Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
6.12.2017

Maestro TADEUSZ KOZŁOWSKI został odznaczony srebrnym medalem Gloria Artis przyznanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nagroda została wręczona podczas jubileuszu 45-lecia pracy artystycznej wybitnego dyrygenta. Artyście składamy serdeczne gratulacje oraz życzenia wielu owocnych lat pracy twórczej.

Jednocześnie zapraszamy na niezwykły Koncert Sylwestrowy DZISIAJ WIELKI BAL W OPERZE, który poprowadzi Maestro Kozłowski.

data dodania:
5.12.2017

Już jutro, 6 grudnia 2017 r., na ulice Łodzi wyruszy specjalny Mikołajkowy Tramwaj napędzany siłami MPK, Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi, Wycieczkami Starym Tramwajem po Łodzi oraz Artystów Chóru Teatru Wielkiego w Łodzi – Magdaleny Cierzniewskiej, Beaty Olszewskiej, Eweliny Hrycak, Michała Jana Barańskiego, Romualda Kisielewskiego i Grzegorza Kujawiaka.

Zapraszamy wszystkich podróżnych do wspólnego śpiewania w czerwonym zabytkowym tramwaju na trasie: Radiostacja - Narutowicza - Kopcińskiego - Piłsudskiego - Przystanek Centrum - Kościuszki - Zachodnia - Pl. Wolności - Pomorska - Kilińskiego - Dworzec Łódź Fabryczna - POW - Narutowicza - Radiostacja w godzinach 14:30-16:30.


data dodania:
1.12.2017
W poniedziałki, jak wiecie, nie rozbimy scen, tylko sprzedajemy bilety. A najbliższy poniedziałek przypada niemalże w MIKOŁAJKI, co jest doskonałym pretekstem do tego, by obdarować Was czymś wyjątkowym. Tak zatem czynimy i już 4 grudnia 2017 r. zaproponujemy bilety w promocyjnej cenie 50 zł na KONCERT NOWOROCZNY (prezentowany 2 stycznia 2018 r.) Sprzedaż promocyjnych biletów w kasach Teatru Wielkiego w Łodzi w godz. 15:30-19:00 oraz on-line w godz. 16:00-22:00.

KONCERT NOWOROCZNY
2 stycznia 2018, godz. 19:00 / KUP BILET

data dodania:
1.12.2017
Boże Narodzenie to niezwykły czas, kiedy szukamy wytchnienia od codzienności, otwieramy swoje serca i poddajemy się świątecznej atmosferze. Jedną z najpiękniejszych polskich tradycji bożonarodzeniowych jest wspólne kolędowanie, które umacnia poczucie bliskości oraz wyzwala najbardziej pozytywne emocje.
Chcąc razem z Państwem doświadczyć tego wyjątkowego nastroju, zapraszamy na uroczysty KONCERT KOLĘD, podczas którego najpiękniejsze pieśni bożonarodzeniowe wykonają soliści, chór, chór dziecięcy i orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi oraz Łódzki Chór Teatralny Verdiana.

KONCERT KOLĘD
20 grudnia 2017, godz. 18:30 / KUP BILET

 

data dodania:
1.12.2017
W najbliższą sobotę, 2 grudnia, w Teatrze Wielkim w Łodzi odbędzie się zakończenie obchodów Roku Władysława Reymonta w województwie łódzkim organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. W programie uroczystości znajdzie się spektakl ZIEMIA OBIECANA w wykonaniu artystów baletu Teatru Wielkiego w Łodzi oraz podsumowanie wydarzeń Wojewódzkich Obchodów Roku Reymonta w regionie.

W bieżącym roku przypada 150. rocznica urodzin Władysława Stanisława Reymonta. Z tej okazji decyzją Sejmiku Województwa Łódzkiego rok 2017 ustanowiono Rokiem Władysława Stanisława Reymonta w województwie łódzkim. Ten pierwszy noblista Polski Niepodległej, autor chłopskiej epopei, literackiego obrazu Łodzi i piewca polskiej prowincji urodził się właśnie na Ziemi Łódzkiej. Tu się wychował, pracował i tworzył. Tu też rozpoczął swoją literacką karierę i wracał do miejsc i ludzi ze swojego dzieciństwa i młodości, z którymi czuł się związany. Na szlaku Reymonta znajdują się m.in.: Lipce Reymontowskie, Gidle, Kobiele Wielkie, Tuszyn, Prażki oraz Będków.

data dodania:
1.12.2017
Każdy z nas życzy sobie, aby stary rok miał szczęśliwy finał, ale też by ten Nowy rozpocząć w dobrym nastroju i w przeświadczeniu, że taki będzie do końca. My też tego sobie i Państwu gorąco życzymy, dlatego tuż po znakomitej zabawie podczas Koncertu i Balu Sylwestrowego zapraszamy na KONCERT NOWOROCZNY. Jeśli dobrze zaczynać Nowy Rok, to tylko w Teatrze Wielkim w Łodzi! Do zobaczenia!

