Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
22.03.2018
Odliczanie do premiery baletowej ŚCIEŻKI ŻYCIA już trwa. Nie mogąc się jej doczekać, podglądamy pracę naszych tancerzy na scenie. Efekty, jak sami Państwo widzą, są nader intrygujące. Mamy nadzieję, że nie musimy długo Państwa zachęcać do odwiedzenia Teatru Wielkiego w Łodzi.

ŚCIEŻKI ŻYCIA
24 marca 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
25 marca 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
28 marca 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
11 kwietnia 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
12 kwietnia 2018, godz. 19:00 / KUP BILET

data dodania:
22.03.2018
We wtorek 20 marca 2018 r. uroczystym posiedzeniem Senatu rozpoczęło się Święto Akademii Muzycznej w Łodzi. Wśród promowanych doktorów sztuki znalazły się dwie artystki Teatru Wielkiego w Łodzi: DOROTA WÓJCIK i AGNIESZKA BIAŁEK. Paniom gorąco gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym.
 
Podczas uroczystości wręczono również dyplom „Primus in artibus” najlepszemu absolwentowi Akademii Muzycznej w Łodzi – Arkadiuszowi Anyszce, którego mogą Państwo oglądać w naszej ZEMŚCIE NIETOPERZA.

WIĘCEJ.

 

data dodania:
20.03.2018
Zawsze, kiedy musimy pożegnać kogoś, kto swoją osobowością i zaangażowaniem imponował i pokazywał, czym powinien być zawód artysty, uświadamiamy sobie, że coraz mniej liczny jest krąg tych, którzy za wzór mogą służyć.

13 marca br. odeszła LUCYNA ŁAKOMÓWNA-FOGIEL – artystka baletu, tancerka, która rozpoczynała swoją karierę w przedwojennym Teatrze Wielkim w Poznaniu, kontynuowała w Operze Dolnośląskiej we Wrocławiu i Operze im. St. Moniuszki w Poznaniu, by w 1961 roku zadebiutować w Operze Łódzkiej. Wraz z otwarciem Teatru Wielkiego w Łodzi została tancerką w jego zespole baletowym do 1976 roku. Na obu łódzkich scenach operowych zatańczyła w kilkudziesięciu spektaklach baletowych, wśród których były m.in.: Fontanna Bachczysaraju, Coppelia, Tańce połowieckie i Carmina burana – wszystkie w choreografii Feliksa Parnella, a także balety w choreografii Witolda Borkowskiego, m.in. Pan Twardowski L. Różyckiego.
Lucyna Łakomówna-Fogiel była tancerką wszechstronną i z radością podejmującą kolejne wyzwania, artystką, dla której teatr był drugim domem, człowiekiem – ciepłym, życzliwym i zawsze gotowym służyć dobrą radą.

data dodania:
20.03.2018
Przed nami premiera baletowa ŚCIEŻKI ŻYCIA, o której wczoraj podczas konferencji prasowej opowiadali realizatorzy spektaklu: Bogumiła Szaleńczyk (choreografka), Juronics Tamás (choreograf), Joshua Legge (tancerz), Matylda Molińska (tancerka), Anna Chadaj (kostiumografka) oraz Wojciech Domagała (kierownik Baletu Teatru Wielkiego w Łodzi) i Krzysztof Marciniak (dyrektor Teatru Wielkiego w Łodzi).

ŚCIEŻKI ŻYCIA
24 marca 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
25 marca 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
28 marca 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
11 kwietnia 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
12 kwietnia 2018, godz. 19:00 / KUP BILET

data dodania:
19.03.2018
Majestatyczny chór, ponadczasowe kompozycje, odrobina wzniosłości i szczypta humoru. Tak w skrócie można opisać wczorajszy fenomenalny koncert VA, PENSIERO, czyli Najpiękniejsze Chóry Świata w wykonaniu artystów Chóru i Orkiestry Teatru Wielkiego w Łodzi. A jakie są Państwa wrażenia?

data dodania:
16.03.2018
„Myślałem tylko o scenie" – mówił Feliks Parnell, jeden z najwybitniejszych polskich choreografów pierwszej połowy XX wieku. Sto dwudziestej rocznicy urodzin ojca łódzkiego baletu nie mogliśmy przemilczeć. Zwłaszcza, że premiera CARMINY BURANY Orffa zbiegła się także z pięćdziesiątą piątą rocznicą jej polskiej prapremiery scenicznej w Operze Łódzkiej – właśnie w choreografii Parnella.

