Spektakle
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Terminy:

Moniuszkowy zawrót głowy: Liryczne Inspiracje
Koncert

Realizatorzy:


W KRÓTKIM DYSTANSIE…
Wokalne „produkcje” w skróconym dystansie czyli recitale w warunkach kameralnych stawiają przed wykonawcami wcale niemniejsze wymagania niż operowe partie na wielkiej scenie. Tu nie da ukryć się pod kostiumem i charakteryzacją ani „schować „ za orkiestrą czy towarzyszącym chórem. Oko w oko  z publicznością to artystyczne „sprawdzam”, w którym talent wokalny, umiejętności techniczne i zdolność nawiązania bezpośredniego kontaktu ze  słuchaczem decydują o sukcesie.

Nazwisko Pawła Skałuby – znakomitego tenora mającego w swoim repertuarze partie tego kalibru, co choćby Pollione w Normie Belliniego, Cavaradossi w Tosce Pucciniego, Alfred w Traviacie, Książę w Rigoletcie Verdiego czy Don José w Carmen Bizeta  - jest bez wątpienia gwarantem wysokiego poziomu artystycznego wokalnego wieczoru z muzyką Moniuszki, Chopina i Karłowicza w kameralnej wersji.
To spotkanie z cyklu Moniuszkowy zawrót głowy ma jeszcze jeden istotny atut; to Arkadiusz Anyszka – młody utalentowany  baryton, laureat  IV Konkursu Wokalnego im. Krystyny  Jamroz, który jako solista naszego Teatru stawia pierwsze kroki na wielkiej scenie. Stawia je pewnie i z imponującymi efektami wróżącymi rychły i skuteczny podbój scen operowych. Przy fortepianie solistom towarzyszyć  będzie Marcin Werner – pianista z wielką muzyczną wyobraźnią i polotem. Z wdziękiem i lekkością koncert poprowadzi Agnieszka Białek.

Męskie śpiewanie na Kameralnej… Czemu nie! Zapraszamy

 

Paweł Skałuba - tenor

Arkadiusz Anyszka - baryton

Marcin Werner - fortepian

Agnieszka Białek - prowadzenie


Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net