Kalendarium
Menu lewe
29.03
piątek
20:00
STABAT MATER - Antonín Dvořák
premiera
Koncert
Kompozytor:
Antonín Dvořák
Dyrygent:
Przemysław Fiugajski
Anna Wierzbicka: sopran
Olga Maroszek: mezzosopran
Paweł Skałuba: tenor
Rafał Pikała: bas
Chór, Orkiestra
Teatru Wielkiego w Łodzi
Olga Maroszek: mezzosopran
Paweł Skałuba: tenor
Rafał Pikała: bas
Chór, Orkiestra
Teatru Wielkiego w Łodzi
Transmisja na żywo rozpocznie się o 19:30
na portalu Drzwi do Kultury
Bilety:
Strefa I
80/70 zł
Strefa II
70/60 zł
Strefa III
60/50 zł
Strefa IV
40/35 zł
06.04
sobota
16:00
CHAMBER SATURDAYS: ACADEMY OF MUSIC CONCERT - INTIMATE INSIGHTS INTO CLASSICISM AND ROMANTICISM
premiera
Koncert
Gaja Wilewska: skrzypce
Elżbieta Różycka-Przybylak: fortepian
Dorota Stanisławska: altówka
Julian Paprocki: klarnet
Wojciech Kubica: fortepian
Bilety:
Strefa I
30 zł
06.04
sobota
18:30
A STREETCAR NAMED DESIRE
premiera
Opera
Kompozytor:
André Previn
Dyrygent:
Tadeusz Kozłowski
Blanche Dubois: Joanna Woś
Stanley Kowalski: Szymon Komasa
Stella Kowalski: Patrycja Krzeszowska
Harold Mitchell (Mitch): Tomasz Piluchowski
Steve Hubbel: Andrzej Kostrzewski
Kobieta: Joanna Śmiałkowska
Lekarz: Adam Grabarczyk
Pablo: Waldemar Stańczuk
Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
Bilety:
Strefa I
80/70 zł
Strefa II
70/60 zł
Strefa III
60/50 zł
Strefa IV
40/35 zł
07.04
niedziela
17:00
DELFINA AMBROZIAK IN MEMORIAM
premiera
Koncert
Dyrygent:
Tadeusz Kozłowski, Rafał Janiak
wykonawcy:
Monika Cichocka, Anna Cymmerman, Joanna Moskowicz,
Joanna Woś, Dorota Wójcik, Sylwester Kostecki,
Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
prowadzenie:
Sławomir Pietras
Monika Cichocka, Anna Cymmerman, Joanna Moskowicz,
Joanna Woś, Dorota Wójcik, Sylwester Kostecki,
Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
prowadzenie:
Sławomir Pietras
12.04
piątek
18:30
LA TRAVIATA
premiera
Opera
Kompozytor:
Giuseppe Verdi
Dyrygent:
Marcin Mirowski
Violetta Valéry: Hanna Okońska
Alfredo Germont: Dawid Kwieciński
Giorgio Germont: Arkadiusz Anyszka
Flora Bervoix: Bernadetta Grabias
Annina: Dagny Konopacka-Maćkowiak
Doktor Grenvil: Rafał Pikała
Gaston de Letorières: Artur Mleko
Baron Douphol: Andrzej Kostrzewski
Markiz d'Obigny: Andrzej Staniewski
Giuseppe: Pepe Diaz
Posłaniec: Witold Tomczyk
Służący Flory: Marek Twardowski
Bilardzistka: Agata Rawska-Kmita
Chór, Balet, Orkiestra
Teatru Wielkiego w Łodzi
Bilety:
Strefa I
100/90 zł
Strefa II
90/80 zł
Strefa III
70/60 zł
Strefa IV
50/40 zł
13.04
sobota
18:30
LA TRAVIATA
premiera
Opera
Kompozytor:
Giuseppe Verdi
Dyrygent:
Rafał Janiak
Violetta Valéry: Joanna Woś
Alfredo Germont: Paweł Skałuba
Giorgio Germont: Victor Yankovskyi
Flora Bervoix: Bernadetta Grabias
Annina: Joanna Śmiałkowska
Doktor Grenvil: Robert Ulatowski
Gaston de Letorières: Wojciech Strzelecki
Baron Douphol: Przemysław Rezner
Baron Douphol: Przemysław Rezner
Markiz d'Obigny: Robert Iwankiewicz
Giuseppe: Krzysztof Dyttus
Posłaniec: Witold Tomczyk
Służący Flory: Cezary Socha
Bilardzistka: Agata Rawska-Kmita
Chór, Balet, Orkiestra
Teatru Wielkiego w Łodzi
Bilety:
Strefa I
100/90 zł
Strefa II
90/80 zł
Strefa III
70/60 zł
Strefa IV
50/40 zł
14.04
niedziela
12:00
SUNDAY MORNINGS: ORCHESTRAL ABC – cellos and double basses
premiera
Edukacja
Marcin Bańczyk: wiolonczela
Miłosz Mirowski: wiolonczela
Michał Przeździecki: kontrabas
Michał Łuczak: kontrabas
Miłosz Mirowski: wiolonczela
Michał Przeździecki: kontrabas
Michał Łuczak: kontrabas
Bilety:
Strefa I
30/25 zł
14.04
niedziela
17:00
LA TRAVIATA
premiera
Opera
Kompozytor:
Giuseppe Verdi
Dyrygent:
Rafał Janiak
Violetta Valéry: Dorota Wójcik
Alfredo Germont: Paweł Skałuba
