Warsztaty - Opera na poduchach
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst

Zapraszamy najmłodszych miłośników muzyki, tańca i śpiewu na zajęcia „Opera na poduchach”. Jest to program edukacyjno-artystyczny dla uczestników w wieku 4-6 lat, który w formie zabawy wprowadza dzieci w świat teatru operowego. Zajęcia łączą w sobie elementy warsztatów taneczno-ruchowych, plastycznych oraz rytmiczno-wokalnych. Każde zajęcia związane są tematycznie z innym spektaklem z repertuaru teatru m.in. Kopciuszek, Dziadek do orzechów, Królewna Śnieżka, Don Kichot – dzieci poznają kostiumy i rekwizyty z danego przedstawienia, słuchają fragmentów muzyki, do której wykonują ćwiczenia taneczne i wokalne, tworzą prace plastyczne związane z tematem spotkania. Zajęcia odbywają się  w specjalnej sali przeznaczonej do działań edukacyjnych.

Czas trwania zajęć: 1 godzina (w tym krótka przerwa dla dzieci)
 

Koszt – 15 zł od uczestnika, opiekunowie bezpłatnie.

 

Na zajęcia zapraszamy:

·         grupy zorganizowane do 25 osób – informacje nt. terminów oraz zapisy:

 

edukacja@teatr-wielki.lodz.pl

42 647 21 42

·         uczestników indywidualnych – obowiązują bilety do zakupienia w kasach oraz sprzedaży online

Zajęcia dla uczestników indywidulanych odbywają się w soboty:

 

ü  8 grudnia 2018, godz. 12:30 – Duszki minionych świąt

 

Warsztaty plastyczno-muzyczno-ruchowe inspirowane Opowieścią wigilijną Karola Dickensa, podczas których uczestnicy stworzą niekonwencjonalne świąteczne bombki w kształcie… kukiełek.

 

ü  19 stycznia 2019, godz. 12:30 – Tańce wieszczki cukrowej

 

Warsztaty plastyczno-rytmiczne inspirowane muzyką i obrazem ze spektaklu Dziadek do orzechów, podczas których uczestnicy staną się częścią bajki i wcielą się w rolę zabawek.

 

ü  16 lutego 2019, godz. 12:30 – Lamaila w świecie cieni

 

Malarsko-rytmiczne zabawy ze światłem i cieniem inspirowane muzyką i obrazami ze spektaklu Lamaila. Podczas warsztatów dzieci staną się częścią wielkoformatowego obrazu.

 

ü  16 marca 2019, godz. 12:30 – Chatka pełna bajek

 

Warsztaty plastyczno-muzyczno-ruchowe z ekodizajnem w tle inspirowane spektaklem Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków. Dzieci przy użyciu tekturowych pudeł stworzą przestrzenne formy – leśne chatki dla krasnoludków i innych bohaterów bajki.

 

ü  13 kwietnia 2019, godz. 12:30 – Pudłaki i walka z wiatrakami

 

Warsztaty plastyczno-ruchowe inspirowane spektaklem Don Kichot. Wykorzystując kartonowe pudła, dzieci stworzą przestrzenne maski, uzupełniając je elementami kolażu, asamblażu i malarstwa.

 

ü  18 maja 2019, godz 12:30 – Jezioro papuzie

 

Warsztaty plastyczno-ruchowe inspirowane scenografią ze spektaklu Czarodziejska skrzynia i muzyką Piotra Czajkowskiego do baletu Jezioro łabędzie. Dzieci wykonają ptasie maski przy użyciu kolorowej bibuły i sztucznych piór oraz stworzą kostium papugi, by wystąpić w szalonym, wielobarwnym teledysku.

 

ü  15 czerwca 2019 godz. 12:30 – Śmieciaki

 

Warsztaty plastyczno-teatralne z elementami ekodizajnu inspirowane polskimi animacjami. Dzieci wykonają z materiałów recyklingowych kukiełki wzorowane na postaciach bohaterów znanych i lubianych bajek.

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net