Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
KRONOS QUARTET na inaugurację Tansman Festival 2016
data dodania:
2.11.2016
Zapraszamy na tegoroczną edycję Tansman Festival 2016, którego aż dwa kluczowe wydarzenia odbędą się na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi. Już 15 listopada podczas inauguracji Festiwalu wystąpi legendarny, jeden z najznakomitszych zespołów na świecie – KRONOS QUARTET. Z kolei Festiwal zwieńczy wspólny projekt Festiwalu i Teatru – prapremiera ZŁOTEGO RUNA Aleksandra Tansmana w reż. Marii Sartovej pod kierownictwem muzycznym Łukasza Borowicza. Z niekłamaną radością zapraszamy Państwa na oba wydarzenia.

Koncert KRONOS QUARTET
15 listopada 2016, godz. 19:00
KUP BILET

Spektakl surkonwencjonalny ZŁOTE RUNO
2 grudnia 2016, godz. 19:00 / KUP BILET
3 grudnia 2016, godz. 18:30 / KUP BILET
Kronos Quartet cieszy się niezwykłą popularnością nie tylko pośród odbiorców tak zwanej muzyki poważnej, ale również popularnej: koncertował między innymi z Paulem McCartneyem, Allenem Ginsbergiem, Davidem Bowie, Tomem Waitsem, nagrywał z Nine Inch Nails. W programie koncertu zabrzmi więc nie tylko muzyka Terry'ego Rileya i Henryka Mikołaja Góreckiego: wyjątkowo spektakularna współpraca Kronos i Góreckiego trwała ćwierć wieku i cieszyła się uznaniem bez wyjątku na całym świecie.
Każdy koncert Kronosów to wyjątkowe i niepowtarzalne wydarzenie, show, któremu towarzyszy specjalnie zaprojektowana oprawa - instalacje świetlne i dźwiękowe realizowana przez wybranych światowej klasy specjalistów.
David Harrington po jednym z koncertów z udziałem Henryka Mikołaja Góreckiego wspominał: „pamiętam też, że był na koncercie, na którym graliśmy na bis Purple Haze Jimiego Hendrixa. Przyszedł do mnie później i powiedział, że chciałby, aby jego muzyka była taka dzika".
Kronos to jeden z najgłośniejszych i najbardziej wpływowych zespołów naszych czasów; występował w tysiącach koncertów na całym świecie, wydał ponad 50 płyt CD. W 2011 Kronos stał się jedynym laureatem zarówno Polar Music Prize, jak i Avery Fisher Prize – dwóch spośród najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych muzykom. Do licznych nagród zespołu zalicza się jeszcze Grammy Award za najlepsze wykonanie muzyki kameralnej (2004) oraz tytuł Muzycy Roku (2003) Musical America.

Kronos Quartet:
David Harrington skrzypce
John Sherba skrzypce
Hank Dutt altówka
Sunny Yang wiolonczela

Steve O'Shea reżyseria świateł
Scott Fraser reżyseria dźwięku

Szczegóły na: www.tansman.lodz.pl
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net