Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
9.03.2018
W PONIEDZIAŁKI NIE ROBIMY SCEN – SPRZEDAJEMY BILETY! Na dobry początek tygodnia mamy dla Państwa ofertę specjalną. 12 marca 2018 r. będzie można kupić bilet na balet ŚCIEŻKI ŻYCIA (grany 28 marca) w wyjątkowej cenie 30 zł. Sprzedaż biletów w kasach Teatru Wielkiego w Łodzi w godz. 15:30-19:00 oraz on-line w godz. 16:00-22:00.

ŚCIEŻKI ŻYCIA
24 marca 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
25 marca 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
28 marca 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
11 kwietnia 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
12 kwietnia 2018, godz. 19:00 / KUP BILET

data dodania:
8.03.2018
Historia i tak będzie się powtarzać. Chociaż często pojawiają się jednostki chcące zmienić dzieje ludzkości, nie są w stanie przekrzyczeć tłumu i w końcu zostają stłamszone. Takie są koleje losu. Takie są ŚCIEŻKI ŻYCIA. Zapraszamy na najnowszą premierę baletową Teatru Wielkiego w Łodzi już 24 marca 2018 r. o godz. 19:00.

ŚCIEŻKI ŻYCIA
24 marca 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
25 marca 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
28 marca 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
11 kwietnia 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
12 kwietnia 2018, godz. 19:00 / KUP BILET


– Punktem wyjścia do budowania dramaturgii spektaklu stał się dla mnie film Mela Gibsona Apocalypto. Reżyser ukazuje w nim różny stopień rozwoju cywilizacji na ziemi. Pokazuje, jak bardzo różnimy się od siebie kulturowo, zwyczajowo, wyznaniowo. Rozbieżności te i problemy z nich wynikające towarzyszą człowiekowi przez całą historię ludzkości. Z uwagi na obecną sytuację polityczno-wyznaniową na świecie ten uniwersalny temat uważam za szczególnie aktualny – mówi Bogumiła Szaleńczyk, choreografka części The Way of Life.


data dodania:
7.03.2018
Marszałek Województwa Łódzkiego w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polską niepodległości przygotowuje wyjątkową akcję społeczno-edukacyjną. Szczególnie ważne jest włączenie się samorządów terytorialnych wszystkich szczebli. Dlatego pragniemy zaprosić państwa do współpracy w realizacji projektu, który pozwali nam wspólnie świętować niepodległość Polski.

Głównym wydarzeniem będzie widowisko multimedialne „Bal u NACZELNIKA”. Produkowane przez Teatr Wielki w Łodzi. Główna oś narracyjna spektaklu opiera się na scenariuszu balu sylwestrowego, pierwszego w niepodległej Polsce w nocy z 1918 na 1919. Polska symbolicznie odzyskała niepodległość 11 listopada 1918 r. Pierwszy sylwester w niepodległej Polsce odbył się 31 grudnia 1919 r. Z tej okazji Marszałek Piłsudski wydał specjalny rozkaz. Widowisko zaprezentowane w 100-lecie Niepodległości w 2018 r. w Teatrze Wielkim w Łodzi w końcu października oraz w dniach 9,10,11 listopada 2018 r.

Szczególną wagę przykładamy do realizacji spektakli opartych o w/w  scenariusz we wszystkich powiatach Województwa Łódzkiego. W każdym z powiatów organizatorzy zaprezentują unikalną edycję spektaklu uwzględniającą lokalną historią i jej bohaterów. Wybór wydarzenia i postaci należeć będzie do mieszkańców powiatu, którzy w plebiscycie zorganizowanym przez organizatorów obchodów, władze lokalne i media przeprowadzą konkurs – WYBIERZ LOKALNEGO BOHATERA 100-LECIA. Plebiscyt poprzedzony będzie akcją edukacyjną i promocyjną przypominającą historię województwa. Osoby biorące udział w plebiscycie, otrzymają nagrody ufundowane przez władze lokalne i sponsorów. Spektakle będą miały formułę otwartą, maksymalizującą dostępność projektu dla mieszkańców województwa. Lokalni bohaterowie 100-lecia będą przedstawieni w nowoczesnej formie artystycznej.

Zapraszamy do współpracy i do włączenia się opisaną powyżej akcję, która pozwoli nam przeżyć wspólnie to wyjątkowe święto ale również podnieść poziom wiedzy mieszkańców województwa o trudnych losach historii naszej ojczyzny.

data dodania:
7.03.2018
Zapraszamy na Tydzień Otwarty najnowszego SUV-a Hyundai Kona, który w dniach 5-10 marca 2018 r. odbywa się w salonie firmy Marvel – autoryzowanego dealera marki Hyundai i Partnera naszego Teatru.

W dniach od 5-10 marca 2018 r. w salonie Marvel przy al. Śmigłego Rydza 22 w Łodzi można oglądać najnowszego SUV-a Hyundai Kona. Przy tej okazji Partner Teatru przygotował liczne atrakcje dla Widzów Teatru – jazdy testowe, poczęstunek, a także specjalne warunki sprzedaży (atrakcyjny system ratalny, cena samochodu bez żadnych dodatkowych kosztów). Wśród osób, który zapiszą się na jazdę testową Koną i odbędą ją do 10 marca rozlosowane zostaną cztery jednoosobowe bilety na operetkę BARON CYGAŃSKI w dniu 13 marca 2018 r. o godz. 19.00.

Zapisy na jazdę próbną można składać na stronie MarvelGrupa.

