Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
26.01.2015
Bo, jak inaczej określić Giuseppe Verdiego i Richarda Wagnera na tle opery w całej jej historii? Dzieła pierwszego nie schodzą z afiszów scen operowych świata, a mieć u siebie w repertuarze bieżącym choćby "jednego Wagnera" – to honor i nobilitacja.

data dodania:
21.01.2015
I to dosłownie, z austriackiego Richard Wagner Festival Wels. Na konferencji prasowej(20 stycznia) z udziałem dyrektor Festiwalu – Renate Doppler wiele mówiono o współpracy, także przyszłej, naszego Teatru z tym właśnie Festiwalem. Pierwszym efektem jest właśnie premiera Holendra tułacza na naszej scenie, w której "zagrają" dekoracje i kostiumy podarowane przez festiwal, a także znakomici soliści śpiewacy wagnerowscy.

data dodania:
14.01.2015
Zaśpiewać na Festiwalu Wagnerowskim w Bayreuth to dla śpiewaka niewątpliwie ogromne wyróżnienie, a być stałym gościem na scenie tego niepowtarzalnego i prestiżowego festiwalu, to już zaszczyt, ranga i światowa renoma. Bardzo się cieszymy, że w naszej premierze Holendra tułacza weźmie udział aż troje artystów, którzy w Bayreuth i na innych renomowanych scenach operowych świata odnoszą wielkie sukcesy, nie tylko w partiach wagnerowskich.
data dodania:
10.01.2015
Szanowni Państwo,
Teatr Wielki chce wspomóc Wielka Orkiestrę Świątecznej Pomocy

data dodania:
8.01.2015
Magiczne moce aż do kwietnia

29 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca a my spotkamy się z Magicznymi mocami 22 kwietnia 2015r. o godz.12.00.
To będzie kolejna edycja specjalna, w drugiej części poszukamy odpowiedzi na pytanie Kto w operze nosi paczki?

Spotkania poprowadzi Katarzyna Jasińska – Zapraszamy.

data dodania:
7.01.2015
Już dawno nie było tak międzynarodowo w naszym Teatrze, jak zrobiło się podczas prób do najbliższej premiery. Astrid Weber (Senta), Jukka Rasilainen (Holender), Clemens Bieber (Eryk) to trójka znakomitych solistów, którzy (obok naszych) w premierze Holendra tułacza – mamy taką nadzieję – pokażą wszystkim jak śpiewa się Wagnera. 

data dodania:
24.11.2014
Kolejne spotkanie z edukacyjnego cyklu Opera bez granic.

data dodania:
23.11.2014
Mają swoje koncerty noworoczne Filharmonicy Wiedeńscy, a my – już od kilku lat – spędzamy z Państwem przynajmniej jeden specjalny wieczór karnawałowy. I skoro świetnie się bawimy w swoim towarzystwie, to dlaczego w tym roku miałoby być inaczej! A, że sylwestrowy Wieczór gwiazdami utkany spotkał się z ogromnym Państwa zainteresowaniem, to dlaczego nie zaproponować czegoś podobnego – równie atrakcyjnego?! 3 stycznia (godzina 18.30)

data dodania:
13.11.2014
I to najlepiej jak najwięcej i najczęściej; nie od dziś bowiem wiadomo, że śpiewanie – zwłaszcza zbiorowe – poprawia nastrój, samopoczucie, a i ze zdrowiem w towarzystwie śpiewu bywa lepiej. Jednak jak pokazują dość liczne przykłady ze śpiewem bywa różnie i choćby taki Mazurek Dąbrowskiego w ustach niektórych, także tych z pierwszych stron gazet, we fragmentach tylko przypomina pierwowzór, o znajomości tekstu nie wspominając. Dlatego – przy Państwa udziale – postanowiliśmy zadbać o "poprawę jakości" wokalnych produkcji i zorganizować wspólne śpiewanie na Lekcji śpiewu – pierwszej – w dniu 20 listopada o godzinie 12.00 w naszym Teatrze.
data dodania:
12.11.2014
Telewizyjny program Zza kulis Teatru Wielkiego dobrze jest już znany tym, którzy interesują się działalnością naszego Teatru; redagowany przez Leszka Bonara – od lat gości na antenie TVP Łódź przynosząc widzom wszystko to, czego nie mogą zobaczyć na scenie. Ci, którym – jak dotąd – obcy jest ów tytuł powinni skorzystać z okazji, by na bieżąco mieć wiedzę o tym, co Teatr planuje, realizuje i co z życia Teatru warte jest odnotowania.
A jest tego sporo...
Zachęcamy zatem do oglądania programu Zza kulis Teatru Wielkiego;

najbliższy – sobota, 25 kwietnia, godzina 18.15
powtórka – sobota, 2 maja, godzina 18.15
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net