Giorgio Germont: Arkadiusz Anyszka
Flora Bervoix: Bernadetta Grabias
Annina: Dagny Konopacka-Maćkowiak
Doktor Grenvil: Rafał Pikała
Gaston de Letorières: Artur Mleko
Baron Douphol: Andrzej Kostrzewski
Markiz d'Obigny: Andrzej Staniewski
Giuseppe: Pepe Diaz
Posłaniec: Witold Tomczyk
Służący Flory: Marek Twardowski
Bilardzistka: Agata Rawska-Kmita
Chór, Balet, Orkiestra
Teatru Wielkiego w Łodzi
Bilety:
Strefa I
100/90 zł
Strefa II
90/80 zł
Strefa III
70/60 zł
Strefa IV
50/40 zł
18.04
czwartek
19:30
OPENING GALA OF THE POLISH DANCE PLATFORM 2024
premiera
Wydarzenie specjalne
Violetta Valéry: Dorota Wójcik
Alfredo Germont: Paweł Skałuba
Giorgio Germont: Arkadiusz Anyszka
Flora Bervoix: Bernadetta Grabias
Annina: Dagny Konopacka-Maćkowiak
Doktor Grenvil: Rafał Pikała
Gaston de Letorières: Artur Mleko
Baron Douphol: Andrzej Kostrzewski
Markiz d'Obigny: Andrzej Staniewski
Giuseppe: Pepe Diaz
Posłaniec: Witold Tomczyk
Służący Flory: Marek Twardowski
Bilardzistka: Agata Rawska-Kmita
Chór, Balet, Orkiestra
Teatru Wielkiego w Łodzi
Bilety:
Strefa I
75 zł
Strefa II
60 zł
Strefa III
40 zł
19.04
piątek
18:30
NABUCCO
premiera
Opera
Kompozytor:
Giuseppe Verdi
Dyrygent:
Francesco Di Mauro
Nabucco: Leszek Skrla
Ismaele: Dominik Sutowicz
Zaccaria: Robert Ulatowski
Abigaille: Monika Cichocka
Fenena: Agnieszka Makówka
Arcykapłan: Rafał Pikała
Abdallo: Artur Mleko
Anna: Aleksandra Borkiewicz-Cłapińska
Chór, Balet, Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
Bilety:
Strefa I
80/70 zł
Strefa II
70/60 zł
Strefa III
60/50 zł
Strefa IV
40/35 zł
20.04
sobota
10:00
OPEN BALLET LESSON
premiera
Balet
Nabucco: Leszek Skrla
Ismaele: Dominik Sutowicz
Zaccaria: Robert Ulatowski
Abigaille: Monika Cichocka
Fenena: Agnieszka Makówka
Arcykapłan: Rafał Pikała
Abdallo: Artur Mleko
Anna: Aleksandra Borkiewicz-Cłapińska
Chór, Balet, Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
Bilety:
Strefa I
30 zł
20.04
sobota
18:30
NABUCCO
premiera
Opera
Kompozytor:
Giuseppe Verdi
Dyrygent:
Francesco Di Mauro
Nabucco: Leszek Skrla
Ismaele: Dominik Sutowicz
Zaccaria: Robert Ulatowski
Abigaille: Monika Cichocka
Fenena: Agnieszka Makówka
Arcykapłan: Rafał Pikała
Abdallo: Artur Mleko
Anna: Aleksandra Borkiewicz-Cłapińska
Chór, Balet, Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
Bilety:
Strefa I
80/70 zł
Strefa II
70/60 zł
Strefa III
60/50 zł
Strefa IV
40/35 zł
26.04
piątek
19:00
XXVII ŁSB / MERCE CUNNINGHAM FOREVER
premiera
Zespół:
Ballet de L’Opera de Lyon
Balet
Choreografia:
Merce Cunningham
Nabucco: Leszek Skrla
Ismaele: Dominik Sutowicz
Zaccaria: Robert Ulatowski
Abigaille: Monika Cichocka
Fenena: Agnieszka Makówka
Arcykapłan: Rafał Pikała
Abdallo: Artur Mleko
Anna: Aleksandra Borkiewicz-Cłapińska
Chór, Balet, Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
Bilety:
Strefa I
170/160 zł
Strefa II
140/130 zł
Strefa III
110/100 zł
Strefa IV
80/70 zł
27.04
sobota
16:00
CHAMBER SATURDAYS: BACEWICZ STRING QUARTET AND SPECIAL GUEST JOANNA WOŚ
premiera
Koncert
Joanna Woś - sopran
Ludwika Maja Tomaszewska-Klimek - skrzypce
Hanna Drzewiecka-Borucka - skrzypce
Róża Wilczak
Małgorzata Smyczyńska-Szulc
Ludwika Maja Tomaszewska-Klimek - skrzypce
Hanna Drzewiecka-Borucka - skrzypce
Róża Wilczak
Małgorzata Smyczyńska-Szulc
Bilety:
Strefa I
30 zł
27.04
sobota
19:00
XXVII ŁSB / MERCE CUNNINGHAM FOREVER
premiera
Zespół:
Ballet de L’Opera de Lyon
Balet
Choreografia:
Merce Cunningham
Joanna Woś - sopran
Ludwika Maja Tomaszewska-Klimek - skrzypce
Hanna Drzewiecka-Borucka - skrzypce
Róża Wilczak
Małgorzata Smyczyńska-Szulc
Ludwika Maja Tomaszewska-Klimek - skrzypce
Hanna Drzewiecka-Borucka - skrzypce
Róża Wilczak
