Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
20.10.2017
W PONIEDZIAŁKI NIE ROBIMY SCEN – SPRZEDAJEMY BILETY!Na dobry początek tygodnia  mamy dla Was ofertę specjalną. 23 października 2017 r. będziecie mogli kupić bilet na operę STRASZNY DWÓR (graną 5 listopada 2017) w wyjątkowej cenie 25 zł. Sprzedaż biletów w kasach Teatru Wielkiego w godz. 15:30-19:00 oraz on-line w godz. 16:00-22:00.

STRASZNY DWÓR
5 listopada 2017, godz. 17:00 / KUP BILET


 

data dodania:
20.10.2017
Już w ten weekend (21 i 22 października 2017 r.) niezwykła opera MADAMA BUTTERFLY, której rozmach inscenizacyjny i wykonanie zachwyca widzów od wielu lat. Zachwyca również to, co dzieje się za kulisami, a czego publiczność z widowni zobaczyć nie może. Dlatego przypominamy backstage'owy fotoreportaż autorstwa HaWa, który powstał podczas poprzednich prezentacji spektaklu w maju.

MADAMA BUTTERFLY
21 października 2017, godz. 18:30 / KUP BILET
22 października 2017, godz. 17:00 / KUP BILET

data dodania:
19.10.2017

Mija trzydzieści lat od łódzkiej premiery opery NABUCCO Giuseppe Verdiego. 24 października, dokładnie w rocznicę pierwszego przedstawienia, Teatr Wielki w Łodzi zaprasza na wieczór jubileuszowy ze specjalnym udziałem realizatorów, artystów i Artystów-Seniorów. W listopadzie odbędzie się ostatni w tym sezonie spektakl tego monumentalnego dzieła.

– Trzydzieści lat na scenie to bardzo dużo. Sądzę, że realizatorzy łódzkiej premiery NABUCCO, Marek Okopiński, reżyser oraz Andrzej Straszyński, kierownik muzyczny, nie zakładali, że spektakl będzie grany aż trzy dekady. NABUCCO to jeden z naszych repertuarowych rekordzistów. To dzieło pełne rozmachu, wielkie zarówno w sensie widowiskowej formuły, jak i wspaniałej muzyki. Nic więc dziwnego, że spektakl zwycięsko oparł się próbie czasu i cieszy się nieustającym zainteresowaniem melomanów – mówi Krzysztof Marciniak, dyrektor naczelny Teatru Wielkiego w Łodzi.

VIVA NABUCCO!
24 października 2017, godz. 18:30 / KUP BILET


data dodania:
17.10.2017
To wprawdzie jeszcze nie dzisiaj, jednak te Tuwimowskie słowa pasują jak ulał do tego, czym zamierzamy Państwa uraczyć w ostatnią noc 2017 roku. Będzie dowcipnie i z dystansem, pikantnie i z pozytywną energią, z Tuwimowskim poczuciem humoru i frywolnością podkasanej muzy. W przedbalowym dwuczęściowym spotkaniu z naszymi znakomitymi artystami każdy z Państwa niewątpliwie znajdzie coś dla siebie, bowiem wachlarz artystycznych propozycji będzie iście imponujący: od największych przebojów światowego musicalu, przez operetkowe szlagiery mistrzów tego gatunku, po prawdziwe hity gigantów muzyki operowej. A później wielki bal z Państwa udziałem, jak przystało na okazję i miejsce – w iście operowym stylu! Zapraszamy więc, bo warto i zapewniamy, że tej nocy w Teatrze Wielkim „będzie, będzie się działo i znowu nocy będzie mało"!

W tym roku proponujemy Państwu niezapomniane przeżycia zarówno podczas koncertu sylwestrowego z udziałem wszystkich zespołów artystycznych Teatru Wielkiego w Łodzi, nim jeszcze wybije północ, jak i na wielkim balu w wytwornym foyer Teatru. Do wyboru kilka opcji cenowych, bilety już od 150 zł od osoby. Sprzedaż rozpoczynamy 25 października 2017 r. Szczegółowe informacje wkrótce.

data dodania:
17.10.2017

Drodzy Widzowie,
z przykrością informujemy, że spektakl baletowy ŚWIĘTO WIOSNY/KRZESANY w dniu 3 listopada 2017 r. został odwołany. Wszystkich zainteresowanych tym przedstawieniem zapraszamy do Teatru Wielkiego w Łodzi 17 listopada o godz. 18:30. Osoby posiadające bilety na 3 listopada prosimy o kontakt z kasą Teatru (42 633 77 77). Za zaistniałą sytuację ogromnie przepraszamy.

