Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
3.01.2018
Na pytanie, czym jest dla niego opera, odpowiada bez wahania, że drugim domem. Podczas sesji zdjęciowej wybrał niejednoznaczną postać Henryka VIII, bo, jak przystało na basa, PATRYK RYMANOWSKI lubi grać mroczne charaktery. Jego ulubione role operowe to: Leporello z DON GIOVANNIEGO W. A. Mozarta, Henryk VIII z ANNY BOLENY G. Donizettiego, Don Basilio z CYRULIKA SEWILSKIEGO G. Rossiniego oraz Kant z IMMANUELA KANTA Leszka Możdżera.

– Granie złych postaci daje większe możliwości wykonawcy. Takie role są ciekawsze i barwniejsze. Przygotowując się do sesji fotograficznej, mogłem wzorować się nie tylko na operze, ale również na serialu – mówi Patryk Rymanowski, solista Teatru Wielkiego w Łodzi.

data dodania:
2.01.2018
Wspólnie ze wspaniałą Publicznością Teatru Wielkiego w Łodzi przywitaliśmy Nowy Rok w objęciach niezawodnej muzyki, która wprowadziła nas w błogi nastrój. Mamy nadzieję, że pozostaną Państwo z nami na kolejny rok i wszystkie nastepne lata. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszego Koncertu Sylwestrowego z udziałem wszystkich zespołów artystycznych Teatru.

data dodania:
28.12.2017
Ogłaszamy zawsze długo wyczekiwane przez Publiczność obsady premierowe. Kogo zobaczymy i usłyszymy w ZEMŚCIE NIETOPERZA Johanna Straussa w reżyserii i choreografii Giorgia Madii i pod kierownictwem muzycznym Tadeusza Kozłowskiego?

13 STYCZNIA 2018 / I PREMIERA:
Gabriel von Eisenstein: Tomasz Rak
Rozalinda: Joanna Woś
Adela: Aleksandra Borkiewicz
Dr Falke: Przemysław Rezner
Alfred: Krzysztof Marciniak
Frank: Dariusz Machej
Książę Orlovsky: Agnieszka Makówka
Dr Blind: Zenon Kowalski
Ida: Patrycja Krzeszowska
Frosch: Andrzej Gałła

14 STYCZNIA 2018 / II PREMIERA:
Gabriel von Eisenstein: Andrzej Kostrzewski
Rozalinda: Dorota Wójcik
Adela: Joanna Moskowicz
Dr Falke: Arkadiusz Anyszka
Alfred: Dawid Kwieciński
Frank: Grzegorz Szostak
Książę Orlovsky: Bernadetta Grabias
Dr Blind: Marcin Ciechowicz
Ida: Aldona Orzeł-Sztabińska
Frosch: Andrzej Gałła

16 STYCZNIA 2018 / PREMIERA Z EXPRESSEM:
Gabriel von Eisenstein: Tomasz Rak
Rozalinda: Joanna Woś
Adela: Joanna Moskowicz
Dr Falke: Przemysław Rezner
Alfred: Krzysztof Marciniak
Frank: Dariusz Machej
Książę Orlovsky: Agnieszka Makówka
Dr Blind: Zenon Kowalski
Ida: Patrycja Krzeszowska
Frosch: Andrzej Gałła
 
premiera pod Honorowym Patronatem
Marszałka Województwa Łódzkiego:


data dodania:
28.12.2017
Uwielbiana przez Państwa sopranistka PATRYCJA KRZESZOWSKA-KUBIT niebawem w nowej roli. Artystka będzie wraz z Grzegorzem Szostakiem prowadzić Koncert Sylwestrowy. Ale dziś z przyjemnością prezentujemy jej inne oblicze, jakie wybrała podczas sesji fotograficznej.
 
– Opera jest dla mnie magicznym miejscem, gdzie muzyka łączy się z teatrem, słowo i emocja z konkretną historią i kostiumem. Wszystko to wywołuje niezapomniane przeżycia zarówno u widza, jak i u śpiewaka – wykonawcy. Wybrałam Marylin Monroe, ponieważ to niesamowita, mocna postać. Prawdziwy symbol kobiecości i siły – mówi śpiewaczka.

– Moje ulubione role operowe to zarówno te liryczne i smutne, jak Micaela z CARMEN G. Bizeta, ale oczywiście też barwna i pełna sprzeczności Eliza z MY FAIR LADY – dodaje artystka.

data dodania:
27.12.2017
8 stycznia 2018 r. zapraszamy na słodkie chwile z DOMINIKIEM SUTOWICZEM – znakomitym tenorem, który wielką sympatię publiczności i uznanie krytyki zdobył efektownymi rolami na scenie naszego Teatru m.in. w Madame Butterfly (Pinkerton), Trubadurze (Manrico), Halce (Jontek) czy Tosce (Cavaradossi). Podczas koncertu pieśni neapolitańskich DOLCE VITA Dominikowi Sutowiczowi przy fortepianie towarzyszyć będzie Danuta Antoszewska, a koncert poprowadzi Aleksandra Bęben.

