Spektakle
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Terminy:

Symphonica - widowisko multimedialne
Spektakle gościnne

Realizatorzy:


Symphonica – w Teatrze Wielkim w Łodzi zabrzmi Metallica, Aerosmith i… Upiór w operze!

Już 11 marca 2019 r. (poniedziałek), w łódzkiej operze będzie można wysłuchać i obejrzeć Symphonicę. Widowisko multimedialne, to pierwszy w Polsce koncert z muzyką zespołów: Metallica, Nirvana, Pearl Jam, Deep Purple, AC/DC, Guns N' Roses, Aerosmith, Soundgarden, Nightwish. Jest to podróż po niezwykłym świecie artystycznych doznań, w którym potęga elektrycznych gitar współgra z subtelnym i pełnym klasy śpiewem operowym, a wszystko wypełnia brzmienie orkiestry symfonicznej. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00.
 
Wizualizacje i starannie dopracowane efekty sceniczne. Dźwięk, ruch, obraz i światło tworzą wyjątkowy, metafizyczny spektakl. W tej niezwykłej oprawie usłyszeć można ponadczasowe rockowe i metalowe ballady, instrumentalne dzieła gigantów gitary oraz pełne niepokoju kompozycje nurtu grunge. Artyści występujący w projekcie to zwycięzcy i laureaci najbardziej prestiżowego polskiego talent show "The Voice of Poland" i „Szansy na sukces”: Damian Ukeje, Monika Pilarczyk, Michał Gasz.
 
https://www.youtube.com/watch?v=UOMMWSPJysg&feature=youtu.be
 
- Z przyjemnością powracamy do Łodzi. Wystąpiliśmy już tu podczas 9. Urodzin Manufaktury, a potem w Teatrze Muzycznym. Łódź zawsze przyjmuje nas bardzo gorąco, dlatego zagramy znów, ale tym razem w innej, bogatszej odsłonie. Będą nowe utwory, będą nowi wokaliści - mówi Mikołaj Blajda, dyrektor artystyczny i pomysłodawca Filharmonii Futura. 
 
Kontrastem dla rockowych głosów jest operowy sopran, a całości dopełnia Agata Kamykowska - solistka Art Color Ballet, która wciela się w postać tytułowej Symphonici. Orkiestrę i band Filharmonia Futura poprowadzi Mikołaj Blajda. Producentem widowiska Symphonica jest Filharmonia Futura, pierwsza multimedialna filharmonia. 
 
- Zawsze chętnie występujemy w Łodzi! W tym mieście jest gorąca, rock’n’rollowa atmosfera! Pamiętamy, jak panowie zrywali z siebie marynarki i kręcili nimi nad głowami jak za starych, dobrych czasów! Teatr Wielki w Łodzi daje nam doskonałe warunki, zrobimy więc wszystko, by wieczór z Symphonicą był pełen wrażeń i emocji. A niebawem pojawimy się w Łodzi z naszymi kolejnymi produkcjami - dodaje Sylwia Lorens, producent i dyrektor generalna Filharmonii Futura.
 
Relacja z łódzkiego koncertu Symphonica dostępna tu:
http://ddlodz.pl/2017/03/12/symphonica-i-malgorzata-ostrowska-podbily-serca-lodzian/
Bilety w cenach – 120 zł, 100 zł, 80 zł – można nabyć na stronie Filharmonii Futura http://www.filharmoniafutura.pl/ lub w systemach sprzedaży: kupbilecik.pl, ebilet, bilety24.pl. Bilety dostępne są również w salonach sieci Empik oraz w kasach Teatru Wielkiego w Łodzi, Pl. Dąbrowskiego, Biuro Obsługi Widzów, czynne od poniedziałku do piątku: 8:00 - 16:00, tel. 42 633 31 86, tel./fax: 42 639 87 49, widz@teatr-wielki.lodz.pl. Kasy Biletowe Teatru czynne od poniedziałku do soboty: 12:00 - 19:00, niedziele i święta (gdy grane jest przedstawienie): 15:00 - 19:00, tel. 42 633 77 77, tel. (42) 639 55 55, 797 00 55 05. Kontakt i rezerwacje grupowe: +48 533 955 593, filharmonia@filharmoniafutura.pl.
https://www.youtube.com/watch?v=gtj1wnzWRSY&feature=youtu.be


