Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
EUGENIUSZ ONIEGIN / wielka miłość na tle wielkiej historii
data dodania:
30.01.2018
Historia, która porusza serca. Muzyka, która nikogo nie pozostawia obojętnym. Spektakl, który zachwyca rozmachem. 9 lutego w Teatrze Wielkim w Łodzi będzie można zobaczyć jedną z najpiękniejszych oper w światowej literaturze muzycznej – EUGENIUSZA ONIEGINA Piotra Czajkowskiego. W tytułowej roli usłyszymy i zobaczymy Łukasza Motkowicza, partię Tatiany wykona Anna WIśniewska-Schoppa.

– To piękna muzyka, a także piękna opowieść o tym, jak łatwo przez nieuwagę możemy stracić coś niezwykle ważnego w życiu, czyli miłość. W finale Oniegin i Tatiana śpiewają: „Szczęście było tak bliskie, tak bliskie” – mówi reżyser spektaklu, Paweł Szkotak.

EUGENIUSZ ONIEGIN
9 lutego 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
Rzadko kiedy w dziele operowym można zetknąć się z tak doskonałym, jak w słynnej scenie pisania listu Tatiany do Oniegina, odwzorowaniem sprzecznych stanów emocjonalnych, niepewności uczuć, nieumiejętności poradzenia sobie z własną naturą.

– Ta historia wydaje mi się piękna i uniwersalna. Nie wiemy, jak potoczyłoby się nasze życie, gdybyśmy, tak jak Tatiana, napisali „ten” list. Albo nie napisali? To niezwykła urokliwość naszego losu polegająca na tym, że wszystko przytrafia się po raz pierwszy – dodaje Szkotak.

Anna Wiśniewska-Schoppa, solistka Teatru Wielkiego w Łodzi, laureatka Nagrody im. J. Kiepury w kategorii Najlepsza Polska Śpiewaczka w 2014 r. swoją karierę rozpoczęła właśnie partią Tatiany w Operze Narodowej – Teatrze Wielkim w Warszawie.

– Z EUGENIUSZEM ONIEGINEM wiążą się moje pierwsze emocje sceniczne. Tatiana to kolejna operowa bohaterka, która jest podobna do mnie. Nie boi się swoich uczuć, potrafi je wyrazić, choć nie jest to wcale proste. W zamian za to zostaje ośmieszona i emocjonalnie zgwałcona, a po latach nie potrafi wybaczyć – pomimo swoich uczuć, jest zarazem wrażliwa, kochająca, ale też bardziej dumna i silna. Określiłabym ją jako kobietę-skorpiona, którą zresztą sama jestem! – podkreśla artystka.

– W operze możemy naprawdę poczuć, że podpatrujemy świat, który jest bogaty, wielowymiarowy, monumentalny, a czasem intymny. Do tego słyszymy fenomenalną muzykę na żywo i coś, co jest najdoskonalszym instrumentem – ludzki głos. Tak wielu doznań jednocześnie nie doświadczymy nigdzie. Ani kino, ani teatr dramatyczny tego nie daje. To możemy poczuć, usłyszeć i zobaczyć tylko w operze – stwierdza reżyser EUGENIUSZA ONIEGINA.

9 lutego 2018 r. w romantycznym dziele Piotra Czajkowskiego usłyszymy: Annę Wiśniewską-Schoppę (Tatiana), Łukasza Motkowicza (Eugeniusz Oniegin), Pawła Skałubę (Leński), Bernadettę Grabias (Olga), Patryka Rymanowskiego (Gremin), Agnieszkę Makówkę (Łarina), Krzysztofa Marciniaka (Triquet) oraz Chór, Balet i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi pod dyrekcją Tadeusza Kozłowskiego.
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net