Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
29.05.2020
W tym roku jednym z prezentów dla naszych najmłodszych Widzów będzie premiera bajki pt. "Sen Księcia". To wielowątkowa opowieść o Królewnie Śnieżce (Alicja Bajorek) i Księciu (Dominik Senator) opowiedziana z nieco innej perspektywy. Ujrzymy najskrytsze zakamarki Teatru, bajkowe animacje i efekty specjalne. Występuje niemal cały zespół Baletu i Orkiestry Teatru Wielkiego w Łodzi! Zapraszamy do wspólnego oglądania 3 czerwca 2020 roku!


data dodania:
29.05.2020

Z dumą informujemy o stypendiach Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznanym artystom naszego Teatru, Magdalenie Cierzniewskiej oraz Marcinowi Wernerowi.

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński rozstrzygnął stypendialną część programu “Kultura w sieci”. Trzymiesięczne stypendia to wsparcie dla artystów w trudnym czasie pandemii – każde w wysokości 9 tys. zł. Zostały one przyznane w 9 kategoriach. Artyści naszego Teatru zostali docenieni w Kategorii - muzyka.


data dodania:
26.05.2020
Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że od 1 do 15 czerwca (oprócz 11 czerwca) 2020 roku kasy biletowe naszego Teatru będą czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00-17.00.

data dodania:
22.05.2020
O pięknie natury i radości z życia – z nadzieją na lepsze jutro.

Autorski projekt, miniatura choreograficzna Bogumiły Szaleńczyk, artystki Baletu Teatru Wielkiego w Łodzi, która niedawno zadebiutowała na naszej scenie jako choreograf. Stworzyła tym samym przepiękny spektakl „The way of life”, będący jedną z części wieczoru zatytułowanego „Ścieżki życia”.

Tymczasem, w tych trudnych warunkach, artystka podjęła się wyzwania stworzenia miniatury choreograficznej do muzyki Łukasza Skoniecznego w sposób zdalny. Jest to wymagające i trudne w realizacji przedsięwzięcie, jednak nie ma rzeczy niemożliwych, o czym przekonamy się w środę, 27 maja 2020 r.

data dodania:
22.05.2020
Z przyjemnością prezentujemy wypowiedź wieloletniego dyrektora Teatru Wielkiego w Łodzi – Sławomira Pietrasa, który wspomina nasz zespół baletowy, ale również komentuje ostatni nasz spektakl baletowy Separated Life.

Spektakl, który powstał z potrzeby serca, a którego inicjatorem, pomysłodawcą i choreografem jest Grzegorz Brożek, muzykę do spektaklu napisał Cezary Kurowski.

data dodania:
18.05.2020
„Zadaniem każdego człowieka jest być twórcą własnego życia: człowiek ma uczynić z niego arcydzieło sztuki".
(Jan Paweł II, List do artystów, 1999 r.)


Z okazji przypadającej w dniu 18 maja 2020 roku 100. rocznicy urodzin Papieża Jana Pawła II artyści Teatru Wielkiego w Łodzi wezmą udział w głównych obchodach zaplanowanych przez Archidiecezję Łódzką.

Zapraszamy do oglądania transmisji, jak również fotorelacji z koncertu:


data dodania:
17.05.2020
Uwag, uwaga, jeszcze tylko 10 godzin zostało na zgłoszenia w konkursie „Wyśpiewaj nagrody - zabierz klasę do opery”. Zgłoszenia można przesyłać tylko do 23:59 - 17 maja 2020 r. Wszystkich tych, którzy chcą zrobić prezent sobie i swoim kolegom i koleżankom zapraszamy.

data dodania:
16.05.2020
W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzić będziemy od 16 do 23 maja
W Polsce z tej okazji świętować będzie ponad 100 teatrów, a przez cały tydzień odbędzie ponad 200 wydarzeń.
data dodania:
14.05.2020
Szanowni Państwo,

zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii do odwołania obowiązuje czasowe ograniczenie działalności twórczej związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki.
data dodania:
12.05.2020
Z wielkim smutkiem i żalem przekazujemy informację, że dziś w nocy zmarł Andrzej Saciuk. Miał 87 lat, ale kiedy odwiedzał nasz Teatr - o wiele mniej! Zawsze uśmiechnięty, życzliwy dla wszystkich, skarbnica wiedzy i wspaniałych opowieści. Znakomity Śpiewak, Pedagog i niestrudzony propagator sztuki wokalnej – legenda łódzkiej i niemieckich scen operowych, wyróżniony prestiżowym tytułem Kammersänger odszedł zostawiając po sobie obszerny i ważny rozdział w historii polskiej opery.

1 | 2
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net