OBSADA:

 
UKEJE

Karierę muzyczną rozpoczął w wieku trzynastu lat grając w różnych kapelach rockowych oraz bluesowych. W 2011 r. trafił do programu „The Voice Of Poland”. Jego charakterystyczny, szczery głos natychmiast pomógł mu zaskarbić sympatię widzów i zapewnił wygraną.

Niecały rok później ukazał się debiutancki album sygnowany nazwiskiem wokalisty. Płytę zapowiadał singiel „Bezkrólewie” - jak twierdzi sam artysta, utwór będący „fuzją buntu i rockowej szarpaniny”. Numer bardzo szybko wspiął się na szczyty rockowych list przebojów polskich rozgłośni radiowych. Podsumowaniem rocznej działalności zespołu było trzecie miejsce w plebiscycie Antyradia na Płytę Roku 2013. Ukeje stanął na podium w towarzystwie takich grup jak Hunter i Coma. Ukoronowaniem sukcesów w 2013 r. była nominacja do Fryderyków 2014 w kategorii „Debiut roku”. Ukeje ma za sobą koncerty w największych miastach w Polsce, trasę z zespołem Coma oraz udział w ogólnopolskich festiwalach.

Pomysły na nowy album powstały w zaledwie w trzy tygodnie, na co bez wątpienia wpływ miało wyjątkowe muzyczne porozumienie, jakie łączy Ukeje i producenta Kubę Mańkowskiego. Był to czas intensywnej pracy, ale również też czegoś co można by określić „podróżą mentalną”. Jak mówi sam artysta: „ciężko sklasyfikować nurt muzyczny, który prezentuję na swoim krążku, ale na pewno starałem się podejść do tematu najszerzej jak to tylko możliwe. Trochę trudno jest mi określić dokładny kierunek, w którym podąża moja twórczość.”

Nie sposób go zaszufladkować, muzyka jest wielowarstwowa i zróżnicowana. Cały album dotyka spraw ważnych i prawdziwych, a każdy odbierze go po swojemu poprzez własną wrażliwość. Oprócz wokalisty, teksty na nową przygotowali również: Sarsa, Zofia Jaworowska oraz Piotr Rogucki. Płyta nagrywana była pod koniec 2015 i początku 2016 r. w Gdyni, w studiu Sounds Great Promotion.

Pierwszym singlem zapowiadającym nową płytę jest utwór „Film”, właśnie z tekstem wspomnianego P. Roguckiego. Nowy album Ukeje, zatytułowany „ụzọ” ukaże się jesienią 2016 r. Nazwa pochodzi z języka nigeryjskiego, a dokładnie z dialektu Igbo i oznacza „Drogę”. Cała płyta opisuje podróż przez różne aspekty życia, wewnętrzne przemiany, a wykorzystanie nazwy w rodzimym języku ojca artysty jest pięknym podsumowaniem przebytej drogi.
Ukeje wystąpi w Teatrze Wielkim w Łodzi w dn. 11.03.2019 r. (poniedziałek). Artysta weźmie udział w widowisku multimedialnym „Symphonica” produkowanym przez pierwszą multimedialną filharmonię – Filharmonia Futura.

Michał Gasz

„Gashoo” – wokalista, aktor musicalowy, autor tekstów, kompozytor. Tworzy w gatunku alternatywnym oraz rozrywkowym. Absolwent GWSH w Katowicach. Śpiewał w chórze Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Gliwicach (klasa gitary klasycznej) oraz Młodzieżowym Chórze Mieszanym „Schola Cantorum”. Wokalnie kształcił się u Ewy Mentel i Elżbiety Zapendowskiej.