ŚWIĘTO WIOSNY/KRZESANY
17 listopada 2017, godz. 18:30 / KUP BILET

data dodania:
16.10.2017

Zawsze miał dobry humor, zawsze w zanadrzu jakąś pikantną anegdotkę (zwłaszcza o kolegach – jak on – basach), zawsze też nieporozumienia i kłopotliwe sytuacje starał się zamieniać w nic nieznaczące i mało istotne epizodziki z tzw. życia zakulisowego artystów.
Kiedy w latach osiemdziesiątych pojawił się w naszym Teatrze, natychmiast zdobył sympatię zespołu, a pierwsze role przyniosły Mu wielkie uznanie krytyki teatralnej i gorące przyjęcie publiczności.
A było ich wiele – mniejsze i większe – zawsze realizowane z wielkim pietyzmem i kunsztem wokalnym. Tytułowi Mefistofeles i Borys Godunow oraz główne partie w: ERNANIM (de Silva), DON CARLOSIE (Inkwizytor i Filip), ŻYDÓWCE (Kardynał), EUGENIUSZU ONIEGINIE (Gremin), WALKIRII (Wotan),
NABUCCO (Zaccaria), ŁUCJI Z LAMMERMOORU (Rajmondo) – to kreacje wokalno-aktorskie, które publiczność pamięta do dziś, a krytycy muzyczni uznali za wzorcowe, a przecież to tylko kilka z repertuaru Artysty.
Długo by wymieniać polskie i zagraniczne sukcesy Romualda Tesarowicza. W polskich i europejskich teatrach operowych i na estradach filharmonicznych pojawiał się często – zawsze elektryzując swoją osobowością i talentem zarówno melomanów, jak i kolegów towarzyszących mu na scenie.
Bardzo trudno pisać dziś o Romku Tesarowiczu w czasie przeszłym.
Romku, i Ty, i Twoje kreacje na bardzo długo pozostaną w naszej pamięci. Mieliśmy nadzieję spotkać się za kilka dni 24 października na jubileuszu 30-lecia spektaklu NABUCCO. Oglądaj nas ze swojego nieba.

Na zdjęciu Romuald Tesarowicz w spektaklu: ERNANI Giuseppe Verdiego z 1990 r. / fot. Chwalisław Zieliński


data dodania:
16.10.2017
Jeśli chcesz mieć wpływ, na co zostanie wydanych 5 mln zł z budżetu województwa łódzkiego na rok 2018, zagłosuj. Możesz wybierać z pośród 209 zadań zgłoszonych w całym województwie.
– Zapraszamy gorąco wszystkich mieszkańców do oddania swojego głosu w pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego. Ponieważ nie zawiedli Państwo podczas składania propozycji zadań, liczymy, że wezmą Państwo udział w głosowaniu i wybiorą najciekawsze inicjatywy, które zostaną zrealizowane ze środków Województwa Łódzkiego – zachęca Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień.
Głosowanie pisemne trwa do 22 października, natomiast elektroniczne – do 31 października 2017 r. Więcej informacji.

data dodania:
14.10.2017
Drodzy Nauczyciele! Dziś Wasze święto. Zapewne chcielibyście spędzić je wyjątkowo. Dlatego mamy dla Was mały upominek! Bilet na dzisiejszy spektakl EUGENIUSZ ONIEGIN Piotra Czajkowskiego pod dyrekcją Tadeusza Kozłowskiego w cenie 25 zł, a dla osoby towarzyszącej w prezencie. A żeby świętowania nie zakończyć za szybko, jutro ponawiamy propozycję!*. Bądźcie w tym szczególnym dla Was dniu z nami!
 
* Oferta dotyczy spektaklu EUGENIUSZ ONIEGIN granego 14 i 15 października 2017 r.
* Oferta limitowana. Ważna dla 25 nauczycieli na spektakl 14 października i dla 25 osób na 15 października. Decyduje kolejność zgłoszeń.
* Cena biletu 25 zł, a dla osoby towarzyszącej gratis.
* W celu skorzystania z promocji prosimy o kontakt z kasą Teatru (42 633 77 77).

data dodania:
13.10.2017
W nowym sezonie kontynuujemy uwielbiany przez publiczność cykl NIE TYLKO OPERA. W środę 11 października 2017 r. artyści Teatru – Robert Ulatowski (bas) i Agnieszka Makówka (mezzosopran), muzycy: Michał Karkusiński (fortepian), Dymitr Kościuszko (trąbka), Adam Przybylski (gitara basowa) oraz zespół wokalny w składzie: Agnieszka Białek, Sylwia Nowicka, Joanna Skoblewska, Krzysztof Pilch, Artur Mleko wykonali PIEŚNI ZNAD MISSISIPI, czyli utwory gospel. Jak było, możecie już tylko zobaczyć w naszej fotorelacji. Zachęcamy!

data dodania:
12.10.2017
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej dyrekcja Teatru – Krzysztof Marciniak oraz Tadeusz Kozłowski – zaprezentowała plan artystyczny na sezon 2017/2018. W konferencji wziął udział Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień.

W sezonie 2017/2018 listę ponad 300 premier znakomitych przedstawień Teatru Wielkiego wzbogacą dzieła takie, jak: operetka ZEMSTA NIETOPERZA Johanna Straussa II w reż. Giorgio Madii i pod kierownictwem muzycznym Tadeusza Kozłowskiego, balet BAJADERA pod kierownictwem muzycznym Michała Kocimskiego, opera OTELLO Giuseppe Verdiego w reż. Piotra Trzaskalskiego, TRAMWAJ ZWANY POŻĄDANIEM Andre Previna w reż. Macieja Prusa.

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net