Wystawa fotograficzna, która towarzyszyć będzie premierze wieczoru baletowego ŚCIEŻKI ŻYCIA, jest doskonałą ilustracją bogactwa i nowatorstwa choreograficznego artysty, jego rozumienia pojęcia spektaklu baletowego, teatru tańca, którego był wielkim wyznawcą i wytrwałym realizatorem – stając się wzorem dla kolejnych pokoleń choreografów.

MYŚLAŁEM TYLKO O SCENIE
FELIKS PARNELL

tancerz, choreograf, pedagog
1898-1980
wystawa fotografii w 120. rocznicę urodzin

Miejsce wystawy: balkon foyer
Czas trwania:  24 marca  – 30 kwietnia 2018

Wystawa prezentuje zdjęcia ze spektakli zrealizowanych przez Feliksa Parnella w Operze Łódzkiej.
Autorami zdjęć są wspaniali artyści fotograficy: Edward Hartwig, Franciszek Myszkowski, Henryk Śmigacz i Jerzy Neugebauer.

data dodania:
15.03.2018
W ubiegłym tygodniu w jednej z sal naszego Teatru powstało atelier fotograficzne. Światła, tła, kable, obiektywy, wyzwalacze, rekwizyty i mnóstwo pozytywnej energii! A wszystko w tajemnicy i w dyscyplinie, która nie pozwalała nawet na żadne pamiątkowe zdjęcia z komórek. Każdy z artystów miał czuć się wyróżniony i wolny od jakiejkolwiek presji zewnętrznej. Praca w balecie to nie jest bułka z masłem! Wymaga unikalnych predyspozycji fizycznych i psychicznych.

– Sesja zdjęciowa została wykonana z potrzeby nie tylko uaktualnienia wizerunku artystów baletu, ale również pełniejszej prezentacji tancerzy. Powstałe fotografie umożliwią nam zademonstrowanie zespołu zarówno od strony wizualnej, jak i artystycznej – mówi Wojciech Domagała, kierownik baletu Teatru Wielkiego w Łodzi.

data dodania:
14.03.2018
Przepiękna, pełna emocji podróż po największych operowych dziełach wszech czasów. Znakomite sceny zbiorowe oraz efektowne brzmienia. Artyści Chóru i Orkiestry Teatru Wielkiego w Łodzi pod batutą Michała Kocimskiego wystąpią dla Państwa z imponującym programem Najpiękniejszych Chórów Świata. W niedzielę 18 marca 2018 r. o godz. 18.00 oddamy się prawdziwej chóralnej uczcie.

– W całym repertuarze operowym zawarte są obszerne sceny zbiorowe, w których to właśnie chór odgrywa pierwszoplanową rolę. Niczym w dramacie antycznym. Dzięki partiom chóralnym opera zyskuje bogactwo ekspresji i siły wyrazu – mówi Michał Kocimski, dyrygent Teatru Wielkiego w Łodzi.

VA, PENSIERO
Najpiękniejsze Chóry Świata
18 marca 2018, godz. 18:00 / KUP BILET

data dodania:
13.03.2018
W miniony weekend Chór Teatru Wielkiego w Łodzi w niecodzienny sposób zapraszał publiczność na VA, PENSIERO, czyli na koncert Najpiękniejszych Chórów Świata. Podczas antraktu artyści wykonali chór Cyganów z opery TRUBADUR, który usłyszą Państwo wraz z innymi utworami muzyki chóralnej już w przyszłą niedzielę 18 marca 2018 r. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z najazdu Cyganów na Teatr Wielki w Łodzi.

VA, PENSIERO
Najpiękniejsze Chóry Świata
18 marca 2018, godz. 18:00 / KUP BILET

data dodania:
12.03.2018
Tegoroczna Stacja Kobiet​ zorganizowana przez Łódzką Koleją Aglomeracyjną długo pozostanie w pamięci wszystkich (nie tylko Kobiet), którzy 8 marca 2018 r. przyszli na dworzec Łódź Fabryczna.

Oprócz wielu ważnych dla Pań spraw natury zdrowotnej i wizualnej uczestniczyliśmy w występie artystów Teatru Wielkiego w Łodzi: Patrycji Krzeszowskiej, Agnieszki Makówki i Marcina Wernera. Koncert poprowadziła Agnieszka Białek.

Teraz zapraszamy do zobaczenia fotorelacji autorstwa Marcina Nowaka.

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net