Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
KONCERT POLSKICH TENORÓW
data dodania:
17.07.2020
Z inicjatywy Dyrektora Teatru Wielkiego w Łodzi Dariusza Stachury odbędzie się specjalny koncert w hołdzie wszystkim osobom zaangażowanym w walkę z koronawirusem
Podczas koncertu zaproszeni do Łodzi przez Pana Dyrektora Dariusza Stachurę uznani polscy tenorzy wykonają najpiękniejsze arie operowe, których treść pozwala z optymizmem spojrzeć w przyszłość.

Zapowiedzią tego niezwykłego wydarzenia była produkcja nakręconego w Teatrze Wielkim w Łodzi spotu, w którym artyści wykonali słynną arię Nessun dorma z opery Turandot. Słowa wieńczące ten utwór metaforycznie nawiązują do światowego kryzysu, w obliczu którego się znaleźliśmy, niosąc jednocześnie nadzieję na lepsze jutro:

Rozprosz się, o, nocy! Zajdźcie, gwiazdy! Zajdźcie, gwiazdy! O świcie zwyciężę! Zwyciężę! Zwyciężę!

W spocie wystąpili:

Dariusz Stachura
Dominik Sutowicz
Paweł Skałuba
Dawid Kwieciński
Łukasz Ratajczak
Adama Sobierajski
Rafał Bartmiński
Tomasz Kuk
Arnold Rutkowski
Tadeusz Szlenkier 
Łukasz Gaj
 
Materiał przygotowany przez Wytwórnię Filmów Oświatowych pod kierownictwem artystycznym Dariusza Stachury wykonali filmowcy: reżyser Piotr Ryczko oraz zdobywca Srebrnej Żaby na festiwalu Camerimage – Yori Fabian, kanadyjski filmowiec mieszkający na stałe w Łodzi.

Zapraszamy do oglądania:

">http://
_____ 
REALIZATORZY:
Kierownictwo artystyczne: Dariusz Stachura
Reżyseria: Piotr Ryczko
Zdjęcia: Yori Fabian

Teatr Wielki w Łodzi
Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego
współprowadzona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net