Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
7.12.2018
Cieszymy się, że możemy się podzielić z Państwem informacjami o sukcesach naszych artystów. Obecny sezon jest dla nich szczególnie pracowity, nie tylko ze względu na rozmaity repertuar Teatru Wielkiego w Łodzi, ale i liczne występy w kraju i za granicą.

data dodania:
7.12.2018
Dyrekcja Teatru Wielkiego w Łodzi zaprasza do udziału w przesłuchaniu na stanowiska:
muzyk orkiestry – I skrzypce – tutti
muzyk orkiestry – II skrzypce

data dodania:
5.12.2018
Wspólne kolędowanie to koncert z cyklu Nie tylko opera, który odbywa się na scenie kameralnej Teatru Wielkiego w Łodzi.
W poniedziałek (3.12.18) odbyło się pierwsze wspólne śpiewanie kolęd, na które licznie przybyli widzowie naszego Teatru - starsi, młodsi i całe rodziny.

data dodania:
4.12.2018

W 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę warto jeszcze raz wspomnieć tę wybitną polską śpiewaczkę, wielką patriotkę, kobietę, której hołdy składali najwięksi kompozytorzy, politycy i królowie ówczesnych czasów.


data dodania:
4.12.2018
Przesłuchania na stanowisko Artysta Chóru Teatru Wielkiego w Łodzi - sopran, alt i tenor
 
Repertuar:
- dowolny utwór solowy (prosimy o dostarczenie wyciągu fortepianowego drogą elektroniczną najpóźniej do 15 grudnia na adres m.salski@teatr-wielki.lodz.pl)
- G.Verdi – „Va,pensiero” z III aktu opery Nabucco

Przesłuchania odbędą się 17 grudnia 2018 od godz. 12:00 w Teatrze Wielkim w Łodzi (wejście od ul. Jaracza) (s. 408).
Zgłoszenia (CV) proszę przesyłać do 15 grudnia 2018 na adres: m.salski@teatr-wielki.lodz.pl
Osoby zakwalifikowane do przesłuchań zostaną o tym fakcie powiadomione.
W dniu przesłuchania od godziny 11:00 do dyspozycji będzie pianista.                                                             
Kandydat może zostać poproszony o przeczytanie fragmentu a vista.

data dodania:
30.11.2018
Z przyjemnością informujemy, że nasz pracownik, koordynator projektu opery „Człowiek z Manufaktury” (premiera 2 lutego 2019r.), reżyser i dziennikarz TVP Krzysztof Korwin-Piotrowski odebrał w Białymstoku nagrodę specjalną IPN za film KINDERLAGER POGRZEBIN.

data dodania:
29.11.2018
Pierwsze warsztaty z cyklu Opera na poduchach przebiegły w iście magicznej atmosferze. Zjawiły się u nas dwie wróżki, które zaprosiły grupę starszaków z Przedszkola Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Łodzi do bajkowej przygody z Kopciuszkiem. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

data dodania:
27.11.2018
Jeśli przychodzi nam rozstać się z bliskimi nam ludźmi sztuki, to zawsze towarzyszy nam refleksja dlaczego teraz, dlaczego już i dlaczego w ogóle… Dzisiaj dotarła do nas wiadomość o śmierci Tadeusza Zlamala – tancerza, który swój wyuczony zawód zmienił z wielkim sukcesem na inny, równie artystyczny. Jego prace malarskie, grafika i rysunek inspirowane baletem i tańcem znalazły wielkie uznanie w całej Europie także dlatego, że nikt inny nie mógł lepiej niż tancerz wyrazić na papierze ekspresji ciała ludzkiego, specyfiki ruchu i charakteru tańca.

data dodania:
23.11.2018
Zapraszamy Państwa na spektakle w wyjątkowych cenach już od 25 złotych. Takiej okazji nie można przegapić!

data dodania:
23.11.2018
W środę 28 listopada odbędą się spektakle "Halki" Stanisława Moniuszki, podczas których Teatr Wielki w Łodzi uhonoruje jubileusz 40-lecia pracy artystycznej Maestro Andrzeja Knapa.

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net