Małgorzata Smyczyńska-Szulc
Bilety:
Strefa I
170/160 zł
Strefa II
140/130 zł
Strefa III
110/100 zł
Strefa IV
80/70 zł
28.04
niedziela
12:00
SUNDAY MORNINGS: BALLET LESSON
premiera
Edukacja
Joanna Woś - sopran
Ludwika Maja Tomaszewska-Klimek - skrzypce
Hanna Drzewiecka-Borucka - skrzypce
Róża Wilczak
Małgorzata Smyczyńska-Szulc
Ludwika Maja Tomaszewska-Klimek - skrzypce
Hanna Drzewiecka-Borucka - skrzypce
Róża Wilczak
Małgorzata Smyczyńska-Szulc
Bilety:
Strefa I
30/25 zł
04.05
sobota
16:00
CHAMBER SATURDAYS: ACADEMY OF MUSIC CONCERT - Vocal Lyricism - Musical Journey Through Europe
premiera
Koncert
Joanna Rot: mezzosopran
Michał Rot: fortepian
Michał Rot: fortepian
Bilety:
Strefa I
30 zł
11.05
sobota
19:00
XXVII ŁSB / ROMEO AND JULIET
premiera
Zespół:
Teatr Wielki w Łodzi
Balet
Choreografia:
Sasha Waltz
Kompozytor:
Hector Berlioz
Dyrygent:
Rafał Janiak
Joanna Rot: mezzosopran
Michał Rot: fortepian
Michał Rot: fortepian
12.05
niedziela
19:00
XXVII ŁSB / ROMEO AND JULIET
premiera
Zespół:
Teatr Wielki w Łodzi
Balet
Choreografia:
Sasha Waltz
Kompozytor:
Hector Berlioz
Dyrygent:
Rafał Janiak
Joanna Rot: mezzosopran
Michał Rot: fortepian
Michał Rot: fortepian
14.05
wtorek
18:30
XXVII ŁSB / ROMEO AND JULIET
premiera
Zespół:
Teatr Wielki w Łodzi
Balet
Choreografia:
Sasha Waltz
Kompozytor:
Hector Berlioz
Dyrygent:
Rafał Janiak
Joanna Rot: mezzosopran
Michał Rot: fortepian
Michał Rot: fortepian
16.05
czwartek
19:00
XXVII ŁSB / YELED, SECUS
premiera
Zespół:
Aterbaletto
Balet
Choreografia:
Ohad Naharin, Eyal Dadon
Joanna Rot: mezzosopran
Michał Rot: fortepian
Michał Rot: fortepian
Bilety:
Strefa I
170/160 zł
Strefa II
140/130 zł
Strefa III
110/100 zł
Strefa IV
80/70 zł
17.05
piątek
19:00
XXVII ŁSB / YELED, SECUS
premiera
Zespół:
Aterbaletto
Balet
Choreografia:
Ohad Naharin, Eyal Dadon
Joanna Rot: mezzosopran
Michał Rot: fortepian
Michał Rot: fortepian
Bilety:
Strefa I
170/160 zł
Strefa II
140/130 zł
Strefa III
110/100 zł
Strefa IV
80/70 zł
21.05
wtorek
19:00
XXVII ŁSB / OCD LOVE
premiera
Zespół:
L-E-V Dance Company
Balet
Choreografia:
Sharon Eyal
Joanna Rot: mezzosopran
Michał Rot: fortepian
Michał Rot: fortepian
Bilety:
Strefa I
170/160 zł
Strefa II
140/130 zł
Strefa III
110/100 zł
Strefa IV
80/70 zł
22.05
środa
19:00
XXVII ŁSB / OCD LOVE
premiera
Zespół:
L-E-V Dance Company
Balet
Choreografia:
Sharon Eyal
Joanna Rot: mezzosopran
Michał Rot: fortepian
Michał Rot: fortepian
Bilety:
Strefa I
170/160 zł
Strefa II
140/130 zł
Strefa III
110/100 zł
Strefa IV
80/70 zł
25.05
sobota
16:00
CHAMBER SATURDAYS: ACADEMY OF MUSIC CONCERT - ALETHEIA - CHILDREN OF CHAOS
premiera
Koncert
fortepian: Dorota Brolik-Bekrycht, Anna Liszewska
Calliope: Klaudia Kosik, Marta Lasecka
Castitas (Niewinność): Wioletta Liber
Poena (Wina): Kinga Czech
Severitas (Powaga): Bartosz Szulc
Timor (Strach): Natalia Darkowska
Pudor (Wstyd): Tomasz Wierzba
Philosophus: Julia Anuszewska
tancerze: Maja Welc, Dominika Roman, Katarzyna Szado, Mariola Dubiel, Zuzanna Grygo, Malwina Świstoń, Wiktoria Polańska
Bilety:
Strefa I
30 zł
26.05
niedziela
12:00
SUNDAY MORNINGS: CONCERT OF THE CHILDREN AND YOUTH CHOIR OF THE GRAND THEATRE IN ŁÓDŹ
premiera
Edukacja
fortepian: Dorota Brolik-Bekrycht, Anna Liszewska
Calliope: Klaudia Kosik, Marta Lasecka
Castitas (Niewinność): Wioletta Liber
Poena (Wina): Kinga Czech
Severitas (Powaga): Bartosz Szulc
Timor (Strach): Natalia Darkowska
Pudor (Wstyd): Tomasz Wierzba
Philosophus: Julia Anuszewska
tancerze: Maja Welc, Dominika Roman, Katarzyna Szado, Mariola Dubiel, Zuzanna Grygo, Malwina Świstoń, Wiktoria Polańska
Bilety:
Strefa I
30/25 zł
01.06
sobota
19:00
HANSEL AND GRETEL
