Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
20.03.2021
Za nami (19.03.2021) premiera DON CARLOSA Giuseppe Verdiego w inscenizacji Michała Znanieckiego z wykorzystaniem obrazów Wojciecha Siudmaka według koncepcji autora. Wystąpili dla Państwa: Aleksandra Kurzak (Elżbieta), Roberto Alagna (Don Carlos), Andrzej Dobber (Posa), Rafał Siwek (Filip II), Monika Ledzion-Porczyńska (Eboli) oraz soliści, chór, balet i orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi pod batutą Maestro Vladimira Kiradjieva.

Na zdjęciach – Dyrektor Teatru Wielkiego w Łodzi Pan Dariusz Stachura i Goście premiery.

data dodania:
20.03.2021
Za nami premiera DON CARLOSA Giuseppe Verdiego w inscenizacji Michała Znanieckiego z wykorzystaniem obrazów Wojciecha Siudmaka według koncepcji autora. Wystąpili dla Państwa: Aleksandra Kurzak (Elżbieta), Roberto Alagna (Don Carlos), Andrzej Dobber (Posa), Rafał Siwek (Filip II), Monika Ledzion-Porczyńska (Eboli) oraz soliści, chór, balet i orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi pod batutą Maestro Vladimira Kiradjieva.

data dodania:
19.03.2021
W sali kameralnej Teatru Wielkiego w Łodzi od 19 marca do 30 czerwca 2021 roku zaprezentowana zostanie wystawa plakatów do opery Don Carlos ze zbiorów redaktora Adama Czopka – DON CARLOS MOJA FASCYNACJA.

data dodania:
19.03.2021
Szanowni Państwo,

ze względu na zamknięcie instytucji kultury występ Kabaretu Moralnego Niepokoju, zaplanowany na 21.03.2021 w Teatrze Wielkim w Łodzi, zostaje przeniesiony na 14.06.2021.

Miejsce wydarzenia pozostaje bez zmian, zmieniają się natomiast godziny: 17.30 i 20.30 zamiast 16.00 i 19.00.

Państwa bilety zachowują ważność - nie ma potrzeby ich wymiany.
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z punktem sprzedaży, w którym kupili Państwo bilety.

Zaspół Adria Art
data dodania:
17.03.2021
Szanowni Państwo,

z niekrytym żalem przyjęliśmy informację o ponownym zamknięciu instytucji kultury. W związku z ogłoszonymi dziś obostrzeniami informujemy, że spektakle zaplanowane od 20 marca do 9 kwietnia 2021 nie odbędą się.

Zwroty za bilety zakupione w systemie on-line, odbywają się zgodnie z regulaminem serwisu Bilety24, automatycznie bez konieczności komunikowania się z Teatrem. Zwroty za bilety zakupione poprzez Kasę Teatru Wielkiego w Łodzi będą możliwe w godzinach pracy Kas Biletowych: od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00 – 18.00.

Koncert inscenizowany „Don Carlos” Giuseppe Verdiego 19 marca 2021 odbędzie się bez zmian.

Zaplanowane na 26 i 27 marca spektakle „Don Pasquale” Gaetano Donizettiego zostaną zaprezentowane on-line.

***
W celu dodatkowych informacji dotyczących programu „Za długo panowie byli grzeczni” Kabaretu Moralnego Niepokoju zaplanowanego na 21 marca prosimy o kontakt z organizatorem wydarzenia:
spektakl został przełożony na 14 czerwca 2021, BILETY ZACHOWUJĄ SWOJĄ WAŻNOŚĆ. 

data dodania:
16.03.2021
Światowej sławy artyści, którzy w najbliższy piątek wystąpią w koncertowej wersji DON CARLOSA, są już w naszym Teatrze! Aleksandrę Kurzak i Roberta Alagnę, w imieniu całego zespołu Teatru serdecznie powitał dyrektor Dariusz Stachura.

data dodania:
15.03.2021
Zawsze, kiedy w spektaklu teatralnym pojawiają się dekoracje autorstwa znanych i uznanych mistrzów inscenizacje nabierają znaczenia szczególnego. Doskonale pamiętają je i artyści biorący w nich udział i zachwycona publiczność. Kto widział u nas choćby niezwykłe blejtramy sceniczne malowane mistrzowską ręką Franciszka Starowieyskiego w Królu Ubu czy Mariana Kołodzieja w Żydówce, ten przed oczyma ma je do dziś. To zawsze dodatkowe i jakże mocne atuty przedstawień.
Nie ma wątpliwości, że będzie tak również w przypadku Don Carlosa. Na scenie towarzyszyć mu będą, bowiem malarskie prace kolejnego mistrza, uważanego za głównego przedstawiciela realizmu fantastycznego – Wojciecha Siudmaka.

data dodania:
15.03.2021
Dyrekcja Teatru Wielkiego w Łodzi zaprasza do udziału w przesłuchaniu na stanowisko: muzyk orkiestry – I skrzypce – tutti.

Termin przesłuchania: 20 kwietnia 2021 r. godz. 10.30
Termin nadsyłania zgłoszeń: 16 kwietnia 2021 r. do godziny 12.00
Miejsce przesłuchania: Teatr Wielki w Łodzi, Plac Dąbrowskiego 90-249 Łódź,
wejście od ul. Jaracza – sala prób orkiestry.
data dodania:
14.03.2021
Premiera wieczoru oper jednoaktowych "Trouble in Tahiti" i "Głosu ludzkiego" w reżyserii Michała Znanieckiego pod kierownictwem muzycznym Adama Banaszaka odbyła się 5 marca w Teatrze Wielkim w Łodzi. Dwa odmienne, a jednocześnie mające części wspólne spektakle, które poruszają tematy nurtujące całe społeczeństwo, ale także problemy każdego z nas. Na wskroś amerykańska, tętniąca energią muzyka Leonarda Bernsteina oraz francuskie, przepełnione ładunkiem emocjonalnym dzieło Francisa Poulenca. Operowy dyptyk widzowie zobaczyli ze sceny, a to za sprawą zaaranżowania widowni w kieszeniach scenicznych, wokół obrotowej sceny, dzięki czemu odbiór dzieła był wzmocniony poprzez intymną, kameralną atmosferę. W materiale zobaczą Państwo m.in. fragmenty obu spektakli, wypowiedzi solistów i realizatorów a także wrażenia widzów i gości!

Zapraszamy do obejrzenia relacji z premiery - prosto ze studia Teatru Wielkiego w Łodzi! 

data dodania:
10.03.2021
Śpieszymy ze wspaniałymi informacjami! Spektakl baletowy GREK ZORBA w choreografii Lorki Massina został nominowany do Plastrów Kultury 2020 w kategorii Spektakl teatralny roku! To wielkie wyróżnienie przede wszystkim dla naszego znakomitego zespołu baletowego.

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net