Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
3.07.2017
Z radością informujemy, że Niezależne Zrzeszenie Studentów Regionu Łódzkiego przyznało Teatrowi Wielkiemu tytuł "Przyjaciela NZS Regionu Łódzkiego" za wspieranie działań organizacji i wkład w rozwój łódzkiego środowiska akademickiego. Uroczysta gala wręczenia statuetek odbyła się 30 czerwca 2017 r. w Pałacu Biedermanna. Dziękujemy!

data dodania:
29.06.2017
Drodzy Widzowie, uprzejmie informujemy o zmianie pracy Biura Obsługi Widzów i kas Teatru, które będą czynne do najbliższej niedzieli 2 lipca 2017 r. włącznie. Przypominamy, że w przerwie wakacyjnej bilety na spektakle można kupować on-line. Biuro Obsługi Widzów wznowi pracę 7 sierpnia 2017 r., natomiast kasy Teatru będą czynne ponownie od 21 sierpnia 2017 r.


data dodania:
27.06.2017
Pierwszy raz spotkali się 20 września 2016 r. na castingu do Łódzkiego Chóru Teatralnego VERDIANA. Od tamtej pory widywali się raz w tygodniu na próbach, by na koniec sezonu wystąpić przed publicznością Teatru Wielkiego w Łodzi. Dziękujemy Dawidowi Jarząbowi za to, że z wielkim oddaniem przygotowywał dzielnych miłośników śpiewu do niedzielnego występu. Dziękujemy także mocno Maciejowi Salskiemu, który od dwóch lat wkłada swoje serce w muzyczne szlifowanie najmłodszych głosów, czego efekt usłyszeliśmy podczas koncertu finałowego Chóru Dziecięcego Teatru Wielkiego w Łodzi. Mali śpiewacy nie spoczywają na laurach i już po wakacjach zobaczymy ich w spektaklu muzycznym CZARODZIEJSKA SKRZYNIA. A teraz zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z ostatniego wydarzenia.

data dodania:
25.06.2017
W sobotę 24 czerwca 2017 r. w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbyła się gala Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury. W kategorii najlepsza choreografia został HENRYK KONWIŃSKI. Jury XI edycji nagród doceniło choreografie spektaklu Teatru Wielkiego w Łodzi: SIWA MGŁA I KRZESANY. Panu Konwińskiemu serdecznie gratulujemy, a Państwa zapraszamy na spektakl ŚWIĘTO WIOSNY/KRZESANY w nowym sezonie.

ŚWIĘTO WIOSNY.KRZESANY
3 listopada 2017, godz. 18:30 / KUP BILET
17 listopada 2017, godz. 18:30 / KUP BILET

data dodania:
24.06.2017

W przemiłej atmosferze, pełni dobrej energii zakończyliśmy sezon z próbami baletu otwartymi dla publiczności. Dzisiejszą lekcję z wielką klasą i sercem poprowadził Maestro Piotr Nardelli. Dziękujemy za niezapomniane chwile i cenne uwagi, jak podkeślają po lekcji nasi tancerze. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem przygotowanym przez telewizję TOYA oraz do relacji jednej z uczestniczek próby otwartej dla publiczności. Mamy nadzieję na kontynuację tego cyklu w nowym sezonie. Do zobaczenia!


data dodania:
23.06.2017
W sobotę 17 czerwca 2017 r. odbyła się ostatnia w tym sezonie premiera Teatru Wielkiego w Łodzi, która była jednocześnie spektaklem wieńczącym tegoroczną edycję Łódzkich Spotkań Baletowych. Dziękujemy twórcom za realizację SPARTAKUSA Arama Chaczaturiana, a wszystkim Państwu za obecność. Ponownie z tytułem spotkamy się po przerwie wakacyjnej. A jeszcze teraz zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z premiery.

