Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
1.12.2017
W najbliższą sobotę, 2 grudnia, w Teatrze Wielkim w Łodzi odbędzie się zakończenie obchodów Roku Władysława Reymonta w województwie łódzkim organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. W programie uroczystości znajdzie się spektakl ZIEMIA OBIECANA w wykonaniu artystów baletu Teatru Wielkiego w Łodzi oraz podsumowanie wydarzeń Wojewódzkich Obchodów Roku Reymonta w regionie.

W bieżącym roku przypada 150. rocznica urodzin Władysława Stanisława Reymonta. Z tej okazji decyzją Sejmiku Województwa Łódzkiego rok 2017 ustanowiono Rokiem Władysława Stanisława Reymonta w województwie łódzkim. Ten pierwszy noblista Polski Niepodległej, autor chłopskiej epopei, literackiego obrazu Łodzi i piewca polskiej prowincji urodził się właśnie na Ziemi Łódzkiej. Tu się wychował, pracował i tworzył. Tu też rozpoczął swoją literacką karierę i wracał do miejsc i ludzi ze swojego dzieciństwa i młodości, z którymi czuł się związany. Na szlaku Reymonta znajdują się m.in.: Lipce Reymontowskie, Gidle, Kobiele Wielkie, Tuszyn, Prażki oraz Będków.

data dodania:
1.12.2017
Każdy z nas życzy sobie, aby stary rok miał szczęśliwy finał, ale też by ten Nowy rozpocząć w dobrym nastroju i w przeświadczeniu, że taki będzie do końca. My też tego sobie i Państwu gorąco życzymy, dlatego tuż po znakomitej zabawie podczas Koncertu i Balu Sylwestrowego zapraszamy na KONCERT NOWOROCZNY. Jeśli dobrze zaczynać Nowy Rok, to tylko w Teatrze Wielkim w Łodzi! Do zobaczenia!

KONCERT NOWOROCZNY
2 stycznia 2018, godz. 19:00 / KUP BILET

data dodania:
1.12.2017

Władysław Reymont piszący swą genialną powieść o budzącym się mieście, łódzkie prządki niczym antyczne Mojry plotące nić życia tej ZIEMI – OBIECANEJ niewielu.

Taki obrazek zobaczyli podróżni na Dworcu Łódź Fabryczna w minioną środą. Co robił tam zespół Baletu Teatru Wielkiego w Łodzi? Zobaczcie fotorelację z naszego wydarzenia! Nie mamy wątpliwości, że nabierzecie wielkiej ochoty, by jeszcze dziś zobaczyć ZIEMIĘ OBIECANĄ w choreografii Graya Veredona oraz z muzyką Franza von Suppé i Michaela Nymana. Zapraszamy!


1 | 2 |
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net