Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
EWA WYCICHOWSKA ponownie w Teatrze Wielkim!
data dodania:
2.10.2018
Zdjęcie z taaaaką (!) primabaleriną - legendą baletu naszego Teatru czy własnoręczna dedykacja na stronach biografii uwielbianej nie tylko w Łodzi Artystki to bez wątpienia nie lada gratka dla każdego, kto choć raz miał okazję podziwiać tę tancerkę na scenie, komu dane było również zachwycać się Jej choreografiami realizowanymi także na scenie naszego Teatru.
Niepowtarzalna okazja po temu trafia się niebawem – 10 października br. Pani Profesor od godziny 17.00 na Scenie Kameralnej podpisywać będzie książkę Istnienie grać. Portret Ewy Wycichowskiej autorstwa - obecnej także na spotkaniu - Jagody Ignaczak, która jak nikt inny dogłębnie poznała i zanalizowała wszelkie zakamarki nie tylko artystycznej drogi znakomitej tancerki, choreografa i pedagoga.
Tego spotkania z ikoną polskiego baletu nie można przegapić!
 
Książka Istnienie grać. Portret Ewy Wycichowskiej to przekrojowe i wnikliwe podsumowanie artystycznego dorobku ponadprzeciętnie utalentowanej tancerki-primabaleriny, a z czasem przekraczającej kolejne granice i odkrywającej nowe przestrzenie w tańcu współczesnym choreograf, autorki ponad 70 spektakli, realizowanych w Polsce i na świecie. Biografia to także pełna humoru, dygresji i bon motów opowieść „zza kulis”, ukazująca nieznane fakty z życia (scenicznego i całkiem prywatnego) świętującej w tym roku 50-lecie debiutu Profesor. W wielu miejscach Autorka oddaje głos najbliższym współpracownikom Ewy, jej scenicznym partnerom, rodzinie, przyjaciołom… Konfrontuje ich wspomnienia i opowieści. W innych – z pasją relacjonuje taneczne podróże, które zawiodły jej bohaterkę m.in. do paryskich mistrzów tańca modern w głębokich latach 70., na stepy komunistycznej Mongolii, do Algierii u progu rewolucji czy na zawieszoną na blisko 3 tys. m n.p.m. scenę w stolicy Ekwadoru – Quito. Z faktów, dokumentów, fragmentów recenzji, rozmów i wspomnień Autorka układa wielowymiarową opowieść o sztuce tańca – wielkiej pasji, która ułożyła biografię Ewy Wycichowskiej.

wstęp wolny

Współwydawcą książki jest Instytut Muzyki i Tańca.
Publikacja została zrealizowana we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca
w ramach „Programu wydawniczego 2018”.

Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net