Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
23.12.2019
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i zbliżającego się Nowego Roku 2020 życzymy Państwu pomyślności, szczęścia oraz cierpliwości i wytrwałości w realizacji planów w życiu prywatnym i zawodowym.

Dyrekcja i Pracownicy Teatru Wielkiego w Łodzi

data dodania:
21.12.2019
18 grudnia 2019 r. w Łódzkim Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie 3. edycji projektu ŁÓDZKIE PEŁNE KULTURY. Zaproszone instytucje kultury, które brały udział w projekcie otrzymały oficjalne podziękowania z rąk Waldemara Drozda, Dyrektora ŁDK. Teatr Wielki w Łodzi również uczestniczył w projekcie, zajęcia wokalno-aktorskie prowadzili artyści naszego chóru: Dagny Konopacka-Maćkowiak i