Soliści
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
STANISŁAW KUFLYUK
kategoria:
Barytony
Baryton, urodził się w Iwano-Frankowsku (Stanisławów) na Ukrainie, tam ukończył wydział wokalny na Akademii Sztuki. Jest zdobywcą Grand Prix w konkursie wokalistyki „Sztuka XXI wieku” w Lempala w Finlandii (2006), III Nagrody w Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu (2011), Grand Prix i I nagrody Międzynarodowego Konkursu Wokalistyki Operowej im. Adama Didura w Bytomiu (2012). Solista współpracuje z najważniejszymi teatrami operowymi i filharmoniami w kraju i za granicą, gdzie śpiewa tytułowe partie w Eugeniuszu Onieginie Piotra Czakowskiego i Don Giovannim Wolfganga A. Mozarta, Markiza Rodrigo di Posa w Don Carlosie i Sir Forda w Falstaffie Giuseppe Verdiego, Miecznika w Strasznym dworze i Janusza w Halce Stanisława Moniuszki, Marcella w Cyganerii i Sharplessa w Madamie Butterfly Giacomo Pucciniego, Figara w Cyruliku sewilskim Gioacchino Rossiniego, Lorda Ashtona w Łucji z Lammenmoor Gaetano Donizettiego, Hrabiego Almaviva w Weselu Figara Mozarta.  
Bierze udział w wielu festiwalach, w kraju i na świecie, m.in. Letnim Festiwalu Opery Krakowskiej, Bydgoskim Festiwalu Operowym, wrocławskim Festiwalu Oper Współczesnych czy ostatnio Bregenzer Festspiele (2014). Od 2015 wykonuje partię Księcia Jeleckiego w Damie pikowej Czajkowskiego na scenie Teatru Bolshoi w Moskwie. Solista rozpoczął współpracę z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie, gdzie wykonuje partię Miecznika w Strasznym dworze Moniuszki.
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net