premiera
Opera
Kompozytor:
Engelbert Humperdinck
Dyrygent:
Rafał Janiak
fortepian: Dorota Brolik-Bekrycht, Anna Liszewska
Calliope: Klaudia Kosik, Marta Lasecka
Castitas (Niewinność): Wioletta Liber
Poena (Wina): Kinga Czech
Severitas (Powaga): Bartosz Szulc
Timor (Strach): Natalia Darkowska
Pudor (Wstyd): Tomasz Wierzba
Philosophus: Julia Anuszewska
tancerze: Maja Welc, Dominika Roman, Katarzyna Szado, Mariola Dubiel, Zuzanna Grygo, Malwina Świstoń, Wiktoria Polańska
Bilety:
Strefa I 170/150 zł
Strefa II 150/130 zł
Strefa III 100/80 zł
Strefa IV 60 zł
02.06
niedziela
19:00
HANSEL AND GRETEL
premiera
Opera
Kompozytor:
Engelbert Humperdinck
Dyrygent:
Rafał Janiak
fortepian: Dorota Brolik-Bekrycht, Anna Liszewska
Calliope: Klaudia Kosik, Marta Lasecka
Castitas (Niewinność): Wioletta Liber
Poena (Wina): Kinga Czech
Severitas (Powaga): Bartosz Szulc
Timor (Strach): Natalia Darkowska
Pudor (Wstyd): Tomasz Wierzba
Philosophus: Julia Anuszewska
tancerze: Maja Welc, Dominika Roman, Katarzyna Szado, Mariola Dubiel, Zuzanna Grygo, Malwina Świstoń, Wiktoria Polańska
Bilety:
Strefa I 170/150 zł
Strefa II 150/130 zł
Strefa III 100/80 zł
Strefa IV 60 zł
04.06
wtorek
11:00
HANSEL AND GRETEL
premiera
Opera
Kompozytor:
Engelbert Humperdinck
Dyrygent:
Rafał Janiak
fortepian: Dorota Brolik-Bekrycht, Anna Liszewska
Calliope: Klaudia Kosik, Marta Lasecka
Castitas (Niewinność): Wioletta Liber
Poena (Wina): Kinga Czech
Severitas (Powaga): Bartosz Szulc
Timor (Strach): Natalia Darkowska
Pudor (Wstyd): Tomasz Wierzba
Philosophus: Julia Anuszewska
tancerze: Maja Welc, Dominika Roman, Katarzyna Szado, Mariola Dubiel, Zuzanna Grygo, Malwina Świstoń, Wiktoria Polańska
Bilety:
Strefa I 80/70 zł
Strefa II 70/60 zł
Strefa III 60/50 zł
Strefa IV 40/35 zł
05.06
środa
11:00
HANSEL AND GRETEL
premiera
Opera
Kompozytor:
Engelbert Humperdinck
Dyrygent:
Rafał Janiak
fortepian: Dorota Brolik-Bekrycht, Anna Liszewska
Calliope: Klaudia Kosik, Marta Lasecka
Castitas (Niewinność): Wioletta Liber
Poena (Wina): Kinga Czech
Severitas (Powaga): Bartosz Szulc
Timor (Strach): Natalia Darkowska
Pudor (Wstyd): Tomasz Wierzba
Philosophus: Julia Anuszewska
tancerze: Maja Welc, Dominika Roman, Katarzyna Szado, Mariola Dubiel, Zuzanna Grygo, Malwina Świstoń, Wiktoria Polańska
Bilety:
Strefa I 80/70 zł
Strefa II 70/60 zł
Strefa III 60/50 zł
Strefa IV 40/35 zł
05.06
środa
18:30
HANSEL AND GRETEL
premiera
Opera
Kompozytor:
Engelbert Humperdinck
fortepian: Dorota Brolik-Bekrycht, Anna Liszewska
Calliope: Klaudia Kosik, Marta Lasecka
Castitas (Niewinność): Wioletta Liber
Poena (Wina): Kinga Czech
Severitas (Powaga): Bartosz Szulc
Timor (Strach): Natalia Darkowska
Pudor (Wstyd): Tomasz Wierzba
Philosophus: Julia Anuszewska
tancerze: Maja Welc, Dominika Roman, Katarzyna Szado, Mariola Dubiel, Zuzanna Grygo, Malwina Świstoń, Wiktoria Polańska
06.06
czwartek
11:00
HANSEL AND GRETEL
premiera
Opera
Kompozytor:
Engelbert Humperdinck
fortepian: Dorota Brolik-Bekrycht, Anna Liszewska
Calliope: Klaudia Kosik, Marta Lasecka
Castitas (Niewinność): Wioletta Liber
Poena (Wina): Kinga Czech
Severitas (Powaga): Bartosz Szulc
Timor (Strach): Natalia Darkowska
Pudor (Wstyd): Tomasz Wierzba
Philosophus: Julia Anuszewska
tancerze: Maja Welc, Dominika Roman, Katarzyna Szado, Mariola Dubiel, Zuzanna Grygo, Malwina Świstoń, Wiktoria Polańska
Bilety:
Strefa I 80/70 zł
Strefa II 70/60 zł
Strefa III 60/50 zł
Strefa IV 40/35 zł
08.06
sobota
18:30
BOLERO / CARMINA BURANA
premiera
Balet
Choreografia:
Jacek Przybyłowicz, Tamás Juronics
Kompozytor:
Maurice Ravel, Carl Orff
Dyrygent:
Piotr Sułkowski
fortepian: Dorota Brolik-Bekrycht, Anna Liszewska
