Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Noc Muzeów w Teatrze Wielkim!
data dodania:
13.05.2021
Teatr Wielki w Łodzi włącza się w akcję Nocy Muzeów 15 maja i zaprasza do odwiedzenia Cyfrowego Muzeum. Z tej okazji zostanie przygotowany m.in. konkurs dla najmłodszych pt. „Namaluj teatr-operę-balet” (zasady zostaną ogłoszone na stronie Teatru i Cyfrowego Muzeum). Od 15 maja będzie również można oglądać wirtualną wystawę zdjęć zatytułowaną „Opera nocą”.

Z okazji Nocy Muzeów przygotowaliśmy konkurs dla najmłodszych pt. „Namaluj teatr-operę-balet”, którego zasady ogłosimy 15 maja na stronie Teatru i Cyfrowego Muzeum. Zachęcamy dzieci do udziału w konkursie, nagrodą będzie udział w wystawie prac w Sali kameralnej naszego Teatru, a dla najlepszych prac nagroda niespodzianka.

Również od 15 maja na stronie Cyfrowego Muzeum będzie można oglądać wirtualną wystawę zdjęć zatytułowaną „Opera nocą”. Zdjęcia, jakie zwykle Państwo oglądacie, to zdjęcia ze spektakli lub zdjęcia artystów. Tym razem chcemy pokazać państwu, co dzieje się po drugiej stronie kurtyny, podczas przygotowań do wieczornych spektakli. A gdy teatr cichnie -
widzowie i artyści wracają do domu - na scenę i nie tylko wkraczają inni pracownicy, ekipa techniczna, której praca najczęściej nie jest dla widzów widoczna. Z widowni widzimy tylko efekt końcowy.

Co w operze dzieje się nocą wiedzą tylko nieliczni. Podglądaliśmy te prace z drugiej strony kulis.CYFROWE MUZEUM 
 


W Cyfrowym Muzeum Teatru Wielkiego w Łodzi w chwili obecnej możecie obejrzeć prawie 12 tysięcy zdjęć z ponad 330 premier, ale także koncertów, spotkań i konferencji, ponad 800 kostiumów 3D i ponad 300 plakatów i afiszy. Nowością są skanowane właśnie projekty kostiumów, które zachwycają swoją urodą po prawie 50. latach od ich powstania (np. projekty Zbigniewa Kai do "Strasznego dworu" z 1967 roku).

Cyfrowe Muzeum to nie tylko materiały archiwalne, na bieżąco zapraszamy do czytania cyklu "Czy wiecie, że…", oglądania okazjonalnych wystaw internetowych i wywiadów z Artystami naszego teatru. To spotkania prowadzone przez Grzegorza Szostaka pod wspólnym tytułem "Rozmowy w tra(n)sie", zachęcamy też do oglądania zdjęć z premier i koncertów oraz wspólnej zabawy.

Dużą część naszej działalności poświęcamy również na edukację. Oprócz ciekawych materiałów dla najmłodszych, jak kolorowanki, rebusy i labirynty mamy też propozycję dla starszych dzieci i dorosłych. W zakładce edukacja czekają teatralno-muzyczne quizy i krzyżówki. Aby je rozwiązać trzeba wykazać się wiedzą nie tylko muzyczną, warto znać też historię naszego Teatru. Ale nic straconego, od czego jest Cyfrowe Muzeum, na wiele pytań właśnie tu znajdziecie odpowiedzi. A jeśli ktoś nie chce rozwiązywać zagadek to zapraszamy do naszego działu multimedia. W okresie pandemii, kiedy nie mogliśmy spotykać się na zajęciach edukacyjnych w budynku Teatru nagraliśmy dla Was ciekawe filmiki edukacyjne. Dowiecie się z nich m.in. "Co w orkiestronie piszczy?", najmłodszych zapraszamy na wirtualną "Lekcję śpiewu" i "Lekcję baletu" lub na ciekawe zajęcia "Opery na poduchach." 
 Do zobaczenia!

PGE Polska Grupa Energetyczna Mecenasem Teatru Wielkiego w Łodzi
#PGE #TeatrWielkiLodz #TeatrWielkichEmocji

 


Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net