DOLCE VITA
8 stycznia 2018, godz. 19:00 / KUP BILET

data dodania:
22.12.2017

Opera dla mnie to przede wszystkim ciągle stawiane przed sobą wyzwania. Kreacja nowych postaci i praca nad już zrealizowanymi spektaklami wypełniają moją rzeczywistość zawodową. Nieskończenie poznaję ludzkie charaktery, w które muszę tchnąć trochę własnego ja, aby ożywić postaci przeze mnie przedstawiane. Sądzę, że wiele nauczyłem się z tych spotkań z moimi bohaterami. Pomaga mi to w codziennym, pozateatralnym życiu – mówi GRZEGORZ SZOSTAK, bas Teatru Wielkiego w Łodzi.

Artysta do sesji fotograficznej dla solistów śpiewaków przybrał postać Gandalfa Szarego. – Postać z moich marzeń. Zawsze utożsamiałem się z bohaterami czytanych przeze mnie książek. Zawsze chciałem być w środku opowieści, być częścią kreowanej historii. Poniekąd pomaga mi w tym mój zawód, ale tęsknota do epickich postaci pozostaje. J.R.R Tolkien pobudził moją wyobraźnię obrazem stworzonego przez siebie Śródziemia. Osoba, która posiadała tak niezwykłą moc, jak czarodziej Gandalf, moc, którą potrafił sterować losami nie tylko ludzkimi, zawsze mnie pociągała – opowiada śpiewak.


data dodania:
21.12.2017

Dziękujemy za Państwa obecność na wczorajszym KONCERCIE KOLĘD w wykonaniu solistów: Patrycji Krzeszowskiej, Krzysztofa Marciniaka, Arkadiusza Anyszki oraz Chóru pod kierownictwem Maciej Salskiego, Chóru Dziecięcego Teatru Wielkiego w Łodzi, Łódzkiego Chóru Teatralnego VERDIANA pod kierownictwem Michała Jana Barańskiego i Orkiestry pod batutą Michała Kocimskiego.

Niech ten wspólnie spędzony czas wprowadzi nas w świąteczny nastrój. Zachęcając do obejrzenia fotoreportażu z wczorajszego wieczoru, życzymy Państwu pięknych Świąt!


data dodania:
21.12.2017
Muzyczne perełki, znakomite libretto, salonowe intrygi i komedia omyłek. Nieśmiertelny utwór Johanna Straussa, arcydzieło gatunku od lat zdobywające uznanie twórców i widzów zarówno scen operetkowych, jak i operowych na całym świecie. 13 stycznia 2018 r. zapraszamy na premierę ZEMSTY NIETOPERZA w reżyserii Giorgia Madii do Teatru Wielkiego w Łodzi.

– Dajmy się porwać karnawałowej zabawie! ZEMSTA NIETOPERZA jest jak barwna lista przebojów, która stanowi doskonałą okazję dla wirtuozowskich popisów wykonawców. W naszej realizacji wystąpią znakomici artyści Teatru Wielkiego, którzy byli i są największą siłą tego miejsca – mówi dyrektor Krzysztof Marciniak. – Do współpracy zaprosiłem doskonałe grono realizatorów. Jestem przekonany, że styczniowa premiera zaspokoi oczekiwania artystyczne publiczności.

ZEMSTA NIETOPERZA
13 stycznia 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
14 stycznia 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
16 stycznia 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
17 stycznia 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
26 stycznia 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
27 stycznia 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
28 stycznia 2018, godz. 18:00 / KUP BILET
30 stycznia 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
16 lutego 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
17 lutego 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
18 lutego 2018, godz. 19:00 / KUP BILET

data dodania:
19.12.2017
W najbliższą sobotę 23 grudnia 2017 r. kasy Teatru Wielkiego w Łodzi będą nieczynne. W okresie świątecznym zachęcamy do dokonywania zakupu biletów on-line. Za utrudnienia przepraszamy i zachęcamy do odwiedzenia nas jeszcze przed Świętami - to już ostatnie chwile, by kupić bliskim KARTĘ PODARUNKOWĄ Teatru Wielkiego w Łodzi.
Więcej o godzinach pracy Kasy i Biura Obsługi Widzów.

data dodania:
18.12.2017
KAZIMIERZ MAZUR, altowiolista Teatru Wielkiego w Łodzi, obchodzi jubileusz 35 lat swojej pracy artystycznej. W niedzielę 17 grudnia 2017 r. przed spektaklem MY FAIR LADY dyrekcja Teatru Wielkiego w Łodzi – Krzysztof Marciniak i Tadeusz Kozłowski – podziękowała artyście za sumienność, zaangażowanie, życzliwość oraz, co najważniejsze, za pracę zawsze zgodną z oczekiwaniami najwybitniejszych dyrygentów. Cały zespół Teatru dołącza się również do życzeń pomyślnej, zasłużonej emerytury i jeszcze częstych występów na łódzkiej scenie operowej.

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

Przejdź na stronę: Łódzkie promujePrzejdź na stronę: Łódzkie promuje
Teatr Wielki w Łodzi
Plac Dąbrowskiego, 90-249 Łódź
tel. centrala 42 647 20 00
tel./fax 42 631 95 52

design by fast4net