Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
12.01.2018
W PONIEDZIAŁKI NIE ROBIMY SCEN – SPRZEDAJEMY BILETY! Na dobry początek tygodnia mamy dla Państwa ofertę specjalną. 15 stycznia  2018 r. będzie można kupić bilet na operę EUGENIUSZ ONIEGIN (graną 9 lutego 2018 r.) w wyjątkowej cenie 25 zł. Sprzedaż biletów w kasach Teatru Wielkiego w godz. 15:30-19:00 oraz on-line w godz. 16:00-22:00.

EUGENIUSZ ONIEGIN
9 lutego 2018, godz. 19:00 / KUP BILET

data dodania:
12.01.2018
Już jutro premiera kunsztownej operetki Johanna Straussa w mistrzowskim wykonaniu artystów Teatru Wielkiego w Łodzi. Posłuchajcie, co na finiszu przygotowań do premiery ZEMSTY NIETOPERZA mówią: GIORGIO MADIA (reżyser i choreograf spektaklu), KRZYSZTOF MARCINIAK (dyrektor Teatru), JOANNA WOŚ (odtwórczyni roli Rozalindy) i GRZEGORZ SZOSTAK (odtwórca roli Franka).

data dodania:
10.01.2018
15 stycznia zapraszamy w wyjątkową podróż muzyczną, pełną refleksji i bożonarodzeniowej magii. W radosnej atmosferze zaprezentujemy najpiękniejsze kolędy i piosenki świąteczne z różnych stron świata. O jakość spotkania zadbają śpiewacy i muzycy – artyści Teatru Wielkiego w Łodzi – tym razem w nietypowych trochę jazzowo-swingujących rolach: Krzysztof Pilch (śpiew), Marcin Werner (fortepian), Michał Przeździecki (kontrabas), Jakub Jeziorowski (perkusja), Joanna Skoblewska (alt), Dagny Konopacka (sopran), Artur Mleko (tenor) oraz gościnnie Dawid Pilch (saksofon). Koncert poprowadzi Agnieszka Białek.

WINTER SONGS
15 stycznia 2018, godz. 19:00 / KUP BILET

data dodania:
9.01.2018

DOLCE VITA. "O sole mio", "Torna a Surriento" czy "Core 'ngrato…" i wiele innych pieśni neapolitańskich wczorajszego wieczoru usłyszała publiczność Teatru Wielkiego w Łodzi podczas recitalu DOMINIKA SUTOWICZA. Artyście przy fortepianie towarzyszyła Danuta Antoszewska, a koncert poprowadziła Aleksandra Bęben. Mamy nadzieję, że nadal nucą Państwo sobie południowe melodie i zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.


data dodania:
8.01.2018
Spektakl EUGENIUSZ ONIEGIN zaplanowany na 7 lutego 2018 r. z przyczyn technicznych został odwołany. Osoby posiadające bilety na ten termin mogą dokonać zmiany rezerwacji na 9 lutego. W tym celu konieczny jest kontakt z Biurem Obsługi Widzów. Za utrudnienia przepraszamy i zapraszamy na ostatni w tym sezonie pokaz EUGENIUSZA ONIEGINA Piotra Czajkowskiego w reż. Pawła Szkotaka.

EUGENIUSZ ONIEGIN
9 lutego 2018, godz. 19:00 / KUP BILET

 

data dodania:
3.01.2018
Na pytanie, czym jest dla niego opera, odpowiada bez wahania, że drugim domem. Podczas sesji zdjęciowej wybrał niejednoznaczną postać Henryka VIII, bo, jak przystało na basa, PATRYK RYMANOWSKI lubi grać mroczne charaktery. Jego ulubione role operowe to: Leporello z DON GIOVANNIEGO W. A. Mozarta, Henryk VIII z ANNY BOLENY G. Donizettiego, Don Basilio z CYRULIKA SEWILSKIEGO G. Rossiniego oraz Kant z IMMANUELA KANTA Leszka Możdżera.

