Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
23.01.2018
Zapraszamy na styczniową PRÓBĘ OTWARTĄ BALETU. Jeśli pasjonuje Was taniec, jesteście ciekawi, jak tancerze przygotowują się do przedstawień, przyjdźcie do nas i podpatrzcie zmagania artystów z trudną i fascynującą materią tańca. Najbliższa lekcja otwarta baletu już 27 stycznia 2018 r. W oczekiwaniu na nią zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z poprzedniego sezonu.

PRÓBA OTWARTA BALETU / 27 stycznia 2018, godz. 10:00 | UWAGA, na styczniową próbę nie ma już miejsc. Niebawem podamy termin na luty.
Wstęp bezpłatny, obowiązują wcześniejsze zapisy.
Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: promocja@teatr-wielki.lodz.pl. W tytule maila prosimy wpisać: Próba Otwarta Baletu oraz datę próby, w treści maila swoje imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy. Uwaga! Decyduje kolejność zgłoszeń. Do zobaczenia w Teatrze!

data dodania:
22.01.2018
Dziadku, w dniu swego święta pomyśl o osobie Ci najbliższej i zabierz ją do Teatru. Babciu, powiedz ukochanej osobie, że chciałabyś wybrać się np. na... przedstawienie. Żeby ułatwić Wam tę decyzję, proponujemy bilety do Wielkiego w promocyjnej cenie 25 zł na szereg spektakli z lutowego repertuaru.

Żeby je kupić, możecie stanąć w kolejce do kasy, która jednoczy czekających, albo po prostu przejść do naszego repertuaru online. Oferta ważna tylko dziś 22 stycznia 2018 r. przez cały dzień: w kasach Teatru od 12:00 do 19:00, online od 12:00 do północy.

Oferta dotyczy spektakli:
EUGENIUSZ ONIEGIN / 9 lutego, godz. 19:00 / KUP BILET
MY FAIR LADY / 13 lutego, godz. 19:00 / KUP BILET
MY FAIR LADY / 14 lutego, godz. 19:00 / KUP BILET
MADAMA BUTTERFLY / 21 lutego, 19:00 / KUP BILET
MADAMA BUTTERFLY / 22 lutego, 19:00 / KUP BILET
STRASZNY DWÓR / 25 lutego, godz. 18:00 / KUP BILET
ŚWIĘTO WIOSNY/KRZESANY / 28 lutego, godz. 19:00 / KUP BILET

data dodania:
19.01.2018

Artyści Teatru Wielkiego w Łodzi jeszcze bliżej widzów. Teraz już nie tylko na scenie, ale również we foyer możecie oglądać swoich idoli. Zapraszamy na wystawę portretów solistów śpiewaków naszej opery w obiektywie Tomasza Przybyła. Zachęcamy do podchodzenia naprawdę blisko. Do zobaczenia w Teatrze!

Monika Cichocka, Patrycja Krzeszowska, Anna Wiśniewska-Schoppa, Joanna Woś, Dorota Wójcik, Bernadetta Grabias, Agnieszka Makówka, Olga Maroszek, Krzysztof Marciniak, Paweł Skałuba, Dominik Sutowicz, Andrzej Kostrzewski, Zenon Kowalski, Łukasz Motkowicz, Przemysław Rezner, Patryk Rymanowski, Grzegorz Szostak, Robert Ulatowski.


data dodania:
17.01.2018
Święta Bożego Narodzenia to najbardziej wyczekiwany czas w roku. Jednak, jak wszystko co dobre, szybko przemijają. Pragnąc pozostać w niezwykłym świątecznym klimacie, zapraszamy Państwa na KONCERT KOLĘD w wykonaniu Łódzkiego Chóru Teatralnego VERDIANA oraz Chóru Dziecięcego Teatru Wielkiego w Łodzi.

KONCERT KOLĘD / Łódzki Chór Teatralny VERDIANA i Chór Dziecięcy Teatru Wielkiego w Łodzi
22 stycznia 2018, godz. 19:00 / KUP BILET

 

data dodania:
16.01.2018
– Do sesji fotograficznej wybrałam „ponadwymiarową świetlistą postać”, bo światło i przekraczanie wszelkich granic to mój cel i droga. A poza tym jestem gwiezdnym pyłem. Jak my wszyscy – mówi MONIKA CICHOCKA.

– Jesteśmy obywatelami Wszechświata. Świetlnymi istotami, które mają dusze, umysły, serca i ciała. Nasza świadomość, jeśli jest obudzona, prowadzi nas, gdziekolwiek tylko chcemy. Możemy stwarzać nasz świat, jesteśmy wolni, nieograniczeni i ponadwymiarowi. Dlatego podczas sesji fotograficznej chciałam pokazać wielką rolę naszej świadomości. Wykorzystując dostępne instrumenty, stałam się egzemplifikacją świetlnej istoty, której drogą jest rozwój duchowy, międzywymiarowa obecność i swobodna zmiana wariantów. Chciałam pokazać, że możemy wszystko, jeśli tylko dostrzeżemy własny potencjał. Niektórzy nazwali moją postać Kosmitką, inni Matką Smoków. Jest także jeden pan, który określił ją Galadrielą. A co myślą Państwo? – pyta artystka.

– Moje ulubione role… Wszystkie, które śpiewam. Nigdy nie zaśpiewałam niczego, czego nie chciałam zaśpiewać. Kocham Aidę, Toskę, Abigaille. Byłam pierwszą w Polsce Nefretete. Przygodę z „Echnatonem” Philipa Glassa pamiętam i wspominam z wielkim rozrzewnieniem. Na kilka wspaniałych ról wciąż czekam, np. na Izoldę w „Tristanie i Izoldzie” R. Wagnera, Emilię Marty w „Sprawie Makropulos” L. Janacka, czy też Verdiowską Lady Makbet – wymienia solistka.

