Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
30.09.2015
30 września w Pałacu Herbsta odbyła się Inauguracja sezonu kulturalnego 2015/16. Uroczystość uświetnił koncert studentów Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

data dodania:
29.09.2015
Teatr Muzyczny w Poznaniu zrealizował jeden z najsłynniejszych utworów Andrew Lloyd Webbera – opartą na faktach muzyczną biografię Evy Perón-Duarte, drugiej żony prezydenta Argentyny, Juana Peróna. Najnowsza inscenizacja Evity trafiła na poznańską scenę prosto z Londynu, gdzie odniosła sukces w 2010 roku.
data dodania:
26.09.2015
Dziś, przed gościnnym spektaklem Polskiego Baletu Narodowego "Don Kichot", w Teatrze Wielkim odbyła się doroczna uroczystość rozdania Złotych Masek - nagród kapituły łódzkich dziennikarzy, dla artystów związanych z teatrem i ich osiągnięć w minionym sezonie artystycznym. 

data dodania:
24.09.2015
Wczorajsza inauguracja sezonu 2015/16 zgromadziła pełną salę widzów, których ugościliśmy nie tylko w niecodzienny sposób, ale i ze szczególną radością. Po trzech miesiącach wakacyjnej przerwy Teatr znów zaczął tętnić życiem. Artyści, ubrani w piękne kostiumy ze „Strasznego dworu”, witali publiczność już w foyer. Ze sceny przywitał miłych gości dyrektor Gabara, także w strojnym kontuszu i w zgodzie ze szlacheckim obyczajem.

data dodania:
23.09.2015
Teatr Wielki w Łodzi ogłasza nabór do Chóru dziecięcego!
Poszukujemy uzdolnione muzycznie dzieci w wieku 7 -14 lat do Chóru dziecięcego Teatru Wielkiego w Łodzi.

data dodania:
22.09.2015
Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa poświęcona inauguracji sezonu 2015/2016 w Teatrze Wielkim w Łodzi pod dyrekcją Pawła Gabary. Miło było nam powitać przedstawicieli rozgłośni radiowych, ośrodków telewizyjnych i prasy a także przedstawicielki Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi w osobach Dyrektora Departamentu Kultury i Edukacji pani Małgorzaty Kowalskiej i pani Małgorzaty Kani, Zastępcy Dyrektora tego Departamentu.

data dodania:
21.09.2015
Dziś w Teatrze Wielkim w Łodzi odbędzie się uroczysta inauguracja nowego sezonu. Przy tej okazji zaprezentujemy Państwu „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki. Kilka dni temu (18 września) sezon 2015/16 rozpoczął także Teatr Wielki – Opera Narodowa. Pierwszą po wakacjach realizacją na deskach stołecznej opery było wznowienie jednego z najpopularniejszych utworów wszechczasów – Aidy Giuseppe Verdiego.
data dodania:
15.09.2015
23 września zapraszamy Państwa na pierwsze w tym sezonie przedstawienie - rewelacyjną realizację "Strasznego dworu” (reż. Krystyna Janda),
data dodania:
15.09.2015
W ubiegłym sezonie widzowie Magicznych mocy sceny osiągnęli pierwszy stopień wtajemniczenia w arkana sztuki operowej bo poznali pracę solistów śpiewaków, dyrygenta, reżysera, zespołu baletowego, scenografa, kostiumologa.
data dodania:
5.09.2015
Narodowe Czytanie "Lalki" zgromadziło w Teatrze Wielkim nadspodziewaną liczbę słuchaczy! Dziękujemy Łodzianom, że wzięli udział w tym wspaniałym projekcie i gościli dziś u nas, by wysłuchać fragmentów arcydzieła Bolesława Prusa. Tym z Państwa, którzy nie dotarli do Sali Kameralnej, przedstawiamy fotorelację z dzisiejszego wydarzenia.

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net