Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Warsztaty kaligraficzne / fotorelacja
data dodania:
24.10.2016
Niedzielne warsztaty kaligraficzne i dawnej sztuki epistolarnej pozwoliły nam cofnąć się do XIX wieku. 23 października próbowaliśmy swoich sił w artystycznym pisaniu listów. Dzieci dowiedziały się z czego dawniej wykonywano atramenty, a także jak samodzielnie przygotować podobną miksturę w domu. Zobaczyły jak wyglądają narzędzia pisarskie - zaostrzone pióra gęsie oraz stalówki w obsadkach maczane w kałamarzach napełnionych kolorowymi atramentami – i przekonały się jak z nich korzystać. Efekty działań twórczych prezentujemy w galerii zdjęć.
Prowadzenie: Aleksandra Ćwikowska – absolwentka Państwowego Liceum Plastycznego w Bydgoszczy, o profilu techniki graficzne. Studentka Konserwacji i Restauracji Papieru i Skóry na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Stypendystka i członek Polskiego Towarzystwa Kaligraficznego. Wykładowca Krakowskiej Szkoły Kaligrafii, Iluminatorstwa i Dziedzin Pokrewnych w Krakowie. Jej prace można oglądać na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce. Laureatka wielu konkursów plastycznych.
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net