Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Joanna Woś w Operze Narodowej
data dodania:
11.06.2015
Na przełomie maja i czerwca Teatr Wielki-Opera Narodowa w Warszawie zaprezentował premierowe pokazy widowiska baletowego pt. Casanova w Warszawie. Libretto spektaklu opiera się na polskim epizodzie historii słynnego uwodziciela. Legendarny kochanek trafił na warszawskie salony w latach 60.
Na przełomie maja i czerwca Teatr Wielki-Opera Narodowa w Warszawie zaprezentował premierowe pokazy widowiska baletowego pt. Casanova w Warszawie. Libretto spektaklu opiera się na polskim epizodzie historii słynnego uwodziciela. Legendarny kochanek trafił na warszawskie salony na przełomie lat 1765 i 1766. Był uczestnikiem oficjalnych i zakulisowych wydarzeń pierwszego sezonu królewskiego teatru publicznego Stanisława Augusta Poniatowskiego, które barwnie opisał w swoich pamiętnikach. Z rozmachem przenieśli je na scenę twórcy Casanovy w Warszawie, do współpracy zapraszając primadonnę naszego Teatru, Joannę Woś. Artystka wcieliła się w postać Mademoiselle Ristorini – divy Operalni Saskiej – stylowo wykonując arie Wolfganga Amadeusza Mozarta, którego muzyka dominowała w tamtej epoce. Joanna Woś doskonale wpisała się w niecodzienną rolę śpiewaczki w spektaklu baletowym.  
 
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net