Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
4.10.2019
Spieszymy z informacją, że zastępca dyrektora ds. artystycznych Krzysztof Marciniak został uhonorowany Nagrodą Marszałka Województwo Łódzkiego Grzegorza Schreibera za zasługi dla rozwoju i popularyzacji kultury w naszym województwie.

data dodania:
2.10.2019
Przez jeden weekend w roku postindustrialne miasto Łódź zmienia się w surrealistyczny ośrodek iluminacji – a wszystko za sprawą Light Move Festival, który doczekał się już 9-tej, specjalnej edycji. W tym roku symboliczny świetlny tunel (instalacja przy ul. Traugutta) przeprowadził uczestników festiwalu w Nowe Centrum Łodzi, a stamtąd wprost do Teatru Wielkiego – wizytówki miasta i całego regionu łódzkiego.

data dodania:
1.10.2019
30 września poznaliśmy Laureatów tegorocznej XIII edycji Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury. Kapituła, której obradom przewodniczyła Iwona Wujastyk – dyrektor Mazowieckiego Teatru Muzycznego, swój werdykt ogłosiła podczas Gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

data dodania:
28.09.2019
Zapraszamy na nowy cykl koncertów "Mistrzowie Muzyki", czyli spotkanie Mistrza z uczniami i publicznością. W listopadzie uwielbiane przez Państwa śpiewanie pieśni patriotycznych, a w grudniu spotkamy się na mikołajkowym śpiewaniu z chórem dziecięcym

data dodania:
26.09.2019
W najbliższy piątek o 19:00 nasz Teatr Wielki stanie się centralnym punktem festiwalu światła, a każdy, kto przyjdzie na Plac Dąbrowskiego, będzie świadkiem premierowego pokazu niezwykłego mappingu „Symfonia Koloru”. To dzieło, które wykorzysta architekturę Teatru Wielkiego, tworząc niezapomniane przedstawienie wizualne.

data dodania:
24.09.2019
Koncert inauguracyjny już za nami. Mamy nadzieję, że rozpoczęcie sezonu 2019/2020 pozostanie w pamięci! Tylu atrakcji podczas jednego wieczoru dawno w naszym Teatrze nie było. A wszystko to na zwieńczenie obchodów dwusetnych urodzin Stanisława Moniuszki. Teraz czas na podsumowanie.

data dodania:
23.09.2019
Z przykrością informujemy, że sobotni spektakl "Niestraszny Straszny Dwór" planowany na 28.09.2019 się nie odbędzie. Zapraszamy w niedzielę (29.09.2019) o godz. 11:00.

Istnieje możliwość wymiany biletów na spektakle w innym terminie (do wyczerpania miejsc) lub zwrotu pieniędzy w kasach Teatru. Zwrot biletów zakupionych online według regulaminu serwisu bilety24.pl.

Za niedogodności serdecznie przepraszamy.
data dodania:
23.09.2019
Złote Maski po raz dwudziesty ósmy! Uroczystość odbyła się w niedzielny wieczór (22.09.19) na Scenie Kameralnej Teatru im. S. Jaracza w Łodzi. Recenzenci przyznali również nagrody wykraczające poza zwyczajowe kategorie. Z radością informujemy, że właśnie tymi nagrodzono Teatr Wielki w Łodzi.

data dodania:
18.09.2019
50 tancerzy na jednej scenie, muzyka na żywo. Hiszpański temperament i pełne barw przedstawienie – „Don Kichot” rozpocznie sezon baletowy w Teatrze Wielkim w Łodzi 25 września 2019 roku. |

UWAGA! Zmiana terminu spektaklu planowanego na 26.09.2019r.

data dodania:
18.09.2019
15 września 2019 r. artystki chóru Teatru Wielkiego w Łodzi (Zespół Wokalny Kameralistów Łódzkich) wraz z dyrektorem naczelnym Teatru Wielkiego w Łodzi Dariuszem Stachurą, uczestniczyli w Dożynkach Prezydenckich w Spale reprezentując województwo łódzkie. Z okazji roku Moniuszkowskiego artystki wykonały, dla Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz jego małżonki Agaty Kornhauser-Dudy, hejnał Łodzi - "Prząśniczkę" St. Moniuszki. Zabrzmiał również wspólnie śpiewany utwór "La Spagnola" - Vicenzo di Chiara.

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net