Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
16.06.2020
W sobotę 13 czerwca przypadła 33. rocznica wizyty papieża-Polaka w Łodzi. Z tej okazji w ogrodach Muzeum Pałacu Herbsta odbył się wyjątkowy koncert "Województwo łódzkie w hołdzie świętemu Janowi Pawłowi II” z udziałem Artystów Teatru Wielkiego w Łodzi.  Na wydarzenie zaprosił Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber.

data dodania:
15.06.2020
Tęsknicie za naszymi poniedziałkowymi koncertami z cyklu "Nie tylko opera"? Mamy dla Was niespodziankę - „Isn’t she lovely” - Steviego Wondera w wykonaniu Mellow D project - na dobry początek tygodnia!
 

data dodania:
12.06.2020
Koncert pt. "Województwo Łódzkie w hołdzie dla św. Jana Pawła II"

W najbliższą sobotę, 13 czerwca 2020 o godz. 19:00 w malowniczych ogrodach Pałacu Herbsta odbędzie się wyjątkowy koncert, będący uświetnieniem 33. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Łodzi, którego organizatorem jest Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber.

data dodania:
9.06.2020
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że autorski projekt harfistki naszego Teatru, Doroty Szyszkowskiej-Janiak został uhonorowany stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura w sieci”. Nosi on tytuł „Harfa leczy duszę” i jest skierowany do osób starszych i samotnych, skazanych na czasową izolację związaną z pandemią.

data dodania:
3.06.2020
Przekonajmy się, o czym tak na prawdę śni nasz Książę. W roli tytułowej wystąpi uwielbiany przez publiczność Dominik Senator, który odkryje przed Wami tajemnicze zakamarki Teatru. Ujrzymy bajkowe animacje i efekty specjalne w baśniowo-surrealistycznym klimacie. Historię opowiedzianą również przez muzyków naszej orkiestry, łączy wspólny, kluczowy dla baśni element - jabłko.

 
"Sen Księcia" to film krótkometrażowy oparty na spektaklu baletowym "Królewna Śnieżka" Bogdana Pawłowskiego i Witolda Borkowskiego według pomysłu i reżyserii Maestro Michała Kocimskiego.

Zapraszamy do wspólnego oglądania!

data dodania:
2.06.2020

Stało się! Na scenę wkroczył Teatr Wielki w Łodzi nominowany aż 3-krotnie. Takiej transformacji jeszcze nie widzieliście. Na te 16 wersów pożegnaliśmy się z teatralną etykietą, żeby poczuć klimat starego rapu. Ale nie pożegnaliśmy się z operą. Fragmenty kultowych arii przeplatają się tu z raperską „nawijką”, dyrygent zamienia batutę na mixer, a Królowe Nocy ewidentnie skaczą sobie do oczu.

Zobaczcie sami!


data dodania:
1.06.2020
Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że od 1 do 15 czerwca (oprócz 11 czerwca) 2020 roku kasy biletowe naszego Teatru będą czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00-17.00.

data dodania:
31.05.2020
ZGŁOSZENIA TYLKO DO 9 CZERWCA r.

Warsztaty wokalne online pod kierunkiem artystów Teatru Wielkiego w Łodzi to nasza pilotażowa propozycja dla osób, które wiążą swoją przyszłość ze śpiewem, chcą lepiej przygotować się np. do egzaminu czy konkursu, a także dla aktywnych wokalistów pragnących podnieść swoje dotychczasowe umiejętności. Zajęcia są skierowane w pierwszej kolejności do mieszkańców Łodzi i regionu łódzkiego. Będą miały charakter pracy z indywidualną osobą, która zgłosi się za pomocą formularza wysłanego na podany adres mailowy i zakwalifikuje się do udziału w warsztatach. Odbywać się będą w formie streamingu udostępnionego tylko dla uczestnika, a każde spotkanie z prowadzącym obejmować będzie jedno zagadnienie, ćwiczenia i przykłady.

data dodania:
29.05.2020
W tym roku jednym z prezentów dla naszych najmłodszych Widzów będzie premiera filmu pt. "Sen Księcia" oparta na spektaklu baletowym "Królewna Śnieżka" według pomysłu i reżyserii Maestro Michała Kocimskiego. To wielowątkowa opowieść o Królewnie Śnieżce (Alicja Bajorek) i Księciu (Dominik Senator) opowiedziana z nieco innej perspektywy. Ujrzymy najskrytsze zakamarki Teatru, bajkowe animacje i efekty specjalne. Występuje niemal cały zespół Baletu i Orkiestry Teatru Wielkiego w Łodzi! Zapraszamy do wspólnego oglądania 3 czerwca 2020 roku!


data dodania:
29.05.2020

Z dumą informujemy o stypendiach Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznanym artystom naszego Teatru, Magdalenie Cierzniewskiej oraz Marcinowi Wernerowi.

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński rozstrzygnął stypendialną część programu “Kultura w sieci”. Trzymiesięczne stypendia to wsparcie dla artystów w trudnym czasie pandemii – każde w wysokości 9 tys. zł. Zostały one przyznane w 9 kategoriach. Artyści naszego Teatru zostali docenieni w Kategorii - muzyka.


Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net