Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
NIEPODLEGŁA W KAMERALNEJ / koncert pieśni patriotycznych
data dodania:
27.10.2017
W listopadzie 2017 roku Teatr Wielki w Łodzi włącza się w szeroko upowszechniany i ceniony zwyczaj spotkań artystów i publiczności, podczas których wspólnie śpiewane są polskie pieśni patriotyczne. Gorąco zachęcamy do udziału w koncercie NIEPODLEGŁA W KAMERALNEJ, CZYLI KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH. W ten sposób pragniemy zainspirować Państwa do zaprezentowania swojej muzykalności, wrażliwości, emocjonalności i zamiłowania do śpiewu. Cech, które jakże wspaniale charakteryzują Polaków i nasze umiłowanie Ojczyzny.

Wśród wspólnie śpiewanych pieśni znajdą się m.in.: „Maki”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Płynie Wisła, płynie”, „O mój rozmarynie”, „Ułani, ułani”, „Rota”. Artyści wykonają również arię Janka z opery „Janek” Władysława Żeleńskiego oraz dumkę Jadwigi z opery „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki.

Do wspólnego śpiewania zaproszają artyści Teatru Wielkiego w Łodzi: Agnieszka Makówka – mezzosopran oraz Krzysztof Marciniak – tenor. Akompaniować im będzie Marcin Werner, który wykona również utwory Fryderyka Chopina i innych kompozytorów polskich. Koncert poprowadzi Agnieszka Białek.

NIEPODLEGŁA W KAMERALNEJ, CZYLI KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH
8 listopada 2017, godz. 18:30 / KUP BILET
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net