Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
3.11.2017
W PONIEDZIAŁKI NIE ROBIMY SCEN – SPRZEDAJEMY BILETY!Na dobry początek tygodnia  mamy dla Was ofertę specjalną. 6 listopada 2017 r. będziecie mogli kupić bilet na operę HALKA w wyjątkowej cenie 25 zł. Sprzedaż biletów w kasach Teatru Wielkiego w godz. 15:30-19:00 oraz on-line w godz. 16:00-22:00.
 
HALKA
10 listopada 2017, godz. 18:30 / KUP BILET
11 listopada 2017, godz. 18:30 / KUP BILET
14 listopada 2017, godz. 18:30 / KUP BILET
28 listopada 2017, godz. 18:30 / KUP BILET

data dodania:
2.11.2017
Złożony z miłośników śpiewu chóralnego zespół Verdiana już od roku działa przy łódzkiej operze. Naszym wspólnym sukcesem jest fakt, że przez ten czas udało się stworzyć grupę osób niezwykle zaangażowanych w działalność chóru, dla których wspólne muzykowanie to prawdziwa przyjemność i możliwość realizowania swojej pasji. W Verdianie panuje przyjazna i radosna atmosfera, lecz nasze próby to nie tylko dobra zabawa. Przede wszystkim to profesjonalna nauka sztuki śpiewu zbiorowego, prawidłowego korzystania z aparatu głosowego, synchronizacji czynności w procesie prawidłowej emisji głosu oraz dbania o higienę głosu. Jest to także niepowtarzalna okazja do poznania – nie tylko operowej – klasyki repertuarowej. Dzięki uczestnictwu w zespole, jego członkowie zapewniają sobie stałą opiekę nad głosem oraz otrzymują szereg wskazówek, w jaki sposób indywidualnie dbać o dobrą kondycję wokalną.

Zapraszamy do naszego grona zarówno osoby, które już rozpoczęły swoją przygodę ze śpiewem, ale także tych, którzy śpiewać lubią, lecz nie są jeszcze pewni swoich umiejętności. Zgadzamy się z klasykiem, że "Śpiewać każdy może...", lecz zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy jeszcze wie, że to potrafi. Kierownik artystyczny chóru, Michał Jan Barański, w profesjonalny sposób pomoże Państwu poprowadzić i wyćwiczyć głos tak, by wykonywanie najpiękniejszych partii chóralnych dawało prawdziwą radość i satysfakcję oraz ułatwiło wypracowanie nawyków, które pozwolą w pełni panować nad głosem i jak najdłużej świadomie z niego korzystać.

Zapraszamy na przesłuchania w dniu 9 listopada 2017 r. w godz. 16-17 do Sali Kameralnej.
Do udziału w naborze zachęcamy szczególnie głosy męskie!  

data dodania:
31.10.2017
Co kryje się za malowaną, wiecznie uśmiechniętą maską klauna? Spektakl NAGI KLAUN (The Naked Clown) przekracza granice sztuki cyrkowej, łącząc taniec, teatr i muzykę. Nikogo nie pozostawia obojętnym: zaskakuje i szokuje, bawi i zachwyca, zadziwia i wzrusza. Trzeba go zobaczyć i doświadczyć samemu!

Węgierska produkcja NAGI KLAUN (The Naked Clown) to zaproszenie widzów w niezwykłą wędrówkę do wyimaginowanych krain, gdzie znikają powłoki skrywające rzeczywistość. Przewodnikami w tej spektakularnej podróży, której towarzyszy muzyka na żywo i tancerze, są akrobaci współczesnego zespołu cyrkowego Recirquel Company Budapest. Po Budapeszcie, Cannes, Tel-Awiwie i Bogocie, zespół wystąpi w Polsce tylko raz i tylko w Teatrze Wielkim w Łodzi.

NAGI KLAUN (The Naked Clown) / współczesna produkcja cyrkowa
21 listopada 2017, godz. 19.00 / KUP BILET

data dodania:
31.10.2017
Listopad 2017 roku w Teatrze Wielkim w Łodzi zdecydowanie należy do Stanisława Moniuszki. W tym miesiącu – historycznie ważnym dla narodu polskiego – łódzka publiczność ma okazję zapoznać się z dwoma wybitnymi dziełami rodzimego kompozytora, które określa się mianem oper narodowych: STRASZNYM DWOREM i HALKĄ.

data dodania:
27.10.2017
W listopadzie 2017 roku Teatr Wielki w Łodzi włącza się w szeroko upowszechniany i ceniony zwyczaj spotkań artystów i publiczności, podczas których wspólnie śpiewane są polskie pieśni patriotyczne. Gorąco zachęcamy do udziału w koncercie NIEPODLEGŁA W KAMERALNEJ, CZYLI KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH. W ten sposób pragniemy zainspirować Państwa do zaprezentowania swojej muzykalności, wrażliwości, emocjonalności i zamiłowania do śpiewu. Cech, które jakże wspaniale charakteryzują Polaków i nasze umiłowanie Ojczyzny.

Wśród wspólnie śpiewanych pieśni znajdą się m.in.: „Maki”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Płynie Wisła, płynie”, „O mój rozmarynie”, „Ułani, ułani”, „Rota”. Artyści wykonają również arię Janka z opery „Janek” Władysława Żeleńskiego oraz dumkę Jadwigi z opery „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki.

Do wspólnego śpiewania zaproszają artyści Teatru Wielkiego w Łodzi: Agnieszka Makówka – mezzosopran oraz Krzysztof Marciniak – tenor. Akompaniować im będzie Marcin Werner, który wykona również utwory Fryderyka Chopina i innych kompozytorów polskich. Koncert poprowadzi Agnieszka Białek.

