Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
VIVA NABUCCO! / fotorelacja z jubileuszu
data dodania:
25.10.2017
Wczorajszy wieczór VIVA NABUCCO! na długo pozostanie w pamięci łódzkiej publiczności oraz artystów Teatru Wielkiego w Łodzi. Na scenie spotkali się realizatorzy, artyści i Artyści-Seniorzy tworzący przez trzy dekady łódzką, legendarną już, inscenizację NABUCCO, by wspólnie zaśpiewać arie z tej wielkiej opery Giuseppe Verdiego.

Wśród odbywających sentymentalną podróż po naszym NABUCCO znaleźli się m.in. uhonorowani listami gratulującymi od Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia twórcy spektaklu z 1987 r.: Leon Zaborowski i Lajla Zaborowska (kierownictwo chóru), Jerzy Jadczak i Zbigniew Macias (Nabucco), Krzysztof Bednarek, Sylwester Kostecki i Zygmunt Zając (Ismaele), Andrzej Malinowski (Zaccaria), Joanna Cortés, Irena Głowaty i Ewa Karaśkiewicz (Abigaille), Jolanta Bibel i Ewa Szymkiewicz (Fenena), Zdzisław Krzywicki (Arcykapłan), Krzysztof Dyttus (Abdallo), Katarzyna Nowak i Maria Szczucka (Anna). W imieniu marszałka najserdeczniejsze życzenia złożyły: Jolanta Zięba-Gzik (Członek Zarządu Województwa Łódzkiego) oraz Dorota Wodnicka (Dyrektor Departamentu Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego). Podziękowania dla baletu, chóru i orkiestry Teatru Wielkiego w Łodzi na ręce Macieja Salskiego złożył dyrektor naczelny Krzysztof Marciniak. Uroczystość ze specjalnym udziałem solistów: Moniki Cichockiej, Agnieszki Makówki i Roberta Ulatowskiego oraz Sławomira Pietrasa i maestro Tadeusza Kozłowskiego poprowadził Przemysław Rezner.

Wszystkim artystom oraz załodze pracowni i zespołom technicznym Teatru Wielkiego w Łodzi dziękujemy, a Państwa zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia oraz zapraszamy na ostatni w tym roku pokaz NABUCCO 7 listopada.

NABUCCO
7 listopada 2017, godz. 18:30 / KUP BILET
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net