Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
7.11.2020
Zaplanowana na 7 listopada 2020 r. w Teatrze Wielkim w Łodzi długo wyczekiwana premiera Głosu ludzkiego, opery-monodramu Francisa Poulenca z udziałem Joanny Woś, w związku z ogłoszonymi obostrzeniami nie mogła odbyć się z udziałem publiczności. Mamy jednak nadzieję, że dołączą Państwo do tego wydarzenia w swoich domach – zapraszamy do oglądania retransmisji premiery na antenie TVP 3 Łódź w najbliższą niedzielę, 8 listopada o godzinie 19.00.

data dodania:
6.11.2020
Szanowni Widzowie,

uprzejmie informujemy, że premiera spektaklu Głos ludzki zaplanowana na 7 i 8 listopada 2020 roku w Teatrze Wielkim w Łodzi została odwołana.

Szczegółowych informacji w sprawie zwrotów biletów udzieli Państwu Biuro Obsługi Widza:
od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00 pod numerem: 42 633 31 86 lub 507 010 606.

Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

data dodania:
4.11.2020

Szanowi Państwo,

w związku z ogłoszonymi dziś obostrzeniami dot. między innymi działalności instytucji kultury, informujemy, że spektakle zaplanowane do końca listopada 2020 nie odbędą się.

Mamy również dobrą informację:

Pomimo że nie będziemy mogli spotkać się z Państwem w Teatrze na przedstawieniach zaplanowanych na 7 i 8 listopada, zapraszamy do oglądania spektaklu premierowego GŁOS LUDZKI na antenie TVP3 Łódź w niedzielę 8 listopada o g. 19.00.


data dodania:
3.11.2020
We wtorek, 3.11.2020, w foyer Teatru Wielkiego w Łodzi odbył się wzruszający koncert Czas i pamięć, mający na celu uczczenie pamięci pracowników Teatru, którzy odeszli w roku 2020.

data dodania:
31.10.2020
1 listopada, jak co roku, pozostawiamy na chwilę sprawy doczesne, aby wspomnieć naszych bliskich, którzy odeszli. Rok 2020 przyniósł ze sobą wiele bolesnych pożegnań wybitnych artystów, a także pracowników innych pionów, którzy przez lata współtworzyli Teatr Wielki w Łodzi i kreowali przyszłość tej instytucji. Pamięć o Nich nie przeminie. Partie, tworzone przez nich na scenie czy interpretacje muzyczne były i będą wzorem dla młodych artystów.

Również praktyczna wiedza i wieloletnie doświadczenie pracowników technicznych i administracyjnych przekazane kolejnym pokoleniom, są nieocenioną wartością.

data dodania:
31.10.2020
Dyrekcja Teatru Wielkiego w Łodzi zaprasza do udziału w przesłuchaniu na stanowisko:
muzyk orkiestry – altówka (muzyk tutti)

data dodania:
29.10.2020
Wanda Polańska nie żyje... Odeszła legendarna Diva, Wielka Śpiewaczka, Niezwykła Osobowość.

data dodania:
29.10.2020
Był Osobą, o której śmiało i bez żadnej przesady można powiedzieć CZŁOWIEK TEATRU. Przez znakomitą większość swojej drogi zawodowej związany z naszym Teatrem, później z Teatrem Wielkim im. St. Moniuszki w Poznaniu, na każdej – z pełnionych funkcji dawał się poznać jako osoba dla nich stworzona. Był pracownikiem Biura Obsługi Widzów, później jego wieloletnim kierownikiem, zastępcą dyrektora i dyrektorem administracyjnym. Zawsze jednak blisko wszystkich pracowników, ich spraw zawodowych i prywatnych – służący dobrą radą, starający się skutecznie rozwiązywać problemy często wydawać by się mogło nierozwiązywalne. Po przejściu na emeryturę nie rozstawał się z naszym teatrem, będąc gościem na każdej premierze.

data dodania:
29.10.2020
Światowy Dzień Baletu (World Ballet Day) został ustanowiony 4 października 2014 roku przez pięć słynnych zespołów baletowych: The Royal Ballet, Australian Ballet, Balet Bolszoj, National Ballet of Canada oraz San Francisco Ballet.
Rok temu święto przypadło na 23 października, w tym zaś obchodzimy je dzisiaj – 29 października.

Jest to niezwykle ważny dzień przede wszystkim dla Artystów naszego baletu, miłośników tańca, ale również dla Teatru Wielkiego w Łodzi - organizatora Łódzkich Spotkań Baletowych, jednego z ważniejszych tanecznych biennale w Europie.

data dodania:
22.10.2020
Nadchodzące dni zapowiadają się naprawdę wyjątkowo! Wielbiciele opery i baletu mogą zacząć świętować już w niedzielę, a to za sprawą Światowego Dnia Opery (World Opera Day), który przypada na 25 października. Następnie, po chwili przerwy, wszyscy wielbiciele tańca klasycznego powinni szykować się na czwartek, 29 października, kiedy to cały świat obchodzi Światowy Dzień Baletu (World Ballet Day). Przed nami prawdziwa kulturalna uczta!

I choć, przez wzgląd na okoliczności, w ten weekend nie możemy zobaczyć się z Państwem w Teatrze, to nie ustajemy w wysiłkach i szykujemy dla Was elektryzujący repertuar na kolejne miesiące!

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net