Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Zmarł Jan Kunert
data dodania:
27.07.2017
W wieku 84 lat zmarł wybitny polski śpiewak operowy Jan Kunert, artysta który przez 20 lat swojej kariery artystycznej był związany z Teatrem Wielkim w Łodzi.
W wieku 84 lat zmarł wybitny polski śpiewak operowy Jan Kunert, artysta który przez 20 lat swojej kariery artystycznej był związany z Teatrem Wielkim w Łodzi. Absolwent Wydziału Filologii Polskiej Państwowej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Katowicach, 1967 magister sztuki na Wydziale Wokalnym PWSM w Katowicach, 1965-1969 śpiewak solista Opery Śląskiej, 1969-1980 solista Teatru Wielkiego w Łodzi, a potem 1980-1983 Opery w Bremerhaven w Niemczech i 1983-1992 ponownie Teatru Wielkiego w Łodzi, 1988-1998 nauczyciel śpiewu w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, od 1996 starszy wykładowca w klasie śpiewu Akademii Muzycznej w Łodzi. Wykonywał pierwszoplanowe partie tenorowe - ponad 40 ról operowych w tym Stefana w „Strasznym dworze” Moniuszki, Tamino w „Czarodziejskim Flecie” Mozarta, Edgara w „Łucji z Lammermoor” Donizettiego. Występował na wielu scenach operowych świata m.in. w Austrii, Czechosłowacji, Holandii, Niemczech, Belgii, Grecji, Szwajcarii, Francji, Hiszpanii i Portugalii, a także na koncertach z Filharmonią Łódzką pod dyrekcja H. Czyża i B. Wodiczki. Za swą pracę i osiągnięcia artystyczne był wielokrotnie nagradzany; otrzymał m.in. Krzyż Kawalerski OOP, Srebrny Krzyż Zasługi, Honorową Odznakę Miasta Łodzi, Odznakę Zasłużony Działacz Kultury, Nagrodę Miasta Bełchatów. Z głębokim żalem i smutkiem żegnamy Jana Kunerta wybitnego artystę, naszego przyjaciela i mistrza. Pogrzeb odbędzie się w dniu 28 lipca na cmentarzu św. Rocha w Łodzi o godzinie 12:00.
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net