– Granie złych postaci daje większe możliwości wykonawcy. Takie role są ciekawsze i barwniejsze. Przygotowując się do sesji fotograficznej, mogłem wzorować się nie tylko na operze, ale również na serialu – mówi Patryk Rymanowski, solista Teatru Wielkiego w Łodzi.

data dodania:
2.01.2018
Wspólnie ze wspaniałą Publicznością Teatru Wielkiego w Łodzi przywitaliśmy Nowy Rok w objęciach niezawodnej muzyki, która wprowadziła nas w błogi nastrój. Mamy nadzieję, że pozostaną Państwo z nami na kolejny rok i wszystkie nastepne lata. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszego Koncertu Sylwestrowego z udziałem wszystkich zespołów artystycznych Teatru.

data dodania:
28.12.2017
Ogłaszamy zawsze długo wyczekiwane przez Publiczność obsady premierowe. Kogo zobaczymy i usłyszymy w ZEMŚCIE NIETOPERZA Johanna Straussa w reżyserii i choreografii Giorgia Madii i pod kierownictwem muzycznym Tadeusza Kozłowskiego?

13 STYCZNIA 2018 / I PREMIERA:
Gabriel von Eisenstein: Tomasz Rak
Rozalinda: Joanna Woś
Adela: Aleksandra Borkiewicz
Dr Falke: Przemysław Rezner
Alfred: Krzysztof Marciniak
Frank: Dariusz Machej
Książę Orlovsky: Agnieszka Makówka
Dr Blind: Zenon Kowalski
Ida: Patrycja Krzeszowska
Frosch: Andrzej Gałła

14 STYCZNIA 2018 / II PREMIERA:
Gabriel von Eisenstein: Andrzej Kostrzewski
Rozalinda: Dorota Wójcik
Adela: Joanna Moskowicz
Dr Falke: Arkadiusz Anyszka
Alfred: Dawid Kwieciński
Frank: Grzegorz Szostak
Książę Orlovsky: Bernadetta Grabias
Dr Blind: Marcin Ciechowicz
Ida: Aldona Orzeł-Sztabińska
Frosch: Andrzej Gałła

16 STYCZNIA 2018 / PREMIERA Z EXPRESSEM:
Gabriel von Eisenstein: Tomasz Rak
Rozalinda: Joanna Woś
Adela: Joanna Moskowicz
Dr Falke: Przemysław Rezner
Alfred: Krzysztof Marciniak
Frank: Dariusz Machej
Książę Orlovsky: Agnieszka Makówka
Dr Blind: Zenon Kowalski
Ida: Patrycja Krzeszowska
Frosch: Andrzej Gałła
 
premiera pod Honorowym Patronatem
Marszałka Województwa Łódzkiego:


data dodania:
28.12.2017
Uwielbiana przez Państwa sopranistka PATRYCJA KRZESZOWSKA-KUBIT niebawem w nowej roli. Artystka będzie wraz z Grzegorzem Szostakiem prowadzić Koncert Sylwestrowy. Ale dziś z przyjemnością prezentujemy jej inne oblicze, jakie wybrała podczas sesji fotograficznej.
 
– Opera jest dla mnie magicznym miejscem, gdzie muzyka łączy się z teatrem, słowo i emocja z konkretną historią i kostiumem. Wszystko to wywołuje niezapomniane przeżycia zarówno u widza, jak i u śpiewaka – wykonawcy. Wybrałam Marylin Monroe, ponieważ to niesamowita, mocna postać. Prawdziwy symbol kobiecości i siły – mówi śpiewaczka.

– Moje ulubione role operowe to zarówno te liryczne i smutne, jak Micaela z CARMEN G. Bizeta, ale oczywiście też barwna i pełna sprzeczności Eliza z MY FAIR LADY – dodaje artystka.

data dodania:
27.12.2017
8 stycznia 2018 r. zapraszamy na słodkie chwile z DOMINIKIEM SUTOWICZEM – znakomitym tenorem, który wielką sympatię publiczności i uznanie krytyki zdobył efektownymi rolami na scenie naszego Teatru m.in. w Madame Butterfly (Pinkerton), Trubadurze (Manrico), Halce (Jontek) czy Tosce (Cavaradossi). Podczas koncertu pieśni neapolitańskich DOLCE VITA Dominikowi Sutowiczowi przy fortepianie towarzyszyć będzie Danuta Antoszewska, a koncert poprowadzi Aleksandra Bęben.

DOLCE VITA
8 stycznia 2018, godz. 19:00 / KUP BILET

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

Przejdź na stronę: Łódzkie promujePrzejdź na stronę: Łódzkie promuje
Teatr Wielki w Łodzi
Plac Dąbrowskiego, 90-249 Łódź
tel. centrala 42 647 20 00
tel./fax 42 631 95 52
FaceBook
YouTube
Google Plus
Twitter
Instagram
Przejdź do BIP


design by fast4net