Jest zwycięzcą XII finału telewizyjnej „Szansy na sukces” z piosenką „Papierowe Ptaki” z repertuaru Krystyny Prońko. Wystąpił w świątecznym programie z Piotrem Rubikiem w 2007 r., śpiewając utwór „Zdumienie”. Współpracował z zespołem wokalnym laureatów „Szansy…” od 2000 do 2012 r. (odcinki specjalne, koncerty).

Nagrywa partie wokalne do filmów animowanych oraz fabularnych. Współpracuje z telewizją, teatrami muzycznymi oraz z projektami reprezentującymi takie gatunki, jak: jazz, soul, rock progresywny, muzyka filmowa, musical, piosenka aktorska. Od maja 2007 r. jest solistą w zespole Piotra Rubika, koncertując w kraju i na za granicą, m.in.: USA, Kanada.

Obecnie jest wokalistą, współkompozytorem, autorem tekstów w swoich nowych projektach: ShaleyesH, Niegrzeczni, GADMUTrio. Od 2013 r. współpracuje z Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej, a od 2015 jest wokalistą Czerwono – Czarnych, legendy big-beatu. Finalista i zdobywca wielu nagród Grand Prix na ogólnopolskich festiwalach piosenki polskiej, m.in.: XLII KFPP Opole - Debiuty 2005, Top Trendy 2007, Top Trendy 2009, Sopot Hit Festival 2009, Top Trendy 2010, Rock Stars Festival 2012, AntyFest Antyradia 2014.

Gashoo wystąpi w Teatrze Wielkim w Łodzi w dn. 11.03.2019 r. (poniedziałek). Artysta weźmie udział w widowisku multimedialnym „Symphonica” produkowanym przez pierwszą multimedialną filharmonię – Filharmonia Futura.

Monika Pilarczyk

Charyzmatyczna wokalistka, obdarzona nieprzeciętną, mocną barwą głosu. Swoją drogę muzyczną rozpoczęła od autorskiego projektu. Napisała do niego wszystkie teksty i kompozycje.

Wraz z zespołem wzięła udział w wielu przeglądach i festiwalach muzycznych: Festiwal w Węgorzewie, Wake up & live festiwal w Sulęcinie, Rock Open Air Festival, Finał Rock Master III, Festiwal Muzyczna Jesień Grodków, Bałtyk Festiwal w Darłowie i wielu, wielu innych. Otrzymała drugą nagrodę w koncercie finałowym Rockowych Andrzejek Kostrzyniu k/Poznania. Wystąpiła w Super Debiutach z Marylą Rodowicz w ramach 50. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Monika znana również z udziału w programach: „Mam Talent, „Dzień Dobry TVN” czy „Pytanie na Śniadanie”. Wokalistka jest półfinalistką IV edycji programu „The Voice of Poland”. Wystąpiła na Konferencji jesiennej ramówki TVP oraz Gali Mistrzów Sportu TVP1.

Monika Pilarczyk wystąpi w Teatrze Wielkim w Łodzi w dn. 11.03.2019 r. (poniedziałek). Artystka weźmie udział w widowisku multimedialnym „Symphonica” produkowanym przez pierwszą multimedialną filharmonię – Filharmonia Futura.

Sylwia Lorens

Absolwentka Wyższej Szkoły Zarządzania / The Polish Open University z tytułem MBA w specjalności zarządzanie biznesem oraz Krakowskiej Szkoły Wokalno-Aktorskiej (dyplom z wyróżnieniem).

W Filharmonii Futura odpowiada za produkcję takich widowisk jak: „Symphonica 1 i 2”, „Upiór w operetce”, „Szeherezada”, „Beethoven Electric 3D”, „Alicja w krainie muzycznej magii”, „Rock Poezji”, „Karnawałowa noc gwiazd”.

