Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
21.09.2015
Dziś w Teatrze Wielkim w Łodzi odbędzie się uroczysta inauguracja nowego sezonu. Przy tej okazji zaprezentujemy Państwu „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki. Kilka dni temu (18 września) sezon 2015/16 rozpoczął także Teatr Wielki – Opera Narodowa. Pierwszą po wakacjach realizacją na deskach stołecznej opery było wznowienie jednego z najpopularniejszych utworów wszechczasów – Aidy Giuseppe Verdiego.
data dodania:
15.09.2015
23 września zapraszamy Państwa na pierwsze w tym sezonie przedstawienie - rewelacyjną realizację "Strasznego dworu” (reż. Krystyna Janda),
data dodania:
15.09.2015
W ubiegłym sezonie widzowie Magicznych mocy sceny osiągnęli pierwszy stopień wtajemniczenia w arkana sztuki operowej bo poznali pracę solistów śpiewaków, dyrygenta, reżysera, zespołu baletowego, scenografa, kostiumologa.
data dodania:
5.09.2015
Narodowe Czytanie "Lalki" zgromadziło w Teatrze Wielkim nadspodziewaną liczbę słuchaczy! Dziękujemy Łodzianom, że wzięli udział w tym wspaniałym projekcie i gościli dziś u nas, by wysłuchać fragmentów arcydzieła Bolesława Prusa. Tym z Państwa, którzy nie dotarli do Sali Kameralnej, przedstawiamy fotorelację z dzisiejszego wydarzenia.

data dodania:
4.09.2015
Teatr Wielki w Łodzi zaprasza uprawnione podmioty, do składania ofert na badanie sprawozdania finansowego (bilansu) za rok 2015,
data dodania:
1.09.2015
Informujemy, że z końcem sezonu 2014/2015 dr hab. Waldemar Sutryk zakończył pracę na stanowisku chórmistrza w Teatrze Wielkim w Łodzi.
data dodania:
1.09.2015
Pani Agnieszka Kołodziej koncertmistrz wiolonczel Teatru Wielkiego w Łodzi, 1-go września br. będzie brała udział w koncercie na zaproszenie Prezydenta Niemiec, P. Joachima Gaucka w byłym Pałacu Prezydenckim w Bonn- Villa Hammerschmidt. Coroczna uroczystość, Beethoven-Abend, organizowana jest przez Biuro Prezydenta w związku z nadchodzącymi obchodami rocznicy urodzin Ludwiga van Beethovena.

data dodania:
26.08.2015
Z inicjatywy byłego Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego, od 2012 roku w pierwszych dniach września w setkach polskich miast organizowane są publiczne odczyty dzieł z kanonu polskiej literatury. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości.

data dodania:
26.08.2015
26 września w Teatrze Wielkim łódzcy dziennikarze po raz 24. przyznają doroczne nagrody dla ludzi teatru za osiągnięcia w minionym sezonie artystycznym

data dodania:
25.08.2015
Chór Dziecięcy Teatru Wielkiego w Łodzi uświetni obchody 71. rocznicy likwidacji Litzmannstadt Getto!

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net