Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Kultura rusza w Łódzkie!
data dodania:
12.09.2018
Po sukcesie pierwszej edycji projektu edukacyjnego „Łódzkie pełne kultury” Łódzkiego Domu Kultury naszedł czas na jego kontynuację. Druga odsłona projektu rusza już we wrześniu i potrwa do grudnia br. W tym czasie uczniowie oraz nauczyciele i animatorzy z 10 instytucji partnerskich w regionie – w sumie 450 osób – zostaną zapoznani z bogatą ofertą edukacyjną i artystyczną Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina w Łodzi, Teatru Wielkiego w Łodzi i Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.
„Łódzkie pełne kultury - II edycja” to przedsięwzięcie, które ma na celu umożliwienie osobom z oddalonych od stolicy województwa rejonów dostępu do oferty instytucji kultury mieszczących się w Łodzi, a poprzez to kształtowanie świadomych odbiorców kultury oraz przekazanie praktycznych narzędzi do realizacji edukacji kulturalnej.

Na edukacyjnych warsztatach wokalno-aktorskich prowadzonych przez pracowników Teatru Wielkiego uczniowie poznają specyfikę teatru operowego oraz rozwiną swoją kreatywność za pomocą ćwiczeń w śpiewie i sztuce aktorskiej. Poznają ponadto etapy powstania spektaklu, wezmą udział w zabawach aktorskich i wykonają proste ćwiczenia baletowe.

Nauczyciele (m.in. edukacji wczesnoszkolnej, artystycznej, poloniści) i animatorzy kultury wezmą z kolei udział w warsztatach z emisji i higieny głosu, podczas których dowiedzą się, jak świadomie i prawidłowo korzystać z aparatu oddechowo-głosowego.

Zwieńczeniem projektu dla jego uczestników będą wydarzenia artystyczne w siedzibach współrealizatorów: koncert w Filharmonii Łódzkiej, spektakl w Teatrze Wielkim oraz wizyta w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.
Partnerzy: Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina w Łodzi, Teatr Wielki w Łodzi, Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie, Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach, Miejski Dom Kultury w Radomsku, Miejski Dom Kultury w Opocznie, Zespół Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu, Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, Miejski Ośrodek Kultury w Tuszynie, Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli, Centrum Idei „Ku Demokracji” w Piotrkowie Trybunalskim

Projekt „Łódzkie pełne kultury – II edycja” realizowany jest w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Organizator: Łódzki Dom Kultury

Kontakt: Marta Janiczek, e-mail: m.janiczek@ldk.lodz.pl, tel. 797326229
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net