Calliope: Klaudia Kosik, Marta Lasecka
Castitas (Niewinność): Wioletta Liber
Poena (Wina): Kinga Czech
Severitas (Powaga): Bartosz Szulc
Timor (Strach): Natalia Darkowska
Pudor (Wstyd): Tomasz Wierzba
Philosophus: Julia Anuszewska
tancerze: Maja Welc, Dominika Roman, Katarzyna Szado, Mariola Dubiel, Zuzanna Grygo, Malwina Świstoń, Wiktoria Polańska
Bilety:
Strefa I
80/70 zł
Strefa II
70/60 zł
Strefa III
60/50 zł
Strefa IV
40/35 zł
09.06
niedziela
17:00
BOLERO / CARMINA BURANA
premiera
Balet
Choreografia:
Jacek Przybyłowicz, Tamás Juronics
Kompozytor:
Maurice Ravel, Carl Orff
Dyrygent:
Piotr Sułkowski
fortepian: Dorota Brolik-Bekrycht, Anna Liszewska
Calliope: Klaudia Kosik, Marta Lasecka
Castitas (Niewinność): Wioletta Liber
Poena (Wina): Kinga Czech
Severitas (Powaga): Bartosz Szulc
Timor (Strach): Natalia Darkowska
Pudor (Wstyd): Tomasz Wierzba
Philosophus: Julia Anuszewska
tancerze: Maja Welc, Dominika Roman, Katarzyna Szado, Mariola Dubiel, Zuzanna Grygo, Malwina Świstoń, Wiktoria Polańska
Bilety:
Strefa I
80/70 zł
Strefa II
70/60 zł
Strefa III
60/50 zł
Strefa IV
40/35 zł
15.06
sobota
16:00
CHAMBER SATURDAYS: "I feel green" - Hits of Agnieszka Osiecka
premiera
Koncert
Zespół Wokalny Kameralni w składzie
Dagny Konopacka-Maćkowiak: sopran
Aleksandra Borkiewicz-Cłapińska: sopran
Ewelina Dachowska: alt
Olga Maroszek: alt
Michał Jan Barański: tenor
Jan Okraska: bas
Jan Szurgot: bas
Marcin Werner: fortepian
Bilety:
Strefa I
30 zł
15.06
sobota
18:30
FAUST
premiera
Opera
Kompozytor:
Charles Gounod
Dyrygent:
Rafał Janiak
Faust: Nazarii Kachala
Mefistofeles: Robert Ulatowski
Małgorzata: Patrycja Krzeszowska
Walenty: Łukasz Motkowicz
Wagner: Witold Tomczyk
Siebel: Agnieszka Makówka
Marta Schwerlein: Olga Maroszek
Stary Faust: Marcin Ciechowicz
Chór, Balet, Orkiestra
Teatru Wielkiego w Łodzi
Teatru Wielkiego w Łodzi
Bilety:
Strefa I
80/70 zł
Strefa II
70/60 zł
Strefa III
60/50 zł
Strefa IV
40/35 zł
16.06
niedziela
12:00
SUNDAY MORNINGS: HAKUNA MATATA
premiera
Edukacja
Zespół Kameralni:
Aleksandra Borkiewicz-Cłapińska: Dobra Wróżka
Dagny Konopacka-Maćkowiak: Arielka
Ewelina Dachowska: Jasmina
Olga Maroszek: Pocahontas
Michał Jan Barański: Czarodziej Merlin
Jan Szurgot: Kowboj Chudy
Jan Okraska: Książę
Marcin Werner (fortepian): Szalony Kapelusznik
Bilety:
Strefa I
40/30 zł
16.06
niedziela
17:00
FAUST
premiera
Opera
Kompozytor:
Charles Gounod
Dyrygent:
Rafał Janiak
Faust: Dawid Kwieciński
Mefistofeles: Rafał Pikała
Małgorzata: Anna Wierzbicka
Walenty: Arkadiusz Anyszka
Wagner: Nikhil Goyal
Siebel: Bernadetta Grabias
Marta Schwerlein: Olga Maroszek
Stary Faust: Marcin Ciechowicz
Chór, Balet, Orkiestra
Teatru Wielkiego w Łodzi
Bilety:
Strefa I
80/70 zł
Strefa II
70/60 zł
Strefa III
60/50 zł
Strefa IV
40/35 zł
23.06
niedziela
18:00
IL TROVATORE - Concert Performance
premiera
Opera
Kompozytor:
Giuseppe Verdi
Faust: Dawid Kwieciński
Mefistofeles: Rafał Pikała
Małgorzata: Anna Wierzbicka
Walenty: Arkadiusz Anyszka
Wagner: Nikhil Goyal
Siebel: Bernadetta Grabias
Marta Schwerlein: Olga Maroszek
Stary Faust: Marcin Ciechowicz
Chór, Balet, Orkiestra
Teatru Wielkiego w Łodzi
Bilety:
Strefa I
80/70 zł
Strefa II
70/60 zł
Strefa III
60/50 zł
Strefa IV
40/35 zł
04.09
poniedziałek
18:30
YOUTH SPIRIT OF DANCE
premiera
Balet
Faust: Dawid Kwieciński
Mefistofeles: Rafał Pikała
Małgorzata: Anna Wierzbicka
Walenty: Arkadiusz Anyszka
Wagner: Nikhil Goyal
Siebel: Bernadetta Grabias
Marta Schwerlein: Olga Maroszek
Stary Faust: Marcin Ciechowicz
Chór, Balet, Orkiestra
Teatru Wielkiego w Łodzi
06.09
środa
18:30
YOUTH SPIRIT OF DANCE
premiera
Balet
Faust: Dawid Kwieciński
Mefistofeles: Rafał Pikała
