Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
ZNAMY OBSADĘ SPEKTAKLI PREMIEROWYCH OPERY "CZŁOWIEK Z MANUFAKTURY"
data dodania:
29.01.2019
Opera Rafała Janiaka "Człowiek z Manufaktury", zamówiona przez Teatr Wielki w Łodzi do libretta Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk, w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego, będzie mieć swoją prapremierę na scenie TWŁ w sobotę 2 lutego. Wystąpią między innymi: Stanisław Kierner jako Poznański i Dyrektor Fabryki "Poltex", Małgorzata Walewska w partii sufrażystki Zofii, Michał Barczak w roli diabelskiego Przybysza i Prokuratora. Kontratenor Jan Jakub Monowid wcieli się w centaura Konia-Marynarza, a Robert Ulatowski zaśpiewa partię milionera Barona de Hirscha oraz Wizjonera, chcącego wykupić upadającą fabrykę w celu przekształcenia jej we współczesną Manufakturę. Lekarzem będzie Rafał Pikała, Córką Poznańskiego - Aleksandra Borkiewicz, a Synem - Przemysław Cierzniewski.
W niedzielę 3 lutego odbędzie się II premiera. Partię Zofii zaśpiewa czołowa solistka Teatru Wielkiego w Łodzi Agnieszka Makówka, w Konia-Marynarza wcieli się Michał Sławecki, a w Barona de Hirscha i Wizjonera - Grzegorz Szostak. Córką będzie Aldona Orzeł-Sztabińska, a Synem - Adam Józef Węgliński.

Wymienione w obsadzie osoby: Przemysław Rezner jako Poznański oraz Wojciech Pszoniak w roli Prokuratora będą występować w "Człowieku z Manufaktury" na scenie TWŁ w przyszłym sezonie.

Spektakle 2 i 5 lutego 2019:

Poznański/Dyrektor: Stanisław Kierner
Zofia: Małgorzata Walewska
Przybysz/Prokurator: Michał Barczak
Koń-Marynarz: Jan Jakub Monowid
Baron De Hirsch/Wizjoner: Robert Ulatowski
Lekarz: Rafał Pikała
Córka/Robotnica: Aleksandra Borkiewicz
Syn: Przemysław Cierzniewski

Spektakl 3 lutego 2019:

Poznański/Dyrektor: Stanisław Kierner
Zofia: Agnieszka Makówka
Przybysz/Prokurator: Michał Barczak
Koń-Marynarz: Michał Sławecki
Baron De Hirsch/Wizjoner: Grzegorz Szostak
Lekarz: Rafał Pikała
Córka/Robotnica: Aldona Orzeł-Sztabińska
Syn: Adam Józef Węgliński
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net