Kozłowski

Miecznik: Zenon Kowalski
Hanna: Dorota Wójcik
Jadwiga: Agnieszka Makówka
Damazy: Krzysztof Marciniak
Stefan: Dominik Sutowicz
Zbigniew: Rafał Pikała
Cześnikowa: Bernadetta Grabias
Maciej: Andrzej Kostrzewski
Skołuba: Grzegorz Szostak
Marta: Katarzyna Pisarek
Grześ: Krzysztof Dyttus
Stara niewiasta: Anna Kobylańska-Przybyła
Chór, Chór Dziecięcy, Balet i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
pod dyrekcją Tadeusza Kozłowskiego
Uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi
Inspicjenci: Zbigniew Pawełczyk, Andrzej Kowalik
 

10.11
sobota
18:30
THE HAUNTED MANOR
premiera
Opera

Kompozytor:
Stanisław Moniuszko

Dyrygent:
Tadeusz Kozłowski

Miecznik: Przemysław Rezner
Hanna: Patrycja Krzeszowska
Jadwiga: Agnieszka Makówka
Damazy: Krzysztof Marciniak
Stefan: Paweł Skałuba
Zbigniew: Robert Ulatowski
Cześnikowa: Bernadetta Grabias
Maciej: Andrzej Kostrzewski
Skołuba: Grzegorz Szostak
Marta: Katarzyna Pisarek
Grześ: Krzysztof Dyttus
Stara niewiasta: Olga Maroszek
Chór, Chór Dziecięcy, Balet i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
pod dyrekcją Tadeusza Kozłowskiego
Uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi
Inspicjenci: Zbigniew Pawełczyk, Andrzej Kowalik
 

11.11
niedziela
18:00
THE HAUNTED MANOR
premiera
Opera

Kompozytor:
Stanisław Moniuszko

Dyrygent:
Tadeusz Kozłowski

Miecznik: Zenon Kowalski
Hanna: Dorota Wójcik
Jadwiga: Agnieszka Makówka
Damazy: Krzysztof Marciniak
Stefan: Dominik Sutowicz
Zbigniew: Rafał Pikała
Cześnikowa: Olga Maroszek
Maciej: Andrzej Kostrzewski
Skołuba: Robert Ulatowski
Marta: Dagny Konopacka-Maćkowiak
Grześ: Krzysztof Dyttus
Stara niewiasta: Ewelina Hrycak
Chór, Chór Dziecięcy, Balet i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
pod dyrekcją Tadeusza Kozłowskiego
Uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi
Inspicjenci: Zbigniew Pawełczyk, Andrzej Kowalik
 

12.11
poniedziałek
16:00
premiera
Koncert

Patrycja Krzeszowska (sopran)
Krzysztof Marciniak (tenor)
Marcin Werner (fortepian)
Agnieszka Białek (prowadzenie)

Czwarta odsłona cyku,

podczas koncertu odbędzie się wspólne śpiewanie.

Bilety:

Strefa I
25 zł - normalne 20 zł - ulgowe

 

12.11
poniedziałek
18:30
premiera
Koncert

Patrycja Krzeszowska (sopran)
Krzysztof Marciniak (tenor)
Marcin Werner (fortepian)
Agnieszka Białek (prowadzenie)
 

Czwarta odsłona cyku,

podczas koncertu odbędzie się wspólne śpiewanie.

Bilety:

Strefa I
25 zł - normalne 20 zł - ulgowe

 

14.11
środa
18:30
MY FAIR LADY
premiera
Musical

Kompozytor:
Frederick Loewe

Dyrygent:
Michał Kocimski

Eliza Doolittle: Patrycja Krzeszowska
Profesor Higgins: Andrzej Kostrzewski
Pickering: Zenon Kowalski
Alfred Doolittle: Robert Ulatowski
Fred Eynsford Hill: Adam Józef Węgliński
Pani Eynsford Hill: Małgorzata Borowik
Pani Pearce: Sylwia Maszewska
Pani Higgins: Zofia Uzelac
Karpathy: Krzysztof Pilch
Jamie: Ryszard Adamus
Harry: Witold Tomczyk
Policjant: Wiktor Krakowiak-Chu, Dawid Kucharski
Karczmarz: Józef Mituta
Szofer: Dominik Senator
Pani Hopkins: Maria Brojek
Lokaj Higginsa: Krzysztof Pabjańczyk
Służba: obsada premierowa
Lord Boxington: Eugeniusz Nizioł
Cockney: obsada premierowa
Wnuczka Boxingtona: Bogna Szymańska
Chór, Balet i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
pod dyrekcją Michała Kocimskiego
Inspicjenci: Andrzej Kowalik, Zbigniew Pawełczyk
 

15.11
czwartek
18:30
MY FAIR LADY
premiera
Musical

Kompozytor:
Frederick Loewe

Dyrygent:
Michał Kocimski

Eliza Doolittle: Patrycja Krzeszowska
Profesor Higgins: Andrzej Kostrzewski
Pickering: Zenon Kowalski
Alfred Doolittle: Robert Ulatowski
Fred Eynsford Hill: Adam Józef Węgliński
Pani Eynsford Hill: Małgorzata Borowik
Pani Pearce: Sylwia Maszewska
Pani Higgins: Zofia Uzelac
Karpathy: Krzysztof Pilch
Jamie: Ryszard Adamus
Harry: Witold Tomczyk
Policjant: Wiktor Krakowiak-Chu, Dawid Kucharski
Karczmarz: Józef Mituta
Szofer: Dominik Senator
Pani Hopkins: Maria Brojek
Lokaj Higginsa: Krzysztof Pabjańczyk
Służba: obsada premierowa
Lord Boxington: Eugeniusz Nizioł
Cockney: obsada premierowa
Wnuczka Boxingtona: Bogna Szymańska
Chór, Balet i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
pod dyrekcją Michała Kocimskiego
Inspicjenci: Andrzej Kowalik, Zbigniew Pawełczyk
 