Małgorzata: Anna Wierzbicka
Walenty: Arkadiusz Anyszka
Wagner: Nikhil Goyal
Siebel: Bernadetta Grabias
Marta Schwerlein: Olga Maroszek
Stary Faust: Marcin Ciechowicz
Chór, Balet, Orkiestra
Teatru Wielkiego w Łodzi
15.09
piątek
18:00
GOD OF CARNAGE – TEATR 6. PIĘTRO
premiera
Spektakle gościnne
Véronique Houllié: Jolanta Fraszyńska
Michel Houllié: Cezary Pazura
Annette Reille: Anna Dereszowska
Alain Reille: Michał Żebrowski
Michel Houllié: Cezary Pazura
Annette Reille: Anna Dereszowska
Alain Reille: Michał Żebrowski
17.09
niedziela
17:00
THE MAGIC TRUNK
premiera
Spektakl muzyczny
Véronique Houllié: Jolanta Fraszyńska
Michel Houllié: Cezary Pazura
Annette Reille: Anna Dereszowska
Alain Reille: Michał Żebrowski
Michel Houllié: Cezary Pazura
Annette Reille: Anna Dereszowska
Alain Reille: Michał Żebrowski
19.09
wtorek
18:30
A SONG IS THE BEST REMEDY / BIS
premiera
Koncert
Zespół wokalny:
Magdalena Cierzniewska
Ewelina Hrycak
Dagny Konopacka
Olga Maroszek
Michał Jan Barański
Przemysław Cierzniewski
Adam Suwald
prowadzenie: Aleksandra Bęben
Magdalena Cierzniewska
Ewelina Hrycak
Dagny Konopacka
Olga Maroszek
Michał Jan Barański
Przemysław Cierzniewski
Adam Suwald
prowadzenie: Aleksandra Bęben
21.09
czwartek
11:00
LAMAILA
premiera
Spektakl muzyczny
Choreografia:
Andrzej Morawiec
Kompozytor:
Maciej Pawłowski
Dyrygent:
Tadeusz Płatek
Lamaila: Minori Nakayama
Namadil: Nazar Botsiy
Sawora: Laura Korolczuk
Gulgacz: Wojciech Domagała
Harrat: Kyrylo Shcherban, Krzysztof Pabjańczyk, Emilia Szuwalska
Giwik: Wiktoria Baraniak
Kaya: Krystyna Zajkowska
Martin: Maciej Tomaszewski
Astronom: Marcin Ciechowicz
Balet, uczestnicy programu edukacyjnego Lamaila i
Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi pod dyrekcją Tadeusza Płatka
Inspicjent: Andrzej Kowalik
Namadil: Nazar Botsiy
Sawora: Laura Korolczuk
Gulgacz: Wojciech Domagała
Harrat: Kyrylo Shcherban, Krzysztof Pabjańczyk, Emilia Szuwalska
Giwik: Wiktoria Baraniak
Kaya: Krystyna Zajkowska
Martin: Maciej Tomaszewski
Astronom: Marcin Ciechowicz
Balet, uczestnicy programu edukacyjnego Lamaila i
Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi pod dyrekcją Tadeusza Płatka
Inspicjent: Andrzej Kowalik
SPEKTAKL GRANY PO RAZ 10.
WSTĘP ASTRONOMICZNY PRZYGOTOWANY PRZEZ EC1
strefa III – 32 zł normalny / 27 zł ulgowy
strefa II – 45 zł normalny / 40 zł ulgowy
strefa I – 55 zł normalny / 45 zł ulgowy
WSTĘP ASTRONOMICZNY PRZYGOTOWANY PRZEZ EC1
strefa III – 32 zł normalny / 27 zł ulgowy
strefa II – 45 zł normalny / 40 zł ulgowy
strefa I – 55 zł normalny / 45 zł ulgowy
Bilety:
Strefa I
100/90 zł
Strefa II
90/80 zł
Strefa III
70/60 zł
Strefa IV
50/40 zł
22.09
piątek
11:00
LAMAILA
premiera
Spektakl muzyczny
Choreografia:
Andrzej Morawiec
Kompozytor:
Maciej Pawłowski
Dyrygent:
Tadeusz Płatek
Lamaila: Minori Nakayama
Namadil: Nazar Botsiy
Sawora: Laura Korolczuk
Gulgacz: Wojciech Domagała
Harrat: Kyrylo Shcherban, Krzysztof Pabjańczyk, Emilia Szuwalska
Giwik: Wiktoria Baraniak
Kaya: Krystyna Zajkowska
Martin: Maciej Tomaszewski
Astronom: Marcin Ciechowicz
Balet, uczestnicy programu edukacyjnego Lamaila i
Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi pod dyrekcją Tadeusza Płatka
Inspicjent: Andrzej Kowalik
Namadil: Nazar Botsiy
Sawora: Laura Korolczuk
Gulgacz: Wojciech Domagała
Harrat: Kyrylo Shcherban, Krzysztof Pabjańczyk, Emilia Szuwalska
Giwik: Wiktoria Baraniak
Kaya: Krystyna Zajkowska
Martin: Maciej Tomaszewski
Astronom: Marcin Ciechowicz
Balet, uczestnicy programu edukacyjnego Lamaila i
Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi pod dyrekcją Tadeusza Płatka
Inspicjent: Andrzej Kowalik
SPEKTAKL GRANY PO RAZ 11.
