Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Pierwszy etap II edycji projektu "Łódzkie pełne kultury"
data dodania:
19.12.2018
Za nami pierwszy etap tegorocznej edycji projektu Łódzkie pełne kultury, realizowanego przez Łódzki Dom Kultury, w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Zajęcia wokalno-aktorskie dla uczniów, prowadzone przez Dagny Konopacką-Maćkowiak oraz warsztaty z emisji głosu dla nauczycieli i animatorów, które przygotował Michał Jan Barański spotkały się z ciepłym przyjęciem uczestników projektu. Odwiedziny w 10 miejscowościach w woj. łódzkim były dla naszych artystów doskonałą okazją, by przybliżyć dzieciom i dorosłym kulisy pracy w teatrze operowym.  Jak wiadomo, najlepsza nauka to ta poprzez zabawę i doświadczanie nowych rzeczy, dlatego w taki właśnie sposób wyglądały nasze warsztaty. Dzieci mogły poczuć się jak artyści chóru, wykonując ćwiczenia wokalne i śpiewając fragment arii z opery Carmen. Jednak najwięcej radości sprawiły zadania aktorskie, przymierzanie kostiumów i oglądanie rekwizytów teatralnych. Nauczyciele i animatorzy otrzymali solidną porcję wiedzy na temat prawidłowego używania i higieny głosu, tak aby jak najdłużej utrzymać w dobrej kondycji to najważniejsze dla nich narzędzie pracy. W drugiej części zajęć uczestnicy wykorzystywali w praktyce nowo zdobytą wiedzę i wykonywali ćwiczenia, które pomogą im w codziennej aktywności zawodowej, a stosowane sumiennie, przyczynią się do wypracowania dobrych nawyków.

Dla naszych prowadzących udział w projekcie to cenne doświadczenie, które dało im wiele satysfakcji.

Drugi etap projektu jeszcze przed nami. 19 grudnia, zaprosiliśmy wszystkich uczestników na spektakl Dziadek do orzechów, który będzie pięknym podsumowaniem wyjątkowej przygody z teatrem.
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net