16.11
piątek
18:30
PROMISED LAND
premiera
Balet

Choreografia:
Gray Veredon, inspirowany powieścią Władysława Reymonta i filmem Andrzeja Wajdy

Kompozytor:
Franz von Suppé i Michael Nyman

Karol Borowiecki: Gintautas Potockas
Moryc Welt: Mateusz Kubiak
Maks Baum: Dominik Senator
Anka: Valentyna Batrak
Lucy Zucker: Monika Maciejewska-Potockas
Mada Muller: Julia Sadowska
Podpalacz: Nazar Botsyi
Zosia: Alicja Bajorek
Ojciec Zosi: Kyrylo Shcherban
Kessler: Wiktor Krakowiak-Chu
Zucker: Grzegorz Brożek
Mela Grunspan: Aleksandra Gryś
Bucholc, fabrykant: Tomasz Jagodziński (gościnnie)
Mendelsohn, fabrykant: Kyrylo Shcherban
Edelman: Krzysztof Pabjańczyk
Muller, ojciec Mady: Piotr Ratajewski
Borowiecki, ojciec Karola: Marcin Ciechowicz
Szpiedzy: Yuki Itaya, Tomu Kawai, Paweł Kurpiel, Maciej Pletnia
 
 

17.11
sobota
17:00
premiera
Spektakle gościnne

Karol Borowiecki: Gintautas Potockas
Moryc Welt: Mateusz Kubiak
Maks Baum: Dominik Senator
Anka: Valentyna Batrak
Lucy Zucker: Monika Maciejewska-Potockas
Mada Muller: Julia Sadowska
Podpalacz: Nazar Botsyi
Zosia: Alicja Bajorek
Ojciec Zosi: Kyrylo Shcherban
Kessler: Wiktor Krakowiak-Chu
Zucker: Grzegorz Brożek
Mela Grunspan: Aleksandra Gryś
Bucholc, fabrykant: Tomasz Jagodziński (gościnnie)
Mendelsohn, fabrykant: Kyrylo Shcherban
Edelman: Krzysztof Pabjańczyk
Muller, ojciec Mady: Piotr Ratajewski
Borowiecki, ojciec Karola: Marcin Ciechowicz
Szpiedzy: Yuki Itaya, Tomu Kawai, Paweł Kurpiel, Maciej Pletnia
 
 

17.11
sobota
20:00
premiera
Spektakle gościnne

Karol Borowiecki: Gintautas Potockas
Moryc Welt: Mateusz Kubiak
Maks Baum: Dominik Senator
Anka: Valentyna Batrak
Lucy Zucker: Monika Maciejewska-Potockas
Mada Muller: Julia Sadowska
Podpalacz: Nazar Botsyi
Zosia: Alicja Bajorek
Ojciec Zosi: Kyrylo Shcherban
Kessler: Wiktor Krakowiak-Chu
Zucker: Grzegorz Brożek
Mela Grunspan: Aleksandra Gryś
Bucholc, fabrykant: Tomasz Jagodziński (gościnnie)
Mendelsohn, fabrykant: Kyrylo Shcherban
Edelman: Krzysztof Pabjańczyk
Muller, ojciec Mady: Piotr Ratajewski
Borowiecki, ojciec Karola: Marcin Ciechowicz
Szpiedzy: Yuki Itaya, Tomu Kawai, Paweł Kurpiel, Maciej Pletnia
 
 

18.11
niedziela
18:00
PROMISED LAND
premiera
Balet

Choreografia:
Gray Veredon, inspirowany powieścią Władysława Reymonta i filmem Andrzeja Wajdy

Kompozytor:
Franz von Suppé i Michael Nyman

Karol Borowiecki: Dominik Senator
Moryc Welt: Maciej Pletnia
Maks Baum: Paweł Kurpiel
Anka:  Aneta Kosmowska
Lucy Zucker: Laura Korolczuk
Mada Muller: Bogumiła Szaleńczyk
Podpalacz: Joshua Legge
Zosia: Matylda Molińska
Ojciec Zosi: Kyrylo Shcherban
Kessler: Wiktor Krakowiak-Chu
Zucker: Grzegorz Brożek
Mela Grunspan: Ekaterina Kitaeva-Muśko
Bucholc, fabrykant: Tomasz Jagodziński (gościnnie)
Mendelsohn, fabrykant: Kyrylo Shcherban
Edelman: Krzysztof Pabjańczyk
Muller, ojciec Mady: Piotr Ratajewski
Borowiecki, ojciec Karola: Marcin Ciechowicz
Szpiedzy: Yuki Itaya, Tomu Kawai, Mateusz Kubiak, Jakub Olejnik
muzyka z nagrania
 

  • Dyrekcja Teatru zastrzega sobie możliwość zmiany repertuaru i obsady
  • Sprzedaż biletów on-line kończy się na 60 min przed rozpoczęciem spektaklu
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net