Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
29.11.2017
Szanowni Państwo, Droga Publiczności,
w związku z ogłoszeniem repertuaru na luty 2018 r., zachęcamy do zapoznania się z naszą propozycją oraz do częstych wizyt w Teatrze. Jednocześnie informujemy, że w Nowym Roku ulegnie zmianie cennik Teatru Wielkiego w Łodzi. Szczegółowe informacje znajdą Państwo tutaj.

data dodania:
28.11.2017

Drodzy Widzowie, Szanowna Publiczności,

za nami weekend z CARMEN. Trzykrotnie po brzegi wypełnili Państwo widownię Teatru! Pragniemy Państwu serdecznie podziękować za to, że tak chętnie i licznie przybywacie na nasze spektakle. Cieszymy się, że Teatr Wielki w Łodzi jest dla Państwa miejscem, w którym warto bywać i przeżywać ważne emocje oraz głębokie wzruszenia.
Jesteśmy ciekawi Państwa wrażeń po spotkaniach z Carmen, Don Jose, Micealą, Escamillo, Zuniga, Frasquitą… Prosimy o Państwa opinie pod postem na naszym facebookowym fanpejdżu – najciekawsze trzy nagrodzimy zaproszeniami na nasze spektakle lub koncerty.

Jeszcze raz dziękujemy! Kłaniamy się pięknie i zapraszamy na kolejne przedstawienia. Choćby już dziś na HALKĘ z genialnym Dominikiem Sutowiczem w roli Jontka!


data dodania:
23.11.2017
Pierwsze spotkania Łódzkiego Chóru Teatralnego VERDIANA za nami. Z próby na próbę dołączają do zespołu nowi entuzjaści wspólnego muzykowania. Cieszymy się, że na przesłuchania zgłosiło się wiele młodych osób – to sygnał dla nas, że opera i jako miejsce, i jako gatunek sztuki teatralnej, jest atrakcyjną propozycją bez względu na wiek. W tym momencie „na warsztacie” mamy najpiękniejsze kolędy, ale przygotowujemy dla naszych chórzystów różnorodny, nie tylko operowy, repertuar. Tak więc z nową energią i zapałem przystępujemy do pracy, a na zachętę dołączamy kilka zdjęć z pierwszej próby autorstwa naszego chórzysty Adama Mikołajewskiego.

data dodania:
23.11.2017
Dyrekcja Teatru Wielkiego w Łodzi zaprasza do udziału w przesłuchaniu na stanowisko: muzyk orkiestry – drugie skrzypce – drugi zastępca kierownika grupy.
Termin nadsyłania zgłoszeń: 3 stycznia 2018 r., terimn przesłuchania: 8 stycznia 2018 r., godz. 10:30.
Kandydatów prosimy o przesyłanie zgłoszeń drogą elektroniczną na adres: przesluchania@teatr‑wielki.lodz.pl z tematem wiadomości: DRUGIE SKRZYPCE – PRZESŁUCHANIE.
SZCZEGÓŁY.

data dodania:
23.11.2017
W tym roku Teatr Wielki zaprasza na Koncert Sylwestrowy z udziałem wszystkich zespołów artystycznych TWŁ oraz na wielki bal w wytwornych przestrzeniach Teatru (główne foyer). Wachlarz artystycznych propozycji będzie iście imponujący: od największych przebojów światowego musicalu, przez operetkowe szlagiery mistrzów tego gatunku, po prawdziwe hity gigantów muzyki operowej. Będzie dowcipnie i z dystansem, pikantnie i z pozytywną energią, z Tuwimowskim poczuciem humoru i frywolnością podkasanej muzy. Wystąpią: soliści, chór, balet i orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi pod dyrekcją Tadeusza Kozłowskiego. Prowadzenie koncertu: Patrycja Krzeszowska i Grzegorz Szostak.

„DZISIAJ WIELKI BAL W OPERZE..."
SYLWESTER 2017 W TEATRZE WIELKIM W ŁODZI

31 grudnia 2017, godz. 20:00 / KUP BILET
w przerwie koncertu lampka szampana dla wszystkich gości

