Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
16.12.2020
Urodził się 250 lat temu i choć żył zaledwie 57, zostawił po sobie ogromną spuściznę muzyczną, której wartość dla świata trudno przecenić; pośród niej jest dla miłośników opery ta najważniejsza – to opera Fidelio.

data dodania:
15.12.2020
Trzynastego grudnia 2020 roku w Warszawie odszedł Leonard Andrzej Mróz – bas, wybitny śpiewak operowy, solista Teatru Wielkiego w Warszawie, gdzie debiutował rolą Zbigniewa w Strasznym dworze Stanisława Moniuszki, niezrównany interpretator rosyjskiego repertuaru i wykładowca akademicki. W 1998 roku uzyskał tytuł profesora sztuk muzycznych. W 2016 roku został odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
data dodania:
11.12.2020
W dniu urodzin – 11 grudnia 2020 – Maestro Tadeuszowi Kozłowskiemu życzymy przede wszystkim zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz kolejnych wspaniałych spektakli!
Dziękujemy Mistrzowi za ponad 70 premier w naszym Teatrze, za olbrzymią wiedzę, z której możemy czerpać, za poczucie humoru i wspaniałe opowieści, za pochwały i za słowa krytyki, za to, że jest z nami od lat!

data dodania:
9.12.2020
ARIA z "Wariacji Goldbergowskich" J.S. Bacha w transkrypcji na trio smyczkowe Dmitra Sitkovetsky'ego w interpretacji muzyków naszego Teatru. Projekt ze specjalnym udziałem pary I solistów baletu Teatru Wielkiego w Łodzi wykonujących improwizacje w choreografii ułożonej przez nich samych. Zapraszamy do oglądania wyjątkowego materiału.

data dodania:
3.12.2020
Dyrekcja Teatru Wielkiego w Łodzi zaprasza do udziału w przesłuchaniu na stanowisko: muzyk orkiestry – obój II głos i rożek angielski.

data dodania:
1.12.2020
W Teatrze Wielkim w Łodzi trwają przygotowania do kolejnej realizacji Don Pasquale (1843) pełnej wdzięku, humoru, włoskich melodii i wartkiej akcji dwuaktowej opery buffa Gaetano Donizettiego. Fabuła tego jednego z  najświetniejszych dzieł kompozytora osnuta została wokół perypetii rodzinno-miłosnych starego kawalera (Don Pasquale), jego siostrzeńca (Ernesto) i narzeczonej siostrzeńca (Norina).

data dodania:
30.11.2020
28 i 29 listopada planowaliśmy zaprezentować Państwu tegoroczną premierę baletową, do której choreografie stworzyli nasi tancerze - Joshua Legge i Grzegorz Brożek.
data dodania:
27.11.2020
Szanowni Państwo,
w związku z ogłoszonymi nowymi obostrzeniami dotyczącymi pandemii zawieszona została, do 27 grudnia 2020 roku, działalność instytucji kultury. Mimo, że bardzo chcielibyśmy już zobaczyć się z naszymi Widzami zmiany w repertuarze grudniowym są konieczne. Ulegną przesunięciu przede wszystkim terminy planowanych premier, które nadal dla Państwa przygotowujemy.
 

data dodania:
26.11.2020
Opera plenerowa Człowiek z Manufaktury nagrodzona została Złotą Nagrodą w kategorii „Działania i Strategia Public Relations Obiektu Handlowego Roku”, Srebrną Nagrodą w kategorii „Wydarzenie Roku w Obiekcie Handlowym” oraz Nagrodą Specjalną Jury przyznaną podczas najważniejszego wydarzenia branży retail w Polsce – PRCH Retail Awards.

data dodania:
23.11.2020
Szanowni Państwo,

kasy Teatru Wielkiego w Łodzi pozostają nieczynne do odwołania.

Jednocześnie informujemy, że w Teatrze trwają prace nad przygotowaniami do spektakli. W najbliższym czasie zawiadomimy Państwa o zmianach w repertuarze oraz sposobie publikacji wybranych wydarzeń.


Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net