Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
6.06.2021
Dzisiejszy koncert Laureatów Turnieju Polskich Akademii Muzycznych zapowiada się wspaniale!

data dodania:
6.06.2021
Za nami dwa dni intensywnych emocji i świetnych wokalnych wykonań. Po długich obradach jury ujawniło listę laureatów:
 
SOPRANY:

Paulina Jabłonka, Justyna Kopeć, Karolina Podolak

TENORY:

Bartosz Gorzkowski, Maciej Jesiołkiewicz, Stanisław Napierała

data dodania:
5.06.2021
Za nami pierwszy dzień konkursowych zmagań!

data dodania:
2.06.2021
Któż by nie chciał – zwłaszcza uczestnicy konkursu wokalnego Turnieju Polskich Akademii Muzycznych, który na scenie naszego Teatru już tuż, tuż! Przed Państwem: Romuald Tesarowicz!

data dodania:
1.06.2021
W najbliższy weekend – 4-6.06.2021 – scena Teatru Wielkiego w Łodzi zmieni się w arenę konkursową. Studenci z wydziałów wokalnych z uczelni z całej Polski staną w szranki w walce o nagrody oraz udział w koncercie laureatów, na który zapraszamy Państwa już w niedzielę.

data dodania:
25.05.2021
W niedzielę 23 maja 2021 roku  z wielką radością mogliśmy gościć Państwa – naszą Publiczność – na pierwszym po długiej przerwie spektaklu granym tak jak to być powinno dla Widzów a nie tylko do kamery. Na scenie, ale również wśród publiczności można było poczuć wielkie podekscytowanie, siłę i szczęście. Tak energetycznej „Carmen” Bizeta dawno nie było. Widzowie nie kryli radości w związku z możliwością przeżycia spektaklu na żywo!  Owacje na stojąco były największym wyrazem uznania dla Artystów, ale również dowodem na to, że tak samo jak my tęsknili Państwo za wspólnym przeżywaniem operowych emocji.
 
Tego wieczoru na widowni zasiedli Pan Minister Spraw Zagranicznych Pan Zbigniew Rau oraz Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Pan Piotr Adamczyk. To zaszczyt móc Państwa gościć w murach naszego Teatru.

data dodania:
21.05.2021
Już wkrótce – 29 maja 2021 – primadonna Teatru Wielkiego w Łodzi do swojej kolekcji tytułowych bohaterek operowych dołączy kolejną - Cio-Cio-San w operze Giacomo Pucciniego. Wszystkie partie operowych heroin, które wykonywała Joanna Woś, cechowały mistrzowskie wykonanie i aktorski kunszt, czego dowodem są liczne nagrody, wyróżnienia i uznanie publiczności.

data dodania:
20.05.2021
Szanowni Państwo,

Dyrekcja Teatru Wielkiego w Łodzi zaprasza do udziału w przesłuchaniu na stanowiska:

1. muzyk orkiestry – wiolonczela – pierwszy głos
2. muzyk orkiestry – wiolonczela – muzyk tutti
data dodania:
15.05.2021

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 6 do 15 lat do udziału w konkursie NAMALUJ TEATR-OPERĘ-BALET.

Z czym kojarzy się wam teatr, opera, balet? Użyjcie swojej wyobraźni i pokażcie nam co dla was znaczą te słowa. A może ktoś z was potrafi narysować jak wyobraża sobie muzykę? Wyzwanie stawiamy ambitne, ale wiemy, że nikt nie ma tak bogatej wyobraźni jak dzieci dlatego z niecierpliwością oczekujemy na wasze rysunki.

Dla 3 najlepszych prac mamy nagrody w postaci profesjonalnych zestawów malarskich.


data dodania:
14.05.2021
Zachęcamy do głosowania! Legendarny spektakl baletowy GREK ZORBA został nominowany w Plebiscycie Energia Kultury 2020! Bardzo cieszymy się z tej nominacji i liczymy na Państwa głosy.

Bezpłatny głos można oddać na stronie TV TOYA do 25 maja do godz. 12:00. Wyniki zostaną ogłoszone tego samego dnia porczas gali telewizyjnej. A już 11 czerwca zapraszamy do naszego Teatru na ten wyjątkowy spektakl! KUP BILETDo góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net