Po koncercie (ok. godz. 23:30) w foyer rozpocznie się Bal Sylwestrowy z muzyką w wykonaniu zespołów kameralnych złożonych z instrumentalistów Teatru Wielkiego w Łodzi. Oferujemy catering przy eleganckich, 8-10-osobowych stolikach.
Więcej informacji i rezerwacja miejsc:Biuro Obsługi Widzów | 42 633 31 86 | widz@teatr-wielki.lodz.pl

data dodania:
23.11.2017
Zbliża się słodki czas, jedyny taki w roku, kiedy wszyscy – bez względu na wiek – czekamy na prezenty. Nie do każdego przyjedzie Mikołaj, więc warto samemu już teraz zadbać o swoich najbliższych i podarować im niezapomniane chwile! KARTA PODARUNKOWA Teatru Wielkiego w Łodzi to mądry i dobry wybór w trudnej materii kupowania świątecznych prezentów. Nasze karty podarunkowe dostępne są już od 45 zł i uprawniają ich posiadacza do wymiany w kasach Teatru Wielkiego w Łodzi na jednoosobowy bilet wstępu (w wyznaczonych strefach) na spektakle i koncerty Teatru Wielkiego w Łodzi. Karty ważne są w sezonie 2017/2018 r. Zachęcamy do śledzenia naszego repertuaru. Regulamin karty podarunkowej.

data dodania:
21.11.2017
– Nie widziałem czegoś takiego, odkąd współpracuję z Teatrem Wielkim w Łodzi! A przecież znam ten Teatr od ponad trzydziestu lat – mówił Leszek Bonar, dziennikarz TVP Łódź. Trudno dziwić się jego słowom, skoro po teatralnych korytarzach przechadzały się i Marylin Monroe (Patrycja Krzeszowska), i Liza Minnelli (Agnieszka Makówka), i Celine Dion (Dorota Wójcik). Nie zabrakło także postaci demonicznych. Olga Maroszek zaprezentowała się w tak doskonałej charakteryzacji, że niektórzy – profilaktycznie – w związku z jej nowym wcieleniem zachowywali respekt i wyraźną rezerwę. Soliści śpiewacy również mieli swobodę w wyborze postaci. Na planie pojawił się Gandalf z „Władcy Pierścieni” (Grzegorz Szostak), Jake z kultowego filmu „Blues Brothers” (Łukasz Motkowicz), Henryk VIII (Patryk Rymanowski) oraz przerażający klaun z powieści Stephena Kinga „It!” (Przemysław Rezner).
Na efekt końcowy sesji będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, ale już dziś przedstawiamy kilka kadrów z backstagu.

data dodania:
21.11.2017
Bizet napisał kiedyś, że gdyby na świecie nie było cudzołóstwa, fanatyzmu, zbrodni, zła i mocy nadprzyrodzonych, kompozytorzy nie mieliby o czym pisać swoich oper. Widać, francuski kompozytor znał doskonale naturę ludzką, skoro stworzył tak autentyczny utwór o pięknej i temperamentnej cygance Carmen. Dzieło Bizeta zachwyca rzesze publiczności, a w repertuarze Teatru Wielkiego w Łodzi wiedzie prym i uwodzi nieprzerwanie od ponad dekady. Na najbliższe spektakle zapraszamy już w tym tygodniu. W roli tytułowej wystąpią: Bernadetta Grabias (24 listopada) oraz Agnieszka Makówka (23 i 26 listopada).

CARMEN
23 listopada 2017, godz. 18:30 / KUP BILET
24 listopada 2017, godz. 18:30 / KUP BILET
26 listopada 2017, godz. 17:00 / KUP BILET

 

data dodania:
20.11.2017
W niedzielę Balet i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi wystąpili przed stołeczną publicznością podczas IX Dni Sztuki Tańca w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie, prezentując balet w dwóch częściach ŚWIĘTO WIOSNY/KRZESANY. Dziękujemy za ciepłe przyjęcie i miłe słowa kierowane do naszych artystów po spektaklu, a wszystkim występującym składamy serdeczne gratulacje.

data dodania:
20.11.2017
Zapraszamy na listopadową PRÓBĘ OTWARTĄ BALETU. Jeśli pasjonuje Was taniec, jesteście ciekawi, jak tancerze przygotowują się do przedstawień, przyjdźcie do nas i podpatrzcie zmagania artystów z trudną i fascynującą materią tańca. Zapraszamy 25 listopada 2017 r. W oczekiwaniu na najbliższą lekcję otwartą zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z poprzedniego sezonu.

PRÓBA OTWARTA BALETU / 25 listopada 2017, godz. 10:00 || Uwaga! Na najbliższą próbę nie ma już miejsc. Niebawem powiadomimy o kolejnym terminie.
Wstęp bezpłatny, obowiązują wcześniejsze zapisy.
Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: promocja@teatr-wielki.lodz.pl. W tytule maila prosimy wpisać: Próba Otwarta Baletu oraz datę próby, w treści maila swoje imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy. Uwaga! Decyduje kolejność zgłoszeń. Do zobaczenia w Teatrze!

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net