Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
15.09.2018
Artysta Śpiewak, znakomity baryton Opery Łódzkiej i Teatru Wielkiego w Łodzi. W wielkim żalu i smutku żegnamy kolejnego Wielkiego Artystę.

data dodania:
13.09.2018
To było tylko kwestią czasu… Kiedy dwa lata temu Dorota Wójcik partią Tatiany w Eugeniuszu Onieginie (a my wraz z Nią) świętowała swój Srebrny Jubileusz pracy artystycznej byliśmy przekonani, że owo wydarzenie zwieńczone będzie właśnie Glorią Artis… Jednak co się odwlecze to nie uciecze.  Dzisiaj wspólnie z Artystką cieszymy się z Brązowego Medalu Gloria Artis, bo Dorota Wójcik, jak mało kto, na to artystyczne wyróżnienie solidnie zapracowała.

data dodania:
12.09.2018
Po sukcesie pierwszej edycji projektu edukacyjnego „Łódzkie pełne kultury” Łódzkiego Domu Kultury naszedł czas na jego kontynuację. Druga odsłona projektu rusza już we wrześniu i potrwa do grudnia br. W tym czasie uczniowie oraz nauczyciele i animatorzy z 10 instytucji partnerskich w regionie – w sumie 450 osób – zostaną zapoznani z bogatą ofertą edukacyjną i artystyczną Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina w Łodzi, Teatru Wielkiego w Łodzi i Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

data dodania:
6.09.2018
Zapraszamy dziewczynki w wieku 8-12 lat oraz chłopców w wieku 8-10 lat do wzięcia udziału w przesłuchaniach do naszego Chóru Dziecięcego.

Terminy przesłuchań:
13 września 2018 (czwartek) godz.15.30 oraz
15 września 2018 (sobota) godz.13.30, sala 408
(wejście od strony ul. Jaracza)

Młodzi chórzyści biorą udział w spektaklach z bieżącego repertuaru Teatru oraz koncertach tematycznych i okolicznościowych.
W ramach spotkań dydaktycznych dzieci uczestniczą w zajęciach wokalnych i ruchowych.

Spotkania odbywają się dwa razy w tygodniu:
w czwartki w godz. 16.00 - 17.45
oraz soboty w godz.14.00 - 15.45
w Teatrze Wielkim w Łodzi.

Kierownik artystyczny chóru: Maciej Salski

Dodatkowe informacje:
Wioletta Bernat
tel. 42 647 21 42
e-mail: edukacja@teatr-wielki.lodz.pl

data dodania:
5.09.2018
Zdjęcie z taaaaką (!) primabaleriną - legendą baletu naszego Teatru czy własnoręczna dedykacja na stronach biografii uwielbianej nie tylko w Łodzi Artystki to bez wątpienia nie lada gratka dla każdego, kto choć raz miał okazję podziwiać tę tancerkę na scenie, komu dane było również zachwycać się Jej choreografiami realizowanymi także na scenie naszego Teatru.
Niepowtarzalna okazja po temu trafia się niebawem – 10 października br. Pani Profesor od godziny 17.00 na Scenie Kameralnej podpisywać będzie książkę Istnienie grać. Portret Ewy Wycichowskiej autorstwa - obecnej także na spotkaniu - Jagody Ignaczak, która jak nikt inny dogłębnie poznała i zanalizowała wszelkie zakamarki nie tylko artystycznej drogi znakomitej tancerki, choreografa i pedagoga.
Tego spotkania z ikoną polskiego baletu nie można przegapić!
 

data dodania:
5.09.2018
Dyrekcja Teatru Wielkiego w Łodzi zaprasza do udziału w przesłuchaniu na stanowiska:
muzyk orkiestry - waltornia
oraz
muzyk orkiestry - drugie skrzypce
 
Termin nadsyłania zgłoszeń: 24.09.2018

Więcej informacji znaleźć można w zakładce praca na dole strony.
W sprawie szczegółów dotyczących przesłuchania (w tym materiałów nutowych) prosimy o kontakt z działem koordynacji pod adresem: koordynacja@teatr-wielki.lodz.pl

 

data dodania:
30.08.2018
Uprzejmie informujemy, że w najbliższą sobotę (01.09.2018 r.) kasy Teatru będą nieczynne. Zapraszamy do zakupu biletów w automacie biletowym lub na stronie internetowej. Do kas zapraszamy ponownie od poniedziałku.

data dodania:
29.08.2018
Zapraszamy na refleksyjne spotkanie z nieszablonową twórczością ulubionego reżysera łodzian – Tomasza Koniny - i jego pamiętnymi realizacjami Kandyda, Makbeta, Adriany Lecouvreur, Barona cygańskiego, Kochanków z klasztoru Valldemosa.

Z przyczyn niezależnych od Teatru zmuszeni byliśmy przełożyć spotkanie na inny termin. I właśnie on nadszedł – 23 września 2018 r. na naszej scenie pojawi się barwna galeria operowych postaci, które dla Państwa i dla nas raz jeszcze powrócą by przypomnieć siebie, wspaniałą muzykę, niezwykle oryginalne inscenizacje reżysera i… jego samego.

A że scena – jak i życie – nie uznaje pustki, to pojawią się na niej tego wieczoru także bohaterowie operowych dzieł muzycznych, które w całości zaprezentujemy w nowym sezonie artystycznym 2018/2019; będą wśród nich być może znane już Państwu z innych prezentacji i wykonań, ale będą i te, z którymi na naszej scenie zetkną się Państwo po raz pierwszy! Nie zdradzamy jeszcze szczegółów, ale z pełną odpowiedzialnością możemy zagwarantować, że będą Państwo i zaskoczeni, i artystycznie usatysfakcjonowani.

INAUGURACJA SEZONU i wieczór wspomnień – TOMASZ KONINA in memoriam 

23 wrzesnia 2018, godz. 19:00 / KUP BILET 

data dodania:
27.08.2018

Jak zawsze w historii do wielkich przemian doprowadzały wybitne jednostki, które potrafiły za swoją wizją pociągnąć tłumy. Nie inaczej było w przypadku długiej i trudnej drogi do odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dziś, sto lat później, jako potomkowie i spadkobiercy wielkich Polaków, musimy przypominać o Herosach Niepodległej. Z taką inicjatywą wyszło Województwo Łódzkie, a Teatr Wielki w Łodzi z chęcią się do niej przyłącza. Dlatego zachęcamy do śledzenia strony: https://www.lodzkie.pl/herosi-niepodleglej oraz zapraszamy na premierę BAL U NACZELNIKA.

BAL U NACZELNIKA
26 października 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
27 października 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
28 października 2018, godz. 18:00 / KUP BILET


data dodania:
24.08.2018
Drodzy Widzowie,
uprzejmie informujemy, że w sobotę 25 sierpnia 2018 r. kasy Teatru Wielkiego w Łodzi będą nieczynne. Zapraszamy od poniedziałku 27 sierpnia 2018 r. od godz. 12:00. Przypominamy jednocześnie, że nieustannie istnieje możliwość zakupu biletów online.
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net