Jako solistka znana z niezwykle energetycznych interpretacji klasyki operowej i musicalowej. Wielokrotnie zapraszana do współpracy przez Filharmonię Narodową, Filharmonię Krakowską, Operę Krakowską, Fundację Bogusława Kaczyńskiego. Brała udział w wielu prestiżowych programach i festiwalach muzycznych m.in.: Europejski Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy czy Summer Music Festival.

Koncertowała z większością najwybitniejszych polskich artystów operowych. Płyta artystki nagrana wraz z zespołem Romanca „Romanca operowo” zdobyła w 2014 r. status platynowej. W repertuarze posiada arie operetkowe, operowe, utwory musicalowe oraz piosenki aktorskie.

Od 2015 r. Sylwia Lorens jest dyrektorem generalnym Filharmonii Futura, pierwszej multimedialnej filharmonii.

Mikołaj Blajda

Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Producent muzyczny, dyrygent, aranżer, kompozytor. Stworzył szereg autorskich projektów: „Orient Express Orchestra”, ”21 Pieśni Miłosnych”, „Symphonica 1 i 2” , „Upiór w operetce”, „Szeherezada”, „Beethoven Electric 3D”, „Alicja w krainie muzycznej magii”, „Rock Poezji”, „Karnawałowa noc gwiazd”., na zamówienie Opery Krakowskiej: „Pastorałka” i „Teresica” (autor muzyki i aranżacji) oraz „Ifigenia in Tauris” i „Phythian Oratorium” (autor muzyki) dla teatru Gardzienice.

Koncertował m.in. z Chicago Paderewski Orchestra (USA), Orkiestrą Biblioteki Aleksandryjskiej (Egipt), orkiestrą Sinfonietta Cracovia, orkiestrami Filharmonii Dolnośląskiej i Świętokrzyskiej, Bałtyckiej i Podkarpackiej, Radiową Orkiestrą Symfoniczną, Chórem Polskiego Radia, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Płocką Orkiestrą Symfoniczną.

Jest pomysłodawcą i wykonawcą wielu koncertów z muzyką teatralną, filmową, a także orientalną. Współpracował m.in. z Zygmuntem Koniecznym, Janem Kantym Pawluśkiewiczem, Krzesimirem Dębskim, Zbigniewem Preisnerem. Jako instrumentalista, aranżer, kompozytor i kierownik muzyczny pracował przy produkcji muzyki do wielu filmów, seriali, spektakli teatralnych i słuchowisk radiowych. Założyciel i dyrektor artystyczny Filharmonii Futura – pierwszej w Polsce multimedialnej filharmonii.

Filharmonia Futura, której jestem pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym jest pierwszą w Polsce niezależną filharmonią finansowaną w całości ze środków prywatnych. Filharmonia Futura specjalizuje się w wykonywaniu muzyki z użyciem nowoczesnego instrumentarium oraz awangardowych środków wyrazu.

Ideą działalności Filharmonii Futura jest łączenie gatunków, stylów oraz oddziaływanie na widza na wielu płaszczyznach za pomocą starannie przygotowanych wizualizacji, scenografii, kostiumów, choreografii, efektów świetlnych oraz perfekcyjnego nagłośnienia. Projektom bliżej zatem do musicalu, teatru i filmu niż do tradycyjnych filharmonicznych koncertów.

Sylwia Lorens i Mikołaj Blajda wystąpią w Teatrze Wielkim w Łodzi w dn. 11.03.2019 r. (poniedziałek). Artyści wezmą udział w widowisku multimedialnym „Symphonica” produkowanym przez pierwszą multimedialną filharmonię – Filharmonia Futura.

UKEJE, 

Michał Gasz

Monika Pilarczyk

Sylwia Lorens

Mikołaj Blajda

fot. materiały prasowe organizatora

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net