KONCERT NOWOROCZNY
2 stycznia 2018, godz. 19:00 / KUP BILET

data dodania:
1.12.2017

Władysław Reymont piszący swą genialną powieść o budzącym się mieście, łódzkie prządki niczym antyczne Mojry plotące nić życia tej ZIEMI – OBIECANEJ niewielu.

Taki obrazek zobaczyli podróżni na Dworcu Łódź Fabryczna w minioną środą. Co robił tam zespół Baletu Teatru Wielkiego w Łodzi? Zobaczcie fotorelację z naszego wydarzenia! Nie mamy wątpliwości, że nabierzecie wielkiej ochoty, by jeszcze dziś zobaczyć ZIEMIĘ OBIECANĄ w choreografii Graya Veredona oraz z muzyką Franza von Suppé i Michaela Nymana. Zapraszamy!


data dodania:
30.11.2017
Wczorajszego wieczoru artyści Teatru Wielkiego w Łodzi – Hanna Drzewiecka-Borucka (skrzypce), Róża Wilczak-Płaziuk (altówka) i Agnieszka Kołodziej (wiolonczela), Monika Maciejewska-Potockas (taniec) i Gintautas Potockas (taniec) – zabrali nas w muzyczną podróż po WARIACJACH GOLBERGOWSKICH. Dziękujemy za liczne przybycie na kolejny z cyklu koncert w Sali Kameralnej NIE TYLKO OPERA, za stworzenie przepięknej, nastrojowej atmosfery i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z koncertu.

data dodania:
30.11.2017
Pora podzielić się efektami sesji fotograficznej dla solistów-śpiewaków. Jako pierwszą prezentujemy Państwu OLGĘ MAROSZEK, która wcieliła się w Wolanda. Wśród ulubionych ról operowych artystki są: Carmen – wymarzona rola silnej i niezależnej kobiety, która słono płaci za swoją wolność; Azucena – stara Cyganka; Suzuki – służąca Madame Butterfly; Hrabina – złowieszcza i rzucająca przekleństwo w Damie Pikowej.

Teatr do mój drugi dom. Miejsce metafizyczne, gdzie ze sceny płyną: prawda, piękno, nadzieja i pocieszenie. Miejsce potrzebne artystom i odbiorcom, aby pomóc zrozumieć siebie i świat. Wybrałam Wolanda w ujęciu Michaiła Bułhakowa, ponieważ fascynują mnie postacie z pogranicza świata realnego i metafizycznego, niejednoznaczne. Woland to postać przenikliwa i pełna spokoju, której demoniczność jest przyjazna. Jest poza doczesnością, swobodnie porusza się w czasie, paradoksalnie jako Szatan demaskuje i obala zło, mądrze wymierzając sprawiedliwość. Podobnie jak sam Woland, fascynuje mnie cała jego świta: Behemot, Asasello, Korowiow i Hella. Zagrażają tylko temu, co zepsute i złe. W powieści stają się też pośrednikami czynienia dobra – mówi OLGA MAROSZEK.


data dodania:
30.11.2017
Szanowni Państwo, Drodzy Widzowie,

prosimy o zwrócenie uwagi na zmiany w repertuarze w miesiącu grudniu 2017 r.:
* 2 grudnia / Koncert Muzyczna Młoda Polska został przełożony na inny termin, o którym poinformujemy niebawem;
* 3 grudnia / zamiast spektaklu DON GIOVANNI zostanie zaprezentowana NOC W WENECJI;
* 14 grudnia / odwołany pokaz musicalu MY FAIR LADY;
* 29 grudnia / odwołany pokaz operetki NOC W WENECJI.

Wszystkie osoby posiadające bilety na któryś z powyższych spektakli prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Widzów: 42 633 31 86

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net