Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wieczór z....Delfina Ambroziak i Tadeusz Kopacki / fotorelacja
data dodania:
21.12.2018
Delfina Ambroziak i Tadeusz Kopacki wykreowali w naszym Teatrze ponad 50 różnych ról operowych i operetkowych. Oboje występowali na całym świecie zdobywając uznanie krytyków i publiczności. Artyści, których scena połączyła zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym.
17 grudnia odbyło się spotkanie z Artystami w Sali Kameralnej w ramach cylku „Wieczór z…”. Opowiedzieli od początkach kariery w Operze Łódzkiej, pierwszych rolach w Teatrze Wielkim w Łodzi oraz występach zagranicznych. Oboje również prowadzili działalność pedagogiczną w łódzkiej akademii muzycznej (wcześniej Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej) i są odznaczeni wieloma nagrodami (m.in. Stebrnymi Medalami „Gloria Artis”)

Zdjęcia autorstwa Ewy Ryszkowskiej

A już 14 stycznia 2019 roku odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Wieczór z...". Bohaterami będą: Halina Romanowsa i Jerzy Jadczak – Artyści, którzy wystąpili w pierwszych spektaklach przygotowanych na otwarcie Teatru Wielkiego w Łodzi. Halina Romanowska jako Hanna w „Strasznym dworze”, Jerzy Jadczak – Janusz w „Halce”.

Zapraszamy to zapoznania się z informacjami i kupna biletów po tym linkiem.

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net