NIEPODLEGŁA W KAMERALNEJ, CZYLI KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH
8 listopada 2017, godz. 18:30 / KUP BILET

data dodania:
25.10.2017
Nowy Rok 2018 w Teatrze Wielkim w Łodzi chcemy przywitać w dwójnasób. Najpierw podczas Koncertu Sylwestrowego artyści wszystkich zespołów artystycznych Teatru wprowadzą gości w cudowny nastrój, a nim wybije północ zaprosimy Państwa na wielki Bal!
Jeśli jeszcze nie podjęli Państwo decyzji, co robić w tę wyjątkową noc, podpowiadamy, zachęcamy i zapraszamy. Dziś w samo południe rozpoczęliśmy sprzedaż biletów na koncert (online i w kasie Teatru). W celu rezerwacji miejsc na bal prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Widzów (42 633 31 86).

„DZISIAJ WIELKI BAL W OPERZE..."
31 grudnia 2017, godz. 20:00 / KUP BILET

data dodania:
25.10.2017
Wczorajszy wieczór VIVA NABUCCO! na długo pozostanie w pamięci łódzkiej publiczności oraz artystów Teatru Wielkiego w Łodzi. Na scenie spotkali się realizatorzy, artyści i Artyści-Seniorzy tworzący przez trzy dekady łódzką, legendarną już, inscenizację NABUCCO, by wspólnie zaśpiewać arie z tej wielkiej opery Giuseppe Verdiego.

Wśród odbywających sentymentalną podróż po naszym NABUCCO znaleźli się m.in. uhonorowani listami gratulującymi od Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia twórcy spektaklu z 1987 r.: Leon Zaborowski i Lajla Zaborowska (kierownictwo chóru), Jerzy Jadczak i Zbigniew Macias (Nabucco), Krzysztof Bednarek, Sylwester Kostecki i Zygmunt Zając (Ismaele), Andrzej Malinowski (Zaccaria), Joanna Cortés, Irena Głowaty i Ewa Karaśkiewicz (Abigaille), Jolanta Bibel i Ewa Szymkiewicz (Fenena), Zdzisław Krzywicki (Arcykapłan), Krzysztof Dyttus (Abdallo), Katarzyna Nowak i Maria Szczucka (Anna). W imieniu marszałka najserdeczniejsze życzenia złożyły: Jolanta Zięba-Gzik (Członek Zarządu Województwa Łódzkiego) oraz Dorota Wodnicka (Dyrektor Departamentu Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego). Podziękowania dla baletu, chóru i orkiestry Teatru Wielkiego w Łodzi na ręce Macieja Salskiego złożył dyrektor naczelny Krzysztof Marciniak. Uroczystość ze specjalnym udziałem solistów: Moniki Cichockiej, Agnieszki Makówki i Roberta Ulatowskiego oraz Sławomira Pietrasa i maestro Tadeusza Kozłowskiego poprowadził Przemysław Rezner.

Wszystkim artystom oraz załodze pracowni i zespołom technicznym Teatru Wielkiego w Łodzi dziękujemy, a Państwa zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia oraz zapraszamy na ostatni w tym roku pokaz NABUCCO 7 listopada.

NABUCCO
7 listopada 2017, godz. 18:30 / KUP BILET

data dodania:
24.10.2017
Trzydzieści lat na scenie to bardzo dużo. Szczególnie w przypadku dzieła tak ulotnego, jakim jest sztuka teatralna. Tym bardziej cieszy nas, że opera NABUCCO dokładnie dziś obchodzi swoje okrągłe urodziny, a my w tym święcie możemy uczestniczyć. Jubileuszowi VIVA NABUCCO! towarzyszy wystawa fotografii ze spektaklu granego obecnie oraz tego historycznego sprzed trzech dekad. Zapraszamy dziś Państwa gorąco do wspólnego celebrowania rocznicy naszego NABUCCO. Do zobaczenia w Teatrze o godz. 18:30.
 
VIVA NABUCCO!
24 października 2017, godz. 18:30 / KUP BILET

data dodania:
23.10.2017
W artystycznej spuściźnie Brahmsa kwartety wokalne zajmują ważne miejsce. Sześć opusów doskonale wpisuje się w konwencję minionej epoki. Wtedy to właśnie domowe muzykowanie, czyli niemiecki Hausmusik oraz grupowy śpiew były chętnie praktykowane i doceniane. 12 listopada 2017 r. wybitni artyści Teatru Wielkiego w Łodzi: Patrycja Krzeszowska (sopran), Agnieszka Makówka (mezzosopran), Dawid Kwieciński (tenor), Patryk Rymanowski (bas) oraz duet fortepianowy East West Duo: Aleksandra Nawe i Olesya Haiduk wskrzeszą ducha tamtych czasów. Zapraszamy na kolejny z cyklu NIE TYLKO OPERA koncert w Sali Kameralnej.

NIE TYLKO OPERA – WALCE BRAHMSA ODKRYTE NA NOWO
12 listopada 2017, godz. 18:30 / KUP BILET

data dodania:
20.10.2017
W PONIEDZIAŁKI NIE ROBIMY SCEN – SPRZEDAJEMY BILETY!Na dobry początek tygodnia  mamy dla Was ofertę specjalną. 23 października 2017 r. będziecie mogli kupić bilet na operę STRASZNY DWÓR (graną 5 listopada 2017) w wyjątkowej cenie 25 zł. Sprzedaż biletów w kasach Teatru Wielkiego w godz. 15:30-19:00 oraz on-line w godz. 16:00-22:00.

STRASZNY DWÓR
5 listopada 2017, godz. 17:00 / KUP BILET


 

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net