WSTĘP ASTRONOMICZNY PRZYGOTOWANY PRZEZ EC1
strefa III – 32 zł normalny / 27 zł ulgowy
strefa II – 45 zł normalny / 40 zł ulgowy
strefa I – 55 zł normalny / 45 zł ulgowy
WSTĘP ASTRONOMICZNY PRZYGOTOWANY PRZEZ EC1
strefa III – 32 zł normalny / 27 zł ulgowy
strefa II – 45 zł normalny / 40 zł ulgowy
strefa I – 55 zł normalny / 45 zł ulgowy
Bilety:
Strefa I
100/90 zł
Strefa II
90/80 zł
Strefa III
70/60 zł
Strefa IV
50/40 zł
22.09
piątek
18:30
LAMAILA
premiera
Spektakl muzyczny
Choreografia:
Andrzej Morawiec
Kompozytor:
Maciej Pawłowski
Dyrygent:
Tadeusz Płatek
Lamaila: Alicja Bajorek
Namadil: Maciej Pletnia
Sawora: Ekaterina Kitaeva-Muśko
Gulgacz: Wojciech Domagała
Harrat: Gintautas Potockas, Krzysztof Pabjańczyk, Julia Orlikowska
Giwik: Magdalena Bożyk
Kaya: Krystyna Zajkowska
Martin: Maciej Tomaszewski
Astronom: Marcin Ciechowicz
Balet, uczestnicy programu edukacyjnego Lamaila i
Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi pod dyrekcją Tadeusza Płatka
Inspicjent: Anna Krzemińska
Namadil: Maciej Pletnia
Sawora: Ekaterina Kitaeva-Muśko
Gulgacz: Wojciech Domagała
Harrat: Gintautas Potockas, Krzysztof Pabjańczyk, Julia Orlikowska
Giwik: Magdalena Bożyk
Kaya: Krystyna Zajkowska
Martin: Maciej Tomaszewski
Astronom: Marcin Ciechowicz
Balet, uczestnicy programu edukacyjnego Lamaila i
Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi pod dyrekcją Tadeusza Płatka
Inspicjent: Anna Krzemińska
SPEKTAKL GRANY PO RAZ 12.
WSTĘP ASTRONOMICZNY PRZYGOTOWANY PRZEZ EC1
strefa III – 32 zł normalny / 27 zł ulgowy
strefa II – 45 zł normalny / 40 zł ulgowy
strefa I – 55 zł normalny / 45 zł ulgowy
WSTĘP ASTRONOMICZNY PRZYGOTOWANY PRZEZ EC1
strefa III – 32 zł normalny / 27 zł ulgowy
strefa II – 45 zł normalny / 40 zł ulgowy
strefa I – 55 zł normalny / 45 zł ulgowy
Bilety:
Strefa I
100/90 zł
Strefa II
90/80 zł
Strefa III
70/60 zł
Strefa IV
50/40 zł
24.09
niedziela
17:00
premiera
Koncert
Kompozytor: Katarzyna Brochocka
Poznański: Aleksander Kunach
Zofia: Małgorzata Walewska
Przybysz: Wojciech Pszoniak
Hirsch: Stanisław Kierner
Lekarz / Koń Marynarz: Robert Ulatowski
Syn: Łukasz Motkowicz
Córka: Patrycja Krzeszowska
Anioł - Przewodnik Chóru: Jan Jakub Monowid
Towarzysz: Jakub Telinga
Robotnica: Patrycja Krzeszowska
Chłopiec: Horacy Bartodziej / Tomasz Kędzia
Żywioły
Woda: Dorota Wójcik
Ziemia: Olga Maroszek
Powietrze: Dawid Kwieciński
Ogień: Patryk Rymanowski
Pieniądze
Złota moneta: Dorota Wójcik
Srebrna moneta: Aleksandra Wiwała
Brązowa moneta: Olga Maroszek
Dyrygent: Vladimir Kiradjiev
Kompozytor: Rafał Janiak
Poznański: Stanisław Kierner
Zofia: Małgorzata Walewska
Przybysz: Wojciech Pszoniak
Hirsch: Patryk Rymanowski
Lekarz / Koń Marynarz: Robert Ulatowski
Syn: Dawid Kwieciński
Córka: Patrycja Krzeszowska
Anioł - Przewodnik Chóru: Jan Jakub Monowid
Robotnica: Patrycja Krzeszowska
Chłopiec: Horacy Bartodziej / Tomasz Kędzia
Dyrygent: Vladimir Kiradjiev
Poznański: Aleksander Kunach
Zofia: Małgorzata Walewska
Przybysz: Wojciech Pszoniak
Hirsch: Stanisław Kierner
Lekarz / Koń Marynarz: Robert Ulatowski
Syn: Łukasz Motkowicz
Córka: Patrycja Krzeszowska
Anioł - Przewodnik Chóru: Jan Jakub Monowid
Towarzysz: Jakub Telinga
Robotnica: Patrycja Krzeszowska
Chłopiec: Horacy Bartodziej / Tomasz Kędzia
Żywioły
Woda: Dorota Wójcik
Ziemia: Olga Maroszek
Powietrze: Dawid Kwieciński
Ogień: Patryk Rymanowski
Pieniądze
Złota moneta: Dorota Wójcik
Srebrna moneta: Aleksandra Wiwała
Brązowa moneta: Olga Maroszek
Dyrygent: Vladimir Kiradjiev
Kompozytor: Rafał Janiak
Poznański: Stanisław Kierner
Zofia: Małgorzata Walewska
