Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Koncert w hołdzie Janowi Pawłowi II – OGLĄDAJ TUTAJ
data dodania:
16.10.2020
Rok 2020 Sejm ustanowił Rokiem Świętego Jana Pawła II. 18 maja 2020 obchodziliśmy stulecie urodzin Karola Wojtyły, Ojca Świętego Jana Pawła II. 16 października 1978 jest datą rozpoczęcia sprawowania papieskiego pontyfikatu.

Zapraszamy Państwa do wysłuchania wyjątkowego koncertu nagranego w hołdzie Janowi Pawłowi II – w 100. rocznicę urodzin oraz 42. rocznicę pontyfikatu Papieża – w wykonaniu Dorot Wójcik i Aleksandry Nawe.Koncert wykonują:
Dorota Wójcik (sopran)
Aleksandra Nawe (fortepian)

W programie koncertu usłyszą Państwo utwory:
1. G. Caccini / W.Wawilow – AVE MARIA
2. M. Lorenc – AVE MARIA
3. J. Rutter – MAGNIFICAT: – ET MISERICORDIA – ESURIENTES 
4. A.L. Webber – PIE JESU 

W filmie wykorzystano obrazy Elżbiety Doryń.
______

Zapraszając Państwa do wspólnego świętowania rocznicy wyboru Jana Pawła II na papieża, składamy serdeczne podziękowania za to, że tak licznie uczestniczyli Państwo w wydarzeniach współorganizowanych przez Teatr Wielki w Łodzi z okazji jubileuszu 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II w Roku Papieskim 2020: 

Z okazji przypadającej w dniu 18 maja 2020 roku 100. rocznicy urodzin Papieża Jana Pawła II artyści Teatru Wielkiego wzięli udział w głównych obchodach zaplanowanych przez Archidiecezję Łódzką. Uroczystość transmitowana była na stronie Archidiecezji oraz na Facebooku Teatru. Po uroczystej mszy św. odbył się koncert w wykonaniu solistów i Zespołu Wokalnego Kameralistów Łódzkich Teatru Wielkiego w Łodzi.

Wydarzeniem uświetniającym w Roku Papieskim obchody 33. rocznicy wizyty papieża-Polaka w Łodzi był koncert – który wysłuchać mogliśmy z inicjatywy Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera w Ogrodach Pałacu Herbsta – pt. Województwo Łódzkie w hołdzie dla św. Jana Pawła II w wykonaniu solistów Teatru, którym towarzyszyli artyści kameralnego zespołu chóru i orkiestry Teatru Wielkiego w Łodzi pod batutą Maestro Michała Kocimskiego. 
Chociaż w związku z sytuacją epidemiologiczną wydarzenie odbyło się przy niewielkim udziale publiczności, transmisja, którą można było oglądać na antenie łódzkiego oddziału Telewizji Polskiej oraz na facebookowym profilu TVP3, przyciągnęła przed ekrany i monitory tysiące widzów! [fotorelacja: TUTAJ].

Drugą połowę roku papieskiego Teatr Wielki rozpoczął serią koncertów papieskich w naszym województwie powstałych pod kierownictwem artystycznym dyrektora Dariusza Stachury i zaprezentowanych w kilku miastach regionu łódzkiego. Organizatorem cyklu został Urząd Marszałkowski w Łodzi, a patronem honorowym wydarzenie objął Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber.
Pierwszy koncert odbył się 26.08.2020 w Warcie, następne w Bełchatowie (9.09.), Żytnie (16.09.) i Brzezinach (30.09.).
Repertuar wydarzenia, złożony z klasyków opery, operetki i musicalu, wzbogacony został o pieśni ludowe i religijne – te, które cenił papież, i które wykonywane były podczas jego pielgrzymek do ojczyzny.

Koncerty w wykonaniu solistów Teatru z towarzyszeniem kameralnego zespołu chóru i orkiestry pod batutą Maestro Michała Kocimskiego spotkały się z niezwykle ciepłym przyjęciem publiczności.
_________________

Teatr Wielki w Łodzi Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego współprowadzona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net