Losowanie odbędzie się 10 marca 2018 r. o godz. 14:00 w siedzibie firmy Marvel przy ul. Śmigłego-Rydza 22.
Pobierz regulamin.

data dodania:
7.03.2018
Wraz z Łódzką Koleją Aglomeracyjną zapraszamy na Stację Kobiet – 8 marca 2018 r. w godz. 13.00-17.00 na dworcu Łódź Fabryczna.

Niezwykły koncert w wykonaniu dwóch primadonn Teatru Wielkiego w Łodzi – Agnieszki Makówki i Patrycji Krzeszowskiej oraz pianisty Marcina Wernera. Repertuar został dobrany tak, żeby każdy bez wyjątku odnalazł coś dla siebie. Od najpiękniejszej arii operowej po lubiane i popularne przeboje muzyki rozrywkowej.
 
Występ to prawdziwa uczta dla miłośników opery i nie tylko. Mimo że program może wydawać się poważny, nie zabraknie humoru i dobrej zabawy. Wszystkie wybrane przez artystki utwory to prawdziwe muzyczne hity.
 
Najpopularniejsze utwory ostatnich lat w wykonaniu śpiewaczek operowych to niezwykłe i nieczęste przeżycie. Przygodę muzyczną rozpoczynamy od operowego duetu, by później chłonąć klimat Nowego Yorku. Skoro to Święto Kobiet, nie może zabraknąć „Pretty Woman!”. Później słynny musical „My Fair Lady” bez przerwy z sukcesem wystawiany na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi. Na koniec prawdziwa fabryka przebojów, czyli Abba. Koncert poprowadzi artystka chóru Teatru Wielkiego w Łodzi – Agnieszka Białek.

data dodania:
6.03.2018
Balet Teatru Wielkiego w Łodzi kierowany przez Wojciecha Domagałę zaprasza tancerki i tancerzy do wzięcia udziału w audycji baletowej. POSZUKUJEMY SOLISTEK I SOLISTÓW ORAZ ARTYSTÓW CORPS DE BALLET.

Od chętnych oczekujemy:
- wysokich umiejętności w technice tańca klasycznego i współczesnego,
- zaprezentowania wariacji w technice tańca klasycznego lub współczesnego,
- wzrostu minimalnego dla tancerek 162 cm, dla tancerzy 172 cm.

Planowany termin audycji:
15 kwietnia 2018 r. o godz 11:00
(lekcja i warsztat) w Teatrze Wielkim w Łodzi przy placu Dąbrowskiego.

Chętnych prosimy o nadesłanie na adres:
audycja@teatr-wielki.lodz.pl
formularza zgłoszenia zawierającego CV i 2-3 zdjęcia,
mile widziane również dołączenie linku do nagrania video.
Formularz zgłoszenia dostępny na stronie www.operalodz.com
TERMIN NADSYŁANIA ZGŁOSZEŃ DO 30 marca 2018 r.

Audycja wyłącznie za zaproszeniami.
Teatr nie zwraca kosztów podróży i pobytu.

data dodania:
5.03.2018
W sobotę w Teatrze Wielkim w Łodzi kobiety i mężczyźni stanęli w muzyczne szranki. Kto wygrał ten pojedynek? To pytanie retoryczne, bo nie o zwycięstwa i porażki w tej konkurencji chodzi. Żeby podtrzymać atmosferę wieczoru, udostępniamy fotorelację z koncertu Mellow D Project autorstwa Joanny Miklaszewskiej. Zachęcamy do oglądania.

Wystąpił zespół Mellow D Project w składzie:
Paulina Pomykała-Przeździecka (śpiew),
Joanna Tomala (harfa),
Maria Tomala (altówka),
Michał Przeździecki (kontrabas),
Jakub Jeziorowski (perkusja).
Prowadzenie: Przemysław Rezner

 

data dodania:
2.03.2018
Zapraszamy na marcową PRÓBĘ OTWARTĄ BALETU. Jeśli pasjonuje Was taniec, jesteście ciekawi, jak tancerze przygotowują się do przedstawień, przyjdźcie do nas i podpatrzcie zmagania artystów z trudną i fascynującą materią tańca. Najbliższa lekcja otwarta Baletu Teatru Wielkiego w Łodzi już w sobotę 10 marca 2018 r.

PRÓBA OTWARTA BALETU / 10 marca 2018, godz. 10:00 / UWAGA! Na marcową próbę nie ma już miejsc.
Wstęp bezpłatny, obowiązują wcześniejsze zapisy.
Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: promocja@teatr-wielki.lodz.pl. W tytule maila prosimy wpisać: Próba Otwarta Baletu oraz datę próby, w treści maila swoje imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy. Uwaga! Decyduje kolejność zgłoszeń. Do zobaczenia w Teatrze!

data dodania:
2.03.2018
Instrumenty, pomysłowość aranżerów, umiejętności i poczucie humoru wykonawców to zapowiedź najnowszego koncertu z cyklu Nie Tylko Opera – KOBIETY VS MĘŻCZYŹNI. 3 marca 2018 r. zapraszamy na kameralny koncert zespołu Mellow D project z przebojami światowego i polskiego repertuaru, jak choćby: „Bo we mnie jest seks" i „Diamonds are a girl’s best friends". Koncert poprowadzi Przemysław Rezner.

Mellow D Project:
Paulina Pomykała-Przeździecka (śpiew),
Joanna Tomala (harfa),
Maria Tomala (altówka),
Michał Przeździecki (kontrabas),
Jakub Jeziorowski (perkusja)

 

data dodania:
1.03.2018
Z niekłamaną dumą informujemy, że począwszy od 1 marca 2018 r. Partnerem Strategicznym Teatru Wielkiego w Łodzi jest marka Lexus!

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net