Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
23.03.2020
Szanowni Państwo,

w okresie od dnia 20 marca 2020 r. do odwołania w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej ogłoszony został stan epidemii. Poniżej zamieszczamy linki do oficjalnych stron urzędów administracji rządowej oraz ważne numery telefonów

data dodania:
14.03.2020
Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków – spektakl stworzony przez kompozytora Bogdana Pawłowskiego oraz choreografa i pierwszego kierownika baletu Teatru Wielkiego w Łodzi Witolda Borkowskiego – od pięćdziesięciu lat towarzyszy kolejnym pokoleniom widzów, pobudzając wyobraźnię najmłodszych i wzniecając w nich tym samym zamiłowanie do teatru i sztuki baletowej. 
Na czym polega nieprzemijająca atrakcyjność tego baletu?
 
data dodania:
13.03.2020

Szanowni Państwo,

w związku z podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa, uprzejmie informujemy, iż kasy Teatru Wielkiego w Łodzi do 31.03.2020 r. pozostaną nieczynne. 


data dodania:
11.03.2020
Szanowni Państwo,

w związku z podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-COV-2 sztab kryzysowy z udziałem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zdecydował o czasowym zamknięciu od 12 do 25 marca 2020 r. instytucji kultury, filharmonii, oper, teatrów, muzeów, kin, bibliotek oraz szkół, uczelni wyższych i placówek szkolnictwa artystycznego.

data dodania:
4.03.2020
Szanowni Państwo,

informujemy, że z przyczyn technicznych chwilowo została wstrzymana sprzedaż biletów na wydarzenia w maju 2020 roku. Za wszelkie niedogodności przepraszamy. O ponownym uruchomieniu sprzedaży i aktualnym repertuarze będziemy informować na bieżąco.

data dodania:
2.03.2020
Dyrekcja, realizatorzy oraz wykonawcy kłaniają się Publiczności po dwóch niezapomnianych premierowych spektaklach GREKA ZORBY.  Dziękujemy za tak gorące owacje i za atmosferę jaką Państwo stworzyliście dla naszych Artystów! [FOTORELACJA]

data dodania:
28.02.2020
I stało się, dziś (28 lutego 2020 roku) po wielu latach oczekiwań, w naszym Teatrze została podpisana umowa pomiędzy Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego a Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego zapewniająca dofinansowanie dla Teatru Wielkiego w Łodzi ze środków MKiDN. Umowę podpisali wicepremier, Minister Kultury prof. Piotr Gliński oraz Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber. Teatr Wielki w Łodzi będzie zatem współprowadzony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Województwo Łódzkie. Umowę podpisano na okres 3 lat do 2022 roku.

data dodania:
25.02.2020

Dzisiaj, 25 lutego 2020 roku, w prawej kulisie Teatru Wielkiego, odbyło się spotkanie prasowe poświęcone premierze baletu Grek Zorba w choreografii Lorki Massine'a, podczas którego poznaliśmy m.in. premierowe obsady. Miło było nam powitać przedstawicieli rozgłośni radiowych, ośrodków telewizyjnych i prasy, a także wszystkich gości.


data dodania:
13.02.2020
Z inicjatywy Teatru Wielkiego w Łodzi 12.02.2020 r. odbyło się spotkanie dotyczące projektu Zaproś Teatr Wielki do siebie – koncerty w regionach. Podczas spotkania omówiono możliwe formy współpracy w 2020 roku. Teatr Wielki zaprezentował formy artystyczne, które chciałby przedstawić widzom w regionach.

data dodania:
3.02.2020
Emocje jeszcze nie opadły a wieczór zapadnie na długo w pamięci. Zwłaszcza dla naszej solistki Olgi Maroszek, która po raz pierwszy wystąpiła w jednej z najważniejszych mezzosopranowych ról w literaturze operowej. Trud, wysiłek i zaangażowanie wszystkich solistów, chóru, baletu i orkiestry pod batutą Maestro Vladimira Kiradjieva Publiczność nagrodziła owacjami na stojąco!

Z przyjemnością dzielimy się z Państwem podziękowaniami od Artystki oraz fotorelacją z wczorajszego spektaklu autorstwa Joanny Miklaszewskiej.

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net