SPARTAKUS
7 października 2017, godz. 18:30 / KUP BILET
8 października 2017, godz. 17:00 / KUP BILET

data dodania:
22.06.2017
Dziękujemy za piękny wczorajszy koncert z cyklu NIE TYLKO OPERA, którym Artyści Teatru Wielkiego w Łodzi zabrali Publiczność w podróż PO OBU STRONACH ATLANTYKU, po polskich znanych motywach muzycznych i brzmieniach tanga argentyńskiego Piazzolli. To już ostatni koncert z tego cyklu przed wakacjami. Pozostaje nam życzyć Państwu transatlantyckich podróży i do zobaczenia w nowym sezonie! A w wolnych chwilach mogą Państwo obejrzeń fotorelację z wczorajszego wydarzenia.

data dodania:
21.06.2017
Wczoraj obejrzeliśmy ostatni spektakl w ramach XXIV Łódzkich Spotkań Baletowych – premierę Teatru Wielkiego w Łodzi SPARTAKUS. Na ponad dwa miesiące Teatr Wielki w Łodzi stał się centrum światowego tańca. Na naszej scenie wystąpiły znakomite zespoły z Kanady, Chin, Kuby, Wielkiej Brytanii... Tegoroczne taneczne biennale nie byłoby możliwe bez naszych Patronów, Sponsorów, Partnerów i Patronów medialnych, za co kłaniamy się nisko, przesyłając najszczersze pozdrowienia. Szczególnie mocno dziękujemy za wsparcie finansowe Marszałkowi Województwa Łódzkiego Witoldowi Stępniowi, za dofinansowanie ze strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz naszemu wieloletniemu sponsorowi strategicznemu – Bankowi Pekao. Dziękujemy za informowanie o Łódzkich Spotkaniach Baletowych i byciu obecnym na spektaklach: TVP Kultura, TVP3 Łódź, Radio Łódź, Kalejdoskop, Tygodnik Powszechny, Dziennik Łódzki, taniecPOLSKA.pl, e-teatr.pl, teatralny.pl, cojestgrane24, Onet, RMF Classic, British Council, Bilety24 oraz przedstawicielom Ambasady Wielkiej Brytanii w Warszawie, Ambasady Kuby w Polsce, Ambasady Kanady i Ambasady Chińskiej Republiko Ludowej w Polsce. Dziękujemy i do zobaczenia za dwa lata!

data dodania:
20.06.2017
Teatr Wielki w Łodzi zaprasza do składania pisemnych ofert na dostawę manekinów. Dostawa realizowana jest w ramach projektu pn.: „Digitalizacja i upowszechnienie zasobów artystycznych Teatru Wielkiego w Łodzi”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego 2014-2020 – Oś priorytetowa VII Infrastruktura dla usług społecznych, Działanie VII.1 Technologie informacyjno-komunikacyjne, Poddziałanie VII.1.2 Technologie informacyjno-komunikacyjne.

Termin składania ofert: 29 czerwca 2017 roku do godz. 12.00 na adres: i.marchewka@teatr-wielki.lodz.pl

data dodania:
19.06.2017
Na zakończenie sezonu zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie. Tym razem scena główna naszego Teatru należeć będzie do kilku pokoleń miłośników śpiewania. W koncercie finałowym 25 czerwca 2017 r. o godz. 18.30 wystąpią dwa chóry: Chór Dziecięcy Teatru Wielkiego w Łodzi oraz Łódzki Chór Teatralny VERDIANA. Oba zespoły złożone z amatorów (łacińskie amo – kochać) przez cały sezon przygotowywały się do tego najważniejszego występu. Różnorodny, ambitny repertuar pozwoli artystom zmierzyć się z własnymi umiejętnościami, a widzom obcować z muzyką wykonywaną z pasją i największym zaangażowaniem.

KONCERT CHÓRU VERDIANA I CHÓRU DZIECIĘCEGO TEATRU WIELKIEGO W ŁODZI
25 czerwca 2017, godz. 18:30 / KUP BILET

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net