– Opera... Pojęcie niemożliwe do opisania w słowach. Dlatego właśnie potrzebujemy nadekspresyjnego koturnu muzyki i sztuk wizualnych. Wykreowany na scenie wszechświat trzeba nie tylko zauważyć i zrozumieć, ale także, a może przede wszystkim, poczuć, przeżyć, doświadczyć. Magiczna moc dźwięku, który wszakże stworzył kiedyś Świat, otwiera prawdę percepcji emocji, samodoskonalenia i osobistej harmonizacji. Dźwięk jest praprzyczyną i końcem. Kiedy towarzyszą mu inne Muzy, mamy do czynienia z syntezą nieziemskiego piękna, które leczy duszę. Dlatego jestem częścią opery, która zarazem głęboko tkwi we mnie.

– Za fryzurę, makijaż i kreację mojego wizerunku odpowiedzialna jest Magdalena Glapińska. To wspaniała artystka i cudowna osoba. Bardzo jej dziękuję! – kończy M. Cichocka.

data dodania:
16.01.2018

Wczorajszy koncert artystów Teatru Wielkiego w Łodzi zmobilizował pogodę do podarowania nam jeszcze odrobiny świątecznej atmosfery. Spoglądając na płatki śniegu za oknem, prezentujemy fotorelację z wczorajszego wieczoru WINTER SONGS.

Wystąpili: Krzysztof Pilch (śpiew), Marcin Werner (fortepian), Michał Przeździecki (kontrabas), Jakub Jeziorowski (perkusja), Joanna Skoblewska (alt), Dagny Konopacka (sopran), Artur Mleko (tenor) oraz gościnnie Dawid Pilch (saksofon). Koncert poprowadziła Agnieszka Białek.


data dodania:
15.01.2018
Realizatorzy oraz wykonawcy naszego najnowszego spektaklu ZEMSTA NIETOPERZA kłaniają się nisko Publiczności. Dziękujemy za obecność w miniony weekend i zapraszamy na kolejne przedstawienia jeszcze w styczniu i w lutym.

ZEMSTA NIETOPERZA
16 stycznia 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
17 stycznia 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
26 stycznia 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
27 stycznia 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
28 stycznia 2018, godz. 18:00 / KUP BILET
30 stycznia 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
16 lutego 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
17 lutego 2018, godz. 19:00 / KUP BILET
18 lutego 2018, godz. 19:00 / KUP BILET

data dodania:
14.01.2018
JOANNA WOŚ jako pierwsza kobieta w historii miasta otrzymała Honorowe Obywatelstwo Łodzi. Uroczystość odbyła się 13 stycznia 2018 r. przed premierą ZEMSTY NIETOPERZA, w której artystka śpiewa główną partię Rozalindy. Sopranistka nie kryła wzruszenia, odbierając klucze do bram miasta z rąk prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej, marszałka województwa łódzkiego Witolda Stępnia i przewodniczącego Rady Miejskiej Tomasza Kacprzaka.

– Tu trafiłam do szkoły, uczyłam się i tu zostałam. Zdecydowała o tym już pierwsza wizyta w mieście. Łódź tętniła życiem, miała wyjątkową architekturę, był tu też najlepszy w Polsce teatr operowy – mówiła artystka, dziękując za ten zaszczytny tytuł. – Mieszkam tu niedaleko Teatru, blisko Nowego Centrum Łodzi, blisko fantastycznej bryły EC1, blisko nowego dworca Łódź-Fabryczna. Kibicuję cały czas wszystkim inwestycjom, które się tu pojawiają i żeby to miasto pozytywnie się rozwijało. Zawsze jestem z Łodzią i łodzianami – zaznaczyła artystka.

Bukiet kwiatów dla Artystki przygotowała sieć kwiaciarni H. Skrzydlewska. Dziękujemy.

data dodania:
13.01.2018

Już tylko minuty dzielą nas od premiery ZEMSTY NIETOPERZA w reż. Giorgia Madii i pod kierownictwem muzycznym maestro Tadeusza Kozłowskiego. Żeby nie zdradzić za dużo, a pokazać co nieco, podrzucamy kilka zdjęć z prób.

W premierowej obsadzie wystąpią:
Gabriel von Eisenstein: Tomasz Rak
Rozalinda: Joanna Woś
Adela: Aleksandra Borkiewicz
Dr Falke: Przemysław Rezner
Alfred: Krzysztof Marciniak
Frank: Dariusz Machej
Książę Orlovsky: Agnieszka Makówka
Dr Blind: Zenon Kowalski
Ida: Patrycja Krzeszowska
Frosch: Andrzej Gałła


data dodania:
12.01.2018
W PONIEDZIAŁKI NIE ROBIMY SCEN – SPRZEDAJEMY BILETY! Na dobry początek tygodnia mamy dla Państwa ofertę specjalną. 15 stycznia  2018 r. będzie można kupić bilet na operę EUGENIUSZ ONIEGIN (graną 9 lutego 2018 r.) w wyjątkowej cenie 25 zł. Sprzedaż biletów w kasach Teatru Wielkiego w godz. 15:30-19:00 oraz on-line w godz. 16:00-22:00.

EUGENIUSZ ONIEGIN
9 lutego 2018, godz. 19:00 / KUP BILET

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net