Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
3.05.2020
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja to dzień, w którym jako naród możemy być szczególnie dumni: 229 lat temu jako pierwsi w Europie i drudzy na świecie uchwaliliśmy Konstytucję – ustawę regulującą ustrój naszego kraju. 
data dodania:
30.04.2020
29 kwietnia czyli Międzynarodowy Dzień Tańca, nasz zespół baletu bardzo tęskni za sceną, ale przede wszystkim za Państwem czyli naszymi Widzami. Postanowili więc przygotować premierę baletową on-line. Wydaje się to niemożliwe?

data dodania:
29.04.2020
Teatr Wielki w Łodzi na Międzynarodowy Dzień Tańca - 29 kwietnia 2020 - bezprecedensowy projekt taneczny, wirtualny spektakl baletowy w choreografii Grzegorza Brożka w wykonaniu 36 artystów Teatru Wielkiego w Łodzi do specjalnie skomponowanej muzyki Cezarego Kurowskiego z wokalizą Olgi Maroszek (kontralt). - zapraszamy do wspólnego oglądania!

data dodania:
23.04.2020
Bezprecedensowy projekt taneczny, wirtualny spektakl baletowy w choreografii Grzegorza Brożka w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego w Łodzi do specjalnie skomponowanej muzyki Cezarego Kurowskiego z wokalizą Olgi Maroszek (kontralt). O artystach w zamknięciu, pozbawionych sceny i możliwości wyrażania siebie oraz nadziei na lepsze jutro. Zapraszamy do wspólnego oglądania - premiera w Międzynarodowy Dzień Tańca - 29 kwietnia 2020.
data dodania:
23.04.2020
Dziś 23 kwietnia 2020 roku żegnamy ś.p. Ireneusza Jakubowskiego. Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w kaplicy na Cmentarzu Zarzew Katolicki o godz. 11:50. Łącząc się w smutku Rodzinie i najbliższym składamy najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia.

data dodania:
17.04.2020
Cyfrowe Muzeum Teatru Wielkiego w Łodzi to nie tylko archiwum i miejsce, w którym spotkacie się z przebogatą historią naszego Teatru. Znajdą tam Państwo także liczne atrakcje edukacyjne, o których pisaliśmy tutaj. A kilka dni temu ruszyliśmy z nowym cyklem pt. "Czy wiecie, że...".

data dodania:
17.04.2020

Tuż przed spektaklami "Ciszy", planowanymi na 25 i 26 marca, zanim działalność Teatrów została zawieszona, Telewizja TOYA zrealizowała materiał z pierwszym solistą baletu naszego Teatru. Dominik Senator opowiada w nim o rolach kreowanych na łódzkiej scenie oraz wyznaje, że postać Beethovena-Człowieka ("Cisza") – którą zadebiutował jako pierwszy solista w maju 2019 roku – jest jedną z ważniejszych partii w jego życiu. Zachęcamy do oglądania!


data dodania:
14.04.2020
Prawdziwy skarb z archiwalnych zbiorów, operę komiczną G. Donizettiego zrealizowana w naszym Teatrze w 1998 roku. Zapraszamy do wspólnego oglądania  nagrodzonego Złotą Maską "Napoju miłosnego" w fantastycznej obsadzie: Dorota Wójcik (Adina), Dariusz Stachura (Nemorino), Rafał Songan (Belcore). Spektakl prezentować będziemy we fragmentach, dostępnych do obejrzenia na naszym Facebook'u.

data dodania:
10.04.2020
Są daty i wydarzenia z nimi związane, które spadają na nas niespodziewanie, swoją irracjonalnością wprawiają w osłupienie i niedowierzanie, a gdy dochodzi do nas, że są niestety faktem – powodują smutek połączony ze złością, żal przesycony bólem i poczucie ogromnej bezradności i niemocy.

data dodania:
8.04.2020
Dziś wspomniamy dwa spektakle "Próbę" do muzyki J.S. Bacha i G. Pressera i "Requiem" Verdiego oba w choreografii Antala Fodora. Dlaczego wspominamy właśnie te dwa spektakle? Odpowiedź jest bardzo prosta. 8 kwietnia br. w kościele św. Mateusza w Łodzi miał odbyć się koncert, na którym chceliśmy zaprezentować Państwu wspólnie z chórem Filharmonii Łódzkiej właśnie "Requiem" Verdiego. Koncert się nie odbył w planowanym terminie, ale w ramach rekompensaty sięgnęliśmy do zasobów naszego archiwum i udało się wydobyć nagranie z 1997 roku właśnie ze wspomnianego wyżej spektaklu. Nagranie zaprezentujemy w najbliższym czasie, teraz zapraszamy do lektury!

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net