Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
18.03.2019
Alicja Bajorek - tancerka baletu Teatru Wielkiego w Łodzi otrzymała Nagrodę im. Conrada Drzewieckiego, przyznaną za najlepszy debiut taneczny na scenach zawodowych teatrów operowo-baletowych i samodzielnych zespołów artystycznych.

data dodania:
15.03.2019
Artystka Baletu Teatru Wielkiego w Łodzi Alicja Bajorek została nominowana do nagrody im. Conrada Drzewieckiego w plebiscycie #PerłyTańca2019 organizowanym przez Instytut Muzyki i Tańca, która przyznawana jest za najlepszy debiut taneczny na scenach zawodowych teatrów operowo-baletowych i samodzielnych zespołów artystycznych.

data dodania:
11.03.2019

Miło nam poinformować, że prapremiera opery "Człowiek z Manufaktury" otrzymała dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i znalazła się na 15. miejscu wśród najwyżej ocenionych projektów kulturalnych w Polsce na 605 ocenianych wniosków.


data dodania:
5.03.2019
Zapraszamy do Cyfrowego Muzeum Teatru Wielkiego w Łodzi. Założeniem budowy Cyfrowego Muzeum było upowszechnienie zasobów artystycznych naszego Teatru. Przy współfinansowaniu Unii Europejskiej staraliśmy się stworzyć miejsce gdzie dostęp do bogatego dziedzictwa ponad 65. letniej tradycji opery w Łodzi będzie otwarty dla wszystkich.

data dodania:
4.03.2019
Szanowni Państwo,
Teatr Wielki w Łodzi nie jest organizatorem koncertu „Wodecki Symfonicznie”.
Dotarła do nas informacja o jego odwołaniu. W sprawie zwrotu biletów prosimy o kontakt z organizatorem.
data dodania:
1.03.2019
28 lutego 2019 roku zmarł André Previn. Żył 89 lat, prowadził bogate życie artystyczne - dyrygent, pianista, kompozytor. Był zdobywcą licznych prestiżowych nagród - m.in. dziesięć nagród Grammy i nagrodę Grammy Lifetime Achievement Award. Doceniony został również w branży filmowej - nagrodzono go czterema Oscarami za muzkę i opracowania muzyczne do filmów "Gigi" (1958), "Porgy and Bess" (1959), "Słodka Irma" (1964) oraz "My Fair Lady (1964).

data dodania:
28.02.2019

Solistka naszego Teatru została uhonorowana Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Uroczystość wręczania odznaczeń odbyła się 27 lutego 2019 roku w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie, a w imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyróżnienia wręczyła nagrodzonym Podsekretarz Stanu w MKiDN Wanda Zwinogrodzka.


data dodania:
27.02.2019
Myślimy Moniuszko - mówimy Prząśniczka!
Myślimy Prząśniczka - mówimy Łódź!

Dla Łodzi jest to szczególny utwór, który kojarzymy przede wszystkim z hejnału granego każdego dnia na trąbce, o godzinie 12:00 z okna Urzędu Miasta Łodzi. Mamy nadzieję, że dzięki temu znajomość melodii ułatwi Państwu śpiewanie "Prząśniczki" w przerwie dzisiejszego spektaklu "Eugeniusz Oniegin".

Przy fortepianie zasiądzie Elena Shevchenko, a publiczności pomoże zaśpiewać Arkadiusz Anyszka. Nie muszą się Państwo martwić o znajomość tekstu - będzie dostępny w Teatrze. a dla Państwa wygody publikujemy go również poniżej.
data dodania:
22.02.2019

Na naszej scenie po raz ostatni w tym sezonie (bowiem zbliżają się Łódzkie Spotkania Baletowe) zobaczyć będzie można RIGOLETTO i EUGENIUSZA ONIEGINA.


data dodania:
22.02.2019
Szanowni Państwo, z przykrością zawiadamiamy o ODWOŁANIU poniedziałkowego (25.02.19) koncertu MUZYKA NARODÓW z cyklu "Nie tylko opera".
Istnieje możliwość zrotu pieniędzy w kasach Teatru. Bilety zakupione online zwracane są według regulaminu serwisu bilety24.pl.
Przepraszamy za zaistniałą sytuację.
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net