Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
TAK KRAWIEC KRAJE
data dodania:
3.01.2013
Kolejny rok przeszedł już do historii i do bazy, miejmy nadzieję, miłych i sympatycznych dla nas wszystkich wspomnień. A był to rok, w którym naszemu Teatrowi stuknęło 45 lat i rok, w którym opera łódzka – przez lub może dzięki – „kuracji odmładzającej" teatru, po raz drugi w swojej historii skorzystała z gościnności Teatru Jaracza i była „przygarniana" przez Filharmonię Łódzką i Wytwórnię. I właśnie dlatego mogliśmy w miarę normalnie funkcjonować, przygotowywać premiery i... spotykać się z Państwem – naszą publicznością.
A spotykaliśmy się tak często, jak było to możliwe. W całym ubiegłym już roku zaprezentowaliśmy 55 spektakli operowych i baletowych, które obejrzało blisko 30 tysięcy widzów; zrealizowaliśmy 4 premiery: Hiszpańskie fascynacje, Madamę Butterfly, Toskę i Galę baletową. Czy wszystko się podobało i czy każdy był zadowolony? Mamy pełną świadomość, że jeszcze się taki nie narodził...itd., jednak po reakcji widzów i wyróżnieniach, jakie stały się naszym udziałem, mamy prawo sądzić, że nasza oferta artystyczna spotkała się z Państwa życzliwym przyjęciem. Krytycy łódzcy też docenili nasze starania i przyznali nam Złote maski: Tadeuszowi Kozłowskiemu za kierownictwo muzyczne Madame Butterfly, Marii Balcerek za kostiumy do Hiszpańskich fascynacji, Madame Butterfly i Gali Operowej oraz Nadzwyczajną Złotą Maskę za wydarzenia artystyczne: Koncert na Wielki Tydzień i Koncert muzyki Wojciecha Kilara. Wyróżnione koncerty, to dwa z pięciu jakie zagraliśmy dla Państwa w 2012 roku, pozostałe to: Koncert Muzyki Sakralnej w Kościele Najświętszej Marii Panny, Koncert Pamięci Łódzkich Artystów w Archikatedrze Łódzkiej i Wieczór kolęd w Filharmonii Łódzkiej.
Być może zabrzmi to banalnie, ale Teatr to przede wszystkim ludzie, ich talent, zaangażowanie i praca. Dlatego cieszymy się, że także Marszałek Województwa Łódzkiego docenił naszych i uhonorował wyróżnieniami. Odznakę Zasłużony dla kultury otrzymali: Maciej Bargiełowski – zastępca dyrektora ds. administracyjnych i znakomity solista naszego Teatru – Andrzej Kostrzewski, a nagrody dla osób zasłużonych dla rozwoju kultury w województwie łódzkim – Joanna Woś i Zenon Kowalski, artyści wybitni i lubiani.

I właściwie nagrodami i wyróżnieniami można by zakończyć artystyczny bilans roku, ale nie możemy nie odnotować czegoś, co daje nam wiele satysfakcji – to powstanie z inicjatywy Waldemara Sutryka chóru dziecięcego, który już zaznaczył swoją artystyczną obecność w Tosce i Wieczorze kolęd. Czy możemy więc ze spokojem i z Państwa akceptacją wchodzić w ten rok? Wiele sygnałów od Państwa mówi nam, że tak, choć mamy świadomość, że zawsze może być lepiej. Tej świadomości będziemy się trzymać i w tym roku, zwłaszcza, że czeka nas powrót na własną scenę, do własnych pracowni i zamierzamy dostarczyć Państwu jeszcze więcej artystycznych wrażeń i duchowej satysfakcji. I nie ukrywamy, że liczymy na Państwa, bo teatr tylko wtedy ma sens, gdy ma swoją publiczność!
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net