Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Nagroda Marszałka Województwa Łódzkiego
data dodania:
4.10.2019
Spieszymy z informacją, że zastępca dyrektora ds. artystycznych Krzysztof Marciniak został uhonorowany Nagrodą Marszałka Województwo Łódzkiego Grzegorza Schreibera za zasługi dla rozwoju i popularyzacji kultury w naszym województwie.
- z wielką radością przyjąłem informację o otrzymaniu Nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego, Pana Grzegorza Schreibera, za którą serdecznie dziękuję. Dedykuję ją całemu Zespołowi Teatru Wielkiego w Łodzi. Składam wszystkim wyrazy podziękowania za wsparcie i pomoc w realizowaniu misji naszego Teatru. - powiedział Krzysztof Marciniak, z-ca dyrektora ds. artystycznych.Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszych najbliższych spektakli, których premiera miała miejsce w czasie ostatnich dwóch sezonów:

- "Cisza/Silence" - spektakl baletowy o życiu Ludwiga van Beethovena, przygotowany na inaugurację XXV Łódzkich Spotkań Baletowych. Został rewelacyjnie przyjęty zarówno przez krytyków jak i publiczność
Najbliższe spektakle: 10 i 11.10.2019 / BILETY

- "Rigoletto" - jedna z najsłynniejszych oper G. Vergiego. Spektakl zrealizował znakomity włoski reżyser Paolo Bosisio w tradycyjnej konwencji z bogatą scenografią i okazałymi kostiumami zaprojektowanymi przez Zuzannę Markiewicz.
Najbliższe spektakle: 16 i 17.10.2019 / BILETY

- "Samson i Dalila" - szczególne dzieło dla francuskiej literatury operowej, oparte na biblijnych opowieściach i bardzo rozbudowanej strukturze muzycznej. W Polsce wystawiana niezwykle rzadko. Spektakl wyreżyserował Marek Weiss, a scenografię powierzono uznanym twórcom - Katarzynie Sobańskiej i Marcelowi Sławińskiemu, których prace można podziwiać w nagrodzonym Oscarem filmie "Ida".
Najbliższe spektakle: 20 i 22.10.2019 / BILETY

-"Tramwaj zwany pożądaniem" - spektakl, który zdobył już aż 6 prestiżowych nagród: dwie Złote Maski i cztery Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury.
Najbliższe spektakle: 26 i 27.10.2019 / BILETY

- "Człowiek z Manufaktury" - opera została nagrodzona Nadzwyczajną Złotą Maską, która wręczona została Teatrowi Wielkiemu za projekt konkursu na operę współczesną „Człowiek z Manufaktury”, który został  zwieńczony spektakularną premierą na scenie teatru oraz pokazem plenerowym na Rynku Manufaktury i stał się wydarzeniem o znaczeniu ogólnopolskim.
Najbliższe spektakle: 9 i 10.11.2019 / BILETY

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net