Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
GLORIA ARTIS dla DOROTY WÓJCIK
data dodania:
13.09.2018
To było tylko kwestią czasu… Kiedy dwa lata temu Dorota Wójcik partią Tatiany w Eugeniuszu Onieginie (a my wraz z Nią) świętowała swój Srebrny Jubileusz pracy artystycznej byliśmy przekonani, że owo wydarzenie zwieńczone będzie właśnie Glorią Artis… Jednak co się odwlecze to nie uciecze.  Dzisiaj wspólnie z Artystką cieszymy się z Brązowego Medalu Gloria Artis, bo Dorota Wójcik, jak mało kto, na to artystyczne wyróżnienie solidnie zapracowała.

Swój debiut (jeszcze jako studentka) w partii Micaëli w Carmen odbyła w naszym Teatrze i z nim właśnie związała całą swoją karierę artystyczną. Łatwiej byłoby wymienić sopranowe partie, których Artystka nie śpiewała, niż wyliczyć te w których wystąpiła, w każdej z nich tworząc kreacje wokalno-aktorskie najwyższej próby – wypełnione wielką osobowością, wrażliwością muzyczną i wyczuciem scenicznym.
    Pani Doroto, cieszymy się wraz z Panią, serdecznie gratulujemy zaszczytnego wyróżnienia
 i wierzymy, że zachwyci Pani publiczność niejedną jeszcze wspaniałą kreacją. Oczywiście na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi! 

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net