Przybysz: Wojciech Pszoniak
Hirsch: Patryk Rymanowski
Lekarz / Koń Marynarz: Robert Ulatowski
Syn: Dawid Kwieciński
Córka: Patrycja Krzeszowska
Anioł - Przewodnik Chóru: Jan Jakub Monowid
Robotnica: Patrycja Krzeszowska
Chłopiec: Horacy Bartodziej / Tomasz Kędzia
Dyrygent: Vladimir Kiradjiev
PRZED KONCERTEM UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA
26.09
wtorek
19:00
premiera
Spektakle gościnne
Kompozytor: Katarzyna Brochocka
Poznański: Aleksander Kunach
Zofia: Małgorzata Walewska
Przybysz: Wojciech Pszoniak
Hirsch: Stanisław Kierner
Lekarz / Koń Marynarz: Robert Ulatowski
Syn: Łukasz Motkowicz
Córka: Patrycja Krzeszowska
Anioł - Przewodnik Chóru: Jan Jakub Monowid
Towarzysz: Jakub Telinga
Robotnica: Patrycja Krzeszowska
Chłopiec: Horacy Bartodziej / Tomasz Kędzia
Żywioły
Woda: Dorota Wójcik
Ziemia: Olga Maroszek
Powietrze: Dawid Kwieciński
Ogień: Patryk Rymanowski
Pieniądze
Złota moneta: Dorota Wójcik
Srebrna moneta: Aleksandra Wiwała
Brązowa moneta: Olga Maroszek
Dyrygent: Vladimir Kiradjiev
Kompozytor: Rafał Janiak
Poznański: Stanisław Kierner
Zofia: Małgorzata Walewska
Przybysz: Wojciech Pszoniak
Hirsch: Patryk Rymanowski
Lekarz / Koń Marynarz: Robert Ulatowski
Syn: Dawid Kwieciński
Córka: Patrycja Krzeszowska
Anioł - Przewodnik Chóru: Jan Jakub Monowid
Robotnica: Patrycja Krzeszowska
Chłopiec: Horacy Bartodziej / Tomasz Kędzia
Dyrygent: Vladimir Kiradjiev
Poznański: Aleksander Kunach
Zofia: Małgorzata Walewska
Przybysz: Wojciech Pszoniak
Hirsch: Stanisław Kierner
Lekarz / Koń Marynarz: Robert Ulatowski
Syn: Łukasz Motkowicz
Córka: Patrycja Krzeszowska
Anioł - Przewodnik Chóru: Jan Jakub Monowid
Towarzysz: Jakub Telinga
Robotnica: Patrycja Krzeszowska
Chłopiec: Horacy Bartodziej / Tomasz Kędzia
Żywioły
Woda: Dorota Wójcik
Ziemia: Olga Maroszek
Powietrze: Dawid Kwieciński
Ogień: Patryk Rymanowski
Pieniądze
Złota moneta: Dorota Wójcik
Srebrna moneta: Aleksandra Wiwała
Brązowa moneta: Olga Maroszek
Dyrygent: Vladimir Kiradjiev
Kompozytor: Rafał Janiak
Poznański: Stanisław Kierner
Zofia: Małgorzata Walewska
Przybysz: Wojciech Pszoniak
Hirsch: Patryk Rymanowski
Lekarz / Koń Marynarz: Robert Ulatowski
Syn: Dawid Kwieciński
Córka: Patrycja Krzeszowska
Anioł - Przewodnik Chóru: Jan Jakub Monowid
Robotnica: Patrycja Krzeszowska
Chłopiec: Horacy Bartodziej / Tomasz Kędzia
Dyrygent: Vladimir Kiradjiev
29.09
piątek
18:30
TURANDOT
premiera
Opera
Kompozytor:
Giacomo Puccini
Dyrygent:
Rafał Janiak
Turandot: Elena Baramova
Kalaf: James Lee
Liu: Anna Wiśniewska-Schoppa
Timur: Grzegorz Szostak
Ping: Łukasz Motkowicz
Pong: Łukasz Gaj
Pang: Aleksander Kunach
Mandaryn: Patryk Rymanowski
Cesarz: Krzysztof Marciniak
Księżę Persji: Przemysław Cierzniewski, Paweł Krzemiński
Chór, Chór Dziecięcy, balet i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
pod dyrekcją Rafała Janiaka
Inspicjenci: Zbigniew Pawełczyk, Andrzej Kowalik
Kalaf: James Lee
Liu: Anna Wiśniewska-Schoppa
Timur: Grzegorz Szostak
Ping: Łukasz Motkowicz
Pong: Łukasz Gaj
Pang: Aleksander Kunach
Mandaryn: Patryk Rymanowski
Cesarz: Krzysztof Marciniak
Księżę Persji: Przemysław Cierzniewski, Paweł Krzemiński
Chór, Chór Dziecięcy, balet i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
pod dyrekcją Rafała Janiaka
Inspicjenci: Zbigniew Pawełczyk, Andrzej Kowalik
SPEKTAKL GRANY PO RAZ 12.
Bilety:
Strefa I
70/60 zł
Strefa II
60/55 zł
Strefa III
50/40 zł
Strefa IV
35/30 zł
- Dyrekcja Teatru zastrzega sobie możliwość zmiany repertuaru i obsady
- Sprzedaż biletów on-line kończy się na 60 min przed rozpoczęciem spektaklu
design by fast4net