Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
24.02.2018
Tom Volf to fotograf i reżyser. Część kariery poświęcił filmowaniu oper oraz reklamie modowej. Interesuje go również fotografia analogowa. Jego prace często publikowano w magazynach lifestylowych. Wystawy jego zdjęć pokazywano na całym świecie. Szczególnie dumny jest z pokazów zorganizowanych w Tybecie oraz na biegunie północnym. Prywatnie od lat zafascynowany jest Marią Callas.

Prace nad filmem rozpoczął w 2013, kiedy to całkowicie poświęcił się poszukiwaniom dawno zagubionych lub zapomnianych materiałów związanych z artystką. Spotkał się z ponad trzydziestoma najbliższymi przyjaciółmi i znajomymi Callas i przeprowadził z nimi ponad 60 godzin wywiadów. Dzięki dokładności i wytrwałości udało mu się zebrać niezwykłe, niepublikowane wcześniej materiały.

Na premierę filmu MARIA CALLAS zapraszamy do Teatru Wielkiego w Łodzi.
2 marca 2018 (piątek), godz. 16:30 / Sala Kameralna / KUP BILET

data dodania:
23.02.2018
W PONIEDZIAŁKI NIE ROBIMY SCEN – SPRZEDAJEMY BILETY! Na dobry początek tygodnia mamy dla Państwa ofertę specjalną. 26 lutego 2018 r. będzie można kupić bilet na balet ŚWIĘTO WIOSNY/KRZESANY (grany 28 lutego i 2 marca 2018 r.) w wyjątkowej cenie 25 zł. Sprzedaż biletów w kasach Teatru Wielkiego w Łodzi w godz. 15:30-19:00 oraz on-line w godz. 16:00-22:00.

ŚWIĘTO WIOSNY/KRZESANY
28 lutego 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
2 marca 2018, godz. 19:00 / KUP BILET

data dodania:
22.02.2018
Artysta nie wahał się ani chwili. Zdecydowanie wybrał strój i równie pewnym krokiem wkroczył na plan sesji. Jeśli coś szło nie tak, sięgał po szablę! Wszystko w serdecznej, żartobliwej atmosferze. Bo mowa tutaj nie tylko o doskonałym barytonie, ale również świetnym aktorze.

– Uwielbiam polskie stroje szlacheckie! W kontuszu czuję się dostojnie i dumnie. Zawsze z ogromną przyjemnością oglądałem filmy i czytałem książki o polskiej szlachcie, marzyłem o tym, żeby kiedyś założyć kontusz. Spełniło się to dzięki pracy w teatrze, wykonywaniu ról Miecznika w STRASZNYM DWORZE oraz Janusza w HALCE – mówi ANDRZEJ KOSTRZEWSKI, baryton Teatru Wielkiego w Łodzi.

data dodania:
21.02.2018

Do fantastycznej ery swingu w lutowy poniedziałek podczas koncertu EVERGREENS KAMERALNIE przeniosła nas OLGA MAROSZEK wraz z zespołem APERTUS QUARTET, a po muzycznym świecie mistrzów gatunku oprowadziła Aleksandra Bęben. Przypomnijmy sobie emocje z koncertu dzięki fotorelacji Joanny Miklaszewskiej.


data dodania:
20.02.2018
Pierwszy raz diwa przemawia sama. Nareszcie, ponad czterdzieści lat po jej przedwczesnej śmierci, artystka opowiada własną historię. Film „Maria by Callas” nie jest dokumentem, w którym słowa należą do specjalistów i dziennikarzy, a do samej Marii Callas. Opowie o sobie w formie wywiadów. Premierowy pokaz filmu odbędzie się w Teatrze Wielkim w Łodzi. Partnerami projekcji są Kino Bodo oraz dystrybutor filmu – firma M2 Films.

MARIA CALLAS
2 marca 2018 (piątek), godz. 16:30 / Sala Kameralna / KUP BILET


Bilety na pokaz – w cenie 30 zł – można nabyć za pośrednictwem naszej strony, w kasach Teatru oraz na portalu Bilety24.pl. Dla swoich wiernych widzów Teatr Wielki w Łodzi przygotował nie lada niespodziankę. Każdy, kto kupi bilet do naszego „operowego kina” w cenie jednego biletu obejrzy zarówno dokument o Marii Callas, jak i balet ŚWIĘTO WIOSNY/KRZESANY. Projekcja filmu rozpocznie się o godz. 16.30, a przedstawienie o godz. 19.00.
Osoby, które kupią bilet na projekcję filmu przez Internet – Bilety24.pl – prosimy zgłosić się przed seansem do kasy Teatru.

MARIA CALLAS to fascynująca, pełna emocji historia, która powstała z niepublikowanych dotąd materiałów: prywatnych filmów, kręconych dyskretnie ujęć i z najszczerszych, intymnych wyznań. To portret  diwy operowej wszech czasów, fascynującej kobiety pełnej sprzeczności, spełnionej na scenie, ale szukającej wielkiego uczucia i uwięzionej w burzliwym trójkącie miłosnym.

data dodania:
20.02.2018
Już 21 i 22 lutego MADAMA BUTTERFLY – jedna z najpiękniejszych oper o złamanym sercu, miłości i cierpieniu.

