Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Patrycja Krzeszowska jako Jackie Kennedy
data dodania:
25.05.2015
W dniach 22–24 maja solistka naszego Teatru, obdarzona pięknym lirycznym sopranem Patrycja Krzeszowska, wystąpiła na deskach Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie w ramach trzyletniego cyklu „Projekt P”, którego celem była prezentacja dokonań młodych polskich twórców.
W dniach 22-24 maja solistka naszego Teatru, obdarzona pięknym lirycznym sopranem Patrycja Krzeszowska, wystąpiła na deskach Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie w ramach trzyletniego cyklu „Projekt P”, którego celem była prezentacja dokonań młodych polskich twórców. Tym razem artyści zaprezentowali utwór Requiem dla ikony w reżyserii Michała Borczucha, pod dyrekcją znanego łódzkiej publiczności (m.in. z tegorocznej premiery Barona cygańskiego) dyrygenta, Bassema Akiki. Na potrzeby „Projektu P” operę skomponowała Katarzyna Głowicka. Partytura ulegała zmianom jeszcze w czasie prób, więc praca nad tą realizacją była szczególnym wyzwaniem dla muzyków. Nasza solistka sprostała mu w pełni, brawurowo wcielając się  w główną rolę byłej Pierwszej Damy, Jackie Kennedy. Spektakl to „studium kobiety uwikłanej w politykę, uzależnionej od mężczyzn, bezradnie próbującej przebić się przez własny wizerunek, by pokazać światu, kim jest naprawdę”. Na przekór tytułowi dzieła, odkrywamy w nim nie ikonę, lecz zwykłego człowieka, który stał się ofiarą własnego wizerunku.
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net