Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
16.07.2015
Wczoraj pożegnaliśmy uroczyście kończącego kadencję Dyrektora Naczelnego Teatru Wielkiego - pana Wojciecha Nowickiego. Od dziś kierownictwo nad Teatrem obejmuje pan Paweł Gabara.

data dodania:
2.07.2015
Sezon 2014/2015 dobiegł końca i zespoły artystyczne Teatru Wielkiego w Łodzi korzystają z zasłużonej przerwy wakacyjnej. Nie dotyczy to jeszcze chóru dziecięcego pod dyrekcją Waldemara Sutryka.

data dodania:
23.06.2015
Wilhelm Tell – najbardziej dopracowane dzieło Gioacchina Rossiniego – to utwór, który zwieńczył błyskotliwą karierę kompozytora. To także tytuł, który Opera Narodowa wybrała na zakończenie sezonu artystycznego 2014/2015. 
data dodania:
23.06.2015
W wieku 81 lat zmarł Henryk Rutkowski
  • Tancerz
  • Choreograf
  • Kierownik Baletu w Teatrze Muzycznym w Warszawie

W Teatrze Wielkim w Łodzi w roku 2002 przygotował choreografię do Falstaffa Verdiego oraz wspólnie z Janiną Niesobską choreografię do Halki Moniuszki.
data dodania:
18.06.2015
W pierwsze weekendy czerwca we Wrocławiu miało miejsce spektakularne wydarzenie plenerowe. Na Pergoli Parku Szczytnickiego stanęła imponujących rozmiarów scena i dwa żaglowce.

data dodania:
11.06.2015
Na przełomie maja i czerwca Teatr Wielki-Opera Narodowa w Warszawie zaprezentował premierowe pokazy widowiska baletowego pt. Casanova w Warszawie. Libretto spektaklu opiera się na polskim epizodzie historii słynnego uwodziciela. Legendarny kochanek trafił na warszawskie salony w latach 60.
data dodania:
25.05.2015
W dniach 22–24 maja solistka naszego Teatru, obdarzona pięknym lirycznym sopranem Patrycja Krzeszowska, wystąpiła na deskach Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie w ramach trzyletniego cyklu „Projekt P”, którego celem była prezentacja dokonań młodych polskich twórców.
data dodania:
25.05.2015
Drodzy Widzowie, już jutro Dzień Matki! Jeśli nie macie jeszcze pomysłu, jak uszczęśliwić swoją Mamę, proponujemy Wam dołączyć wyjątkowy upominek do tradycyjnego kwiatka – bilet na spektakl XXIII Łódzkich Spotkań Baletowych Rising!

Zapraszamy do kas naszego Teatru, gdzie na hasło "Dzień Matki" możecie zakupić bilety za jedyne 25 zł. Pula biletów jest ograniczona.
data dodania:
24.05.2015
Sezon artystyczny powoli zbliża się do końca, a Chór Dziecięcy Teatru Wielkiego w Łodzi nie zwalnia tempa pracy. Mało tego – od kwietnia do czerwca próby są nie raz, ale dwa razy w tygodniu. To niezbędne, aby się dobrze przygotować zarówno do bieżącego repertuaru, jak i kolejnych wyzwań. Młodych artystów zobaczymy jeszcze na dużej scenie w czerwcowych spektaklach Strasznego dworu i Barona cygańskiego. Ale udział w kilku operach to tylko część muzycznej aktywności grupy liczącej już prawie 70 dzieci i młodzieży w wieku 6–17 lat. Program obejmuje też utwory rozrywkowe, patriotyczne, kolędy i dzieła oratoryjne.
data dodania:
22.05.2015
23 maja po raz pierwszy w Polsce będzie obchodzony Dzień Teatru Publicznego, który został ustanowiony z okazji 250. rocznicy powołania pierwszego zawodowego i publicznego teatru polskiego.

Tego dnia, w ramach obchodów jubileuszu „250 – LECIA TEATRU PUBLICZNEGO W POLSCE”, będzie można zobaczyć spektakle kupując bilet za symboliczne 250 groszy. Sprzedaż biletów ruszy 11 maja i będzie prowadzona tylko w kasach teatrów.

W ogólnopolskiej akcji, która ma skłonić Polaków do odwiedzania teatru przynajmniej jeden raz w roku, weźmie udział ponad 100 teatrów z 42 polskich miast.

Teatr Wielki w Łodzi w tym roku nie bierze udziału w akcji bilet za 250 groszy
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net