Tymczasem w minioną sobotę widzowie oczekujący na ZEMSTĘ NIETOPERZA spotkali Cio Cio San i Suzuki. Aldona Orzeł-Sztabińska (sopran) oraz Agnieszka Makówka (mezzosopran) nie tylko spotkały się z publicznością, ale również wykonały arię „Duet Kwiatów” z tej opery Pucciniego. Paniom towarzyszył na fortepianie Marcin Werner, a na operę zapraszał artysta naszego chóru – Marek Twardowski.

Nie mogło zabraknąć wspólnych zdjęć z naszymi „japońskimi gejszami”, uśmiechów, kwiatów i owacji. Prawdziwie artystyczne spotkanie na szczycie. Obiecujemy, że jeszcze nie raz Was zaskoczymy zarówno przed, jak i w trakcie spektakli.

MADAMA BUTTERFLY
21 lutego 2018, godz. 19:00 / KUP BILET

22 lutego 2018, godz. 19:00 / KUP BILET


data dodania:
19.02.2018
Zapraszamy na lutową PRÓBĘ OTWARTĄ BALETU. Jeśli pasjonuje Was taniec, jesteście ciekawi, jak tancerze przygotowują się do przedstawień, przyjdźcie do nas i podpatrzcie zmagania artystów z trudną i fascynującą materią tańca. Najbliższa lekcja otwarta Baletu Teatru Wielkiego w Łodzi już w sobotę 24 lutego 2018 r.

PRÓBA OTWARTA BALETU / 24 lutego 2018, godz. 10:00
Wstęp bezpłatny, obowiązują wcześniejsze zapisy.
Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: promocja@teatr-wielki.lodz.pl. W tytule maila prosimy wpisać: Próba Otwarta Baletu oraz datę próby, w treści maila swoje imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy. Uwaga! Decyduje kolejność zgłoszeń. Do zobaczenia w Teatrze!

data dodania:
19.02.2018
Jeden z największych operowych przebojów Giacomo Pucciniego, owiana egzotycznym czarem Dalekiego Wschodu historia o miłości, namiętności, honorze i zdradzie. Opera, która zachwyca i porusza serca melomanów na całym świecie. Jej niezwykła melodyjność, bogactwo barw i orientalne motywy w połączeniu z nieszczęśliwą historią miłosną stawiają MADAMĘ BUTTERFLY na piedestale Pucciniowskich arcydzieł.

Zapraszamy na pełną niezwykłych wizualnych rozwiązań i efektów scenicznych inscenizację Teatru Wielkiego w Łodzi, gdzie przeniesiona do współczesności akcja nie traci nic z kolorytu Kraju Kwitnącej Wiśni. MADAMA BUTTERFLY pod dyrekcją maestro Tadeusza Kozłowskiego już 21 i 22 lutego 2018 o godz. 19.00. W tytułową rolę Cio Cio San wcielą się wspaniałe i uwielbiane przez publiczność artystki: Anna Wiśniewska-Schoppa (21 lutego) oraz Dorota Wójcik (22 lutego).

MADAMA BUTTERFLY
21 lutego 2018, godz. 19:00 / KUP BILET

22 lutego 2018, godz. 19:00 / KUP BILET

data dodania:
15.02.2018

MY FAIR LADY to opowieść o miłości, a miłość dobrze jest wyrazić śpiewem i kwiatami. Przed wczorajszym, walentynkowym spektaklem na foyer i widowni spotkali Państwo kwiaciarki z Londynu, które właśnie rozdawały kwiaty. Bystre oczy dostrzegły również panie: Agnieszkę Białek, Marię Gorlach i Annę Terlecką na scenie podczas spektaklu.

Cieszymy się, że spędzili Państwo 14 lutego z nami. Państwa uśmiechy, życzliwość i brawa to dla nas najlepsza nagroda.


data dodania:
15.02.2018
Dziś głos (i to jaki głos!) oddajemy mezzosopranistce Teatru Wielkiego w Łodzi – BERNADECIE GRABIAS. Śpiewaczka zachwyca swoim śpiewem w CARMEN, ZEMŚCIE NIETOPERZA, STRASZNYM DWORZE, EUGENIUSZU ONIEGINIE. Od opery nie uciekła nawet podczas sesji fotograficznej dla solistów śpiewaków.

– Bazę mojej postaci oparłam na kostiumie z mojego debiutu w Teatrze Wielkim w Łodzi – Princessy di Bouillone z opery ADRIANA LECOUVREUR F. Cilea. Może ktoś pomyślałby, że to trywialne, ponieważ mogłam wybrać każde inne przebranie, a tu znów opera. Lecz opera to nie tylko moja praca, to także moje hobby, moja pasja, moja miłość. W tej sukni postawiłam pierwsze kroki na scenie jako solistka, oddaje całą moją osobowość, spełniłam w niej moje wielkie marzenie, które trwa po dziś dzień. Jest trochę jak z bajki, a jednocześnie bardzo realna – mówi Bernadetta Grabias.

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net