Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
29.08.2017
Zapraszamy na wystawę prac fotograficznych Jerzego Macieja Koby, wydarzenie towarzyszące prezentacji spektaklu MŁODY DUCHA TAŃCA. Wystawa BALETOWO jest częścią większego projektu portretowego, w której artysta prezentuje fotografie pierwszych solistów baletu Teatru Wielkiego w Łodzi: Moniki Maciejewskiej‑Potockas i Gintautasa Potockas.

4-7 września 2017, foyer Teatru Wielkiego w Łodzi
wstęp podczas spektakli
MŁODY DUCH TAŃCA

4 września 2017, godz. 18:30 / KUP BILET
6 września 2017, godz. 18:30 / KUP BILET

data dodania:
28.08.2017
Miniony weekend przyniósł bardzo smutną wiadomość. W wieku 45 lat zmarł Tomasz Konina, reżyser teatralny i operowy, scenograf, związany również z Teatrem Wielkim w Łodzi, gdzie zrealizował kilka przedstawień. Ostatnim z nich był BARON CYGAŃSKI. Wcześniej łódzka publiczność podziwiała jego realizacje ADRIANY LECOUVREUR, MAKBETA, KANDYDA i KOCHANKÓW Z KLASZTORU VALLDEMOSA. Rodzinie i najbliższym reżysera składamy szczere kondolencje.

data dodania:
23.08.2017
Drodzy Widzowie, informujemy, że w najbliższą sobotę 26 sierpnia 2017 r. kasy Teatru Wielkiego w Łodzi będą nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy i zachęcamy do dokonywania zakupów online. Ponownie do kas zapraszamy od poniedziałku 28 sierpnia od godz. 12:00.

data dodania:
21.08.2017
Już za dwa tygodnie w Teatrze Wielkim uniesie się MŁODY DUCH TAŃCA. 4 i 6 września zapraszamy na widowisko baletowe z udziałem najzdolniejszych uczniów dwóch polskich publicznych szkół baletowych (Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi, Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu) oraz ich japońskich rówieśników z Berlina, Budapesztu, Paryża, Stuttgartu, Tokio i Fukuoko. Choreografie, które zobaczymy, będą w większości prezentowane po raz pierwszy. Szczególne miejsce zajmą w widowisku polskie tańce narodowe – każda z polskich szkół baletowych zaprezentuje dwa układy choreograficzne. Spektakl jest wyjątkowym wydarzeniem angażującym w tak szerokim zakresie uczniów polskich i zagranicznych szkół baletowych.

MŁODY DUCH TAŃCA
4 września 2017, godz. 18:30 / KUP BILET
6 września 2017, godz. 18:30 / KUP BILET

data dodania:
17.08.2017
Przygotowania do czerwcowego koncertu Chóru Dziecięcego Teatru Wielkiego w Łodzi nabrały takiego rozpędu, że w rezultacie powstało całe przedstawienie. Już 17 września o godz. 17:00 będziecie mogli zobaczyć CZARODZIEJSKĄ SKRZYNIĘ – spektakl muzyczny o sile dziecięcej wyobraźni i magii teatru. Zapraszamy w radosną podróż pełną ciepłych, wakacyjnych wspomnień, w którą zabiorą nas młodzi śpiewacy pod kierownictwem muzycznym Macieja Salskiego i w reżyserii Agnieszki Lechocińskiej.

CZARODZIEJSKA SKRZYNIA
17 września 2017, godz. 17:00 / KUP BILET

data dodania:
11.08.2017
26 sierpnia o godz. 17:00 zapraszamy do Kalinowej na Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej Kolory Polski. Tego dnia artyści Teatru Wielkiego w Łodzi – Bernadetta Grabias, Patrycja Krzeszowska, Patryk Rymanowski, Dominik Sutowicz, Łukasz Motkowicz, Marcin Werner, Monika Maciejewska-Potockas, Gintautas Potockas, Kinga Łapińska i Paweł Kurpiel – wystąpią w koncercie NIE TAKI STRASZNY DWÓR z utworami z opery... STRASZNY DWÓR Stanisława Moniuszki i librettem Jana Chęcińskiego, który pochodził z okolic Kalinowej, a akcję opery osadził we dworze o nieco zmienionej nazwie Kalinów. Wstęp wolny. Zapraszamy ciepło i jeszcze wakacyjnie!
 

data dodania:
9.08.2017
Trwa bezprecedensowy projekt CZŁOWIEK Z MANUFAKTURY. Powoli zmierzamy do finału konkursu na skomponowanie opery o łódzkim fabrykancie Izraelu Poznańskim. ​W niedzielę 24 września o godzinie 17:00 w Teatrze Wielkim w Łodzi odbędzie się specjalny koncert, podczas którego usłyszymy kompozycje dwojga finalistów – Katarzyny Brochockiej i Rafała Janiaka. W głównych partiach wystąpią: Małgorzata Walewska (Zofia), Stanisław Kierner (Poznański w kompozycji Rafała Janiaka), Aleksander Kunach (Poznański w kompozycji Katarzyny Brochockiej) i Wojciech Pszoniak (Przybysz). Libretto opery stworzyła Małgorzata Sikorska-Miszczuk. W wykonaniu koncertu wezmą udział soliści, Chór i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi pod dyrekcją Vladimira Kiradjieva.

CZŁOWIEK Z MANUFAKTURY – wykonanie estradowe I aktu opery z udziałem solistów, Chóru i Orkiestry Teatru Wielkiego w Łodzi
24 września 2017 / godz. 17:00 / KUP BILET

data dodania:
27.07.2017
W wieku 84 lat zmarł wybitny polski śpiewak operowy Jan Kunert, artysta który przez 20 lat swojej kariery artystycznej był związany z Teatrem Wielkim w Łodzi.

data dodania:
27.07.2017
Tytuł jest przyznawany przez Radę Miasta i jest szczególnym wyróżnieniem za godną najwyższego uznania działalność na rzecz Miasta. Obok naszej solistki wyróżnieni zostali: Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk, Marcin Gortat i Adam „O.S.T.R” Ostrowski. Joanna Woś i Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk są pierwszymi kobietami, którym przyznano ten tytuł. Gratulujemy!

data dodania:
7.07.2017
Tegoroczna edycja Łódzkich Senioraliów była niezwykle bogata pod względem oferty skierowanej do najstarszych mieszkańców miasta. W sumie odbyło się ponad 700 różnego rodzaju wydarzeń. Również nasz Teatr miał swój udział w majowych Dniach Seniorów.  Jest nam niezwykle miło, że nasza inicjatywa spotkała się z ogromnym zainteresowaniem seniorów oraz została uhonorowana podczas spotkania dedykowanego Partnerom IV Łódzkich Senioraliów. Dziękujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję.

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net