top kopciuszekTOP DEFAULT 1top Traviatatop Traviatatop MFL
 
MENU
o teatrze aktualności zespoły sponsorzy repertuaredukacja multimedia kontakt projekty unijne
Łódzkie Spotkania Baletowe
ZDJĘCIE DNIA
Z ŻYCIA OPERY
URODZAJ ZŁOTYCH MASEK
2014-10-19

Właściwie chyba nie mogło być inaczej... Kiedy na premierze Cyrulika sewilskiego opadła kurtyna i publiczność rzęsistymi oklaskami nagradzała i wykonawców i realizatorów niezwykle oryginalnego i „wymyślnego" przedstawienia, stało się jasne, że widzowie pokochają przezabawną operę Rossiniego. Okazało się, że i krytycy tym razem są podobnego zdania i nie szczędzą spektaklowi słów zachwytu. Teraz "przyklepują" swoją opinię Złotą Maską - nagrodą dla najlepszego spektaklu w sezonie 2013/2014. Również nadzwyczajna Złota Maska powędrowała do naszego Teatru - w ręce kierownika baletu Dominika Muśko - za trud odbudowania zespołu baletowego w Teatrze Wielkim w Łodzi, a nasza teatralna koleżanka - scenograf Katarzyna Zbłowska - stała się szczęśliwą posiadaczką Złotej Maski za współautorstwo oprawy plastycznej do spektaklu Umrzeć z tęsknoty w Teatrze im. S. Jaracza w Łodzi. I jeszcze ta najbardziej nadzwyczajna Złota Maska - jak powiedziała red. Renata Sas: ze wszystkimi możliwymi ukłonami - dla nadzwyczajnego Tadeusza Kopackiego!
Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

STUTTGART POSŁUCHA …
2014-08-04

... i to dzieciaków z naszego Chóru dziecięcego! Już 9 listopada najmłodsi artyści naszego Teatru przygotowani przez swojego szefa Waldemara Sutryka wezmą udział z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii z Brna w wykonaniu Requiem wojennego Benjamina Brittena w prestiżowej Beethovensaal w Stuttgarcie pod dyrekcją Jorga-Hannesa Hahna.

KTO ZAGRA BALETOWI?....
2014-08-04

Teatr Wielki w Łodzi poszukuje osoby chętne do pełnienia funkcji akompaniatora baletu.
Od kandydatów i kandydatek oczekujemy: dyspozycyjności czasowej, umiejętności grania z nut oraz improwizacji.
Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
balet@teatr-wielki.lodz.pl

PORA NA DOM AKTORA...
2014-08-03

Teatralnych remontów ciąg dalszy... Jeszcze w samym budynku naszego Teatru czuć zapach farby, a modernizowana scena przypomina dekoracje do jakiejś "odjazdowej" inscenizacji Wagnera, to w teatralnym Domu Aktora praca idzie na całego - właśnie odbywa się kompleksowa termomodernizacja budynku. Inwestycja dofinansowana jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Będzie, lepiej, funkcjonalniej i ekologicznie!

Informacja dot. inwestycji realizowanej na obiekcie Domu Aktora
w Łodzi przy ul. Narutowicza 43.

logoWFOSIGW

SUBSKRYBCJA
Wpisz mail aby otrzymywać aktualny repertuar i informacje o premierach.
  *  OK
 
copyright © by Opera Lodz Teatr Wielki        created by Pracownia MIMO.PL