Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Festyn rodzinny i koncert inauguracyjny "Być jak Moniuszko" [fotorelacja]
data dodania:
24.09.2019
Koncert inauguracyjny już za nami. Mamy nadzieję, że rozpoczęcie sezonu 2019/2020 pozostanie w pamięci! Tylu atrakcji podczas jednego wieczoru dawno w naszym Teatrze nie było. A wszystko to na zwieńczenie obchodów dwusetnych urodzin Stanisława Moniuszki. Teraz czas na podsumowanie.

Zaprezentowaliśmy Widzom fragmenty znanych oper Moniuszki jak "Straszny dwór", "Halka", ale również rzadziej wystawianych dzieł: "Hrabina", "Flis" oraz "Paria". Na scenie, w towarzystwie 80-osobowej orkiestry pod batutą Maestro Tadeusza Kozłowskiego i Marty Kosielskiej, zaprezentowało się ponad 50 artystów chóru, 50 tancerzy baletu i dziewiętnaścioro solistów śpiewaków: Joanna Woś, Aleksandra Borkiewicz, Monika Cichocka, Aleksandra Wiwała, Hanna Okońska, Anna Wierzbicka, Bernadetta Grabias, Agnieszka Makówka, Olga Maroszek, Dawid Kwieciński, Krzysztof Marciniak, Dominik Sutowicz, Andrzej Kostrzewski, Zenon Kowalski, Łukasz Motkowicz, Arkadiusz Jakus, Robert Ulatowski i Rafał Pikała.

Podczas towarzyszącemu koncertowi festynowi rodzinnemu Publiczność poznała tajniki naszych pracowni artystycznych i dowiedziała się jak tworzone się m.in: peruki, kapelusze, obuwie i okazałe kostiumy. Wiele rzeczy można było przymierzyć i zdobić ciekawe zdjęcia. Imprezę rozpoczęliśmy od Gry "Poszukiwanie Moniuszki", którą przygotowaliśmy wspólnie z Tkalnią zagadek - sześciu naszym grupom udało się odnaleźć kompozytora - łatwo nie było :)

Scena Kameralna, był otwarta dla wszystkich, a karaoke prowadzone przez artystkę chóru Agnieszkę Białek cieszyło się dużym zainteresowaniem. Przerwę koncertu wykorzystaliśmy na lekcję Mazura, którą poprowadzili soliści baletu - Alicja Bajorek i Dominik Senator w towarzystwie Małgorzaty Piechnat (fortepian). Naukę zwieńczyliśmy pokazem tego trudnego tańca w wykonaniu uczniów Szkoły Baletowej im. F. Parnella w Łodzi. W przerwie, jak i przed koncertem odbyła się degustacja dań z epoki naszego kompozytora przygotowana przez firmę Book&Cook.

Więcej w fotogalerii!

fot. Joanna Miklaszewska

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net