Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
10.09.2021
Dziś pożeganliśmy oklaskiwaną i wielbioną na całym świecie, jedną
z największych śpiewaczek operowych XX wieku.
Jej piękny sopran liryczny o urzekającej barwie i dramatycznych możliwościach zachwycał nawet najwybredniejszych słuchaczy największych scen operowych świata i sal koncertowych. 
 
 
W Archikatedrze Łódzkiej pw. św. Stanisława Kostki (ul. Piotrkowska 265) odbyła się msza żałobna w intencji zmarłej, wybitnej śpiewaczki operowej Teresy Żylis- Gary. Następnie uroczystości pogrzebowe przeniosły się do Alei Zasłużonych Cmentarza Komunalnego na Dołach (al. Grzegorza Palki 9). W ostatniej drodze Maestry, w imieniu zespołu Teatru Wielkiego w Łodzi uczestniczył Dyrektor Dariusz Stachura.

Wspomnienie o śp. Teresie Żylis - Garze dostępne jest w Cyfrowym Muzeum Teatru Wielkiego w Łodzi.

data dodania:
3.09.2021
Już w najbliższą sobotę 4 września 2021 roku, o godzinie 12:00, w Ogrodach Muzeum Pałacu Herbstwa w Łodzi, odbędzie się kolejna edycja Narodowego Czytania. Tym razem będzie to jedno z najważniejszych dzieł Gabrieli Zapolskiej - „Moralność pani Dulskiej”.

data dodania:
3.09.2021
Wraz z Marszałkiem Województwa Łódzkiego Grzegorzem Schreiberem zapraszamy na wojewódzkie inscenizacje bitwy nad Wartą i Bzurą. 
data dodania:
1.09.2021
Po jakże trudnym dla nas wszystkich okresie pandemicznym wracamy z nową siłą i energią. W nowym sezonie szykujemy dla Państwa wspaniałe premiery, a także powrót lubianych tytułów operowych i baletowych.

data dodania:
1.09.2021
Teatr Wielki w Łodzi wychodzi z muzyką operową poza Teatr i zaprasza na cykl koncertów w regionie łódzkim poświęconych Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu „Prymasowi Tysiąclecia”,  który już 12 września zostanie beatyfikowany.

data dodania:
28.08.2021
Z ogromnym żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o odejściu Wielkiej Śpiewaczki i Gwiazdy światowej opery – TERESY ŻYLIS-GARY. Miała 91 lat.


data dodania:
27.08.2021
Już w najbliższą niedzielę na antenie Radio Łódź zaprezentują się wybitne postacie naszego Teatru. Dyrektor Dariusz Stachura oraz sopranistka Aleksandra Borkiewicz będą gośćmi redaktor Anny Groblińskiej.

data dodania:
27.08.2021
Szanowni Państwo,
ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe przenosimy spektakl operowy „Cosi fan tutte” W. A. Mozarta do foyer w głównym budynku Teatru.
data dodania:
26.08.2021
Zapraszamy Państwa na koncert inaugurujący sezon artystyczny 2021/2022 pt. „Najpiękniejsze miłosne duety operowe”, który odbędzie się w niedzielę 19 września 2021 roku o godz. 18:00 w naszym Teatrze.
 
data dodania:
20.08.2021
Zaproszenie do złożenia oferty dotyczącej postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wyłączonego ze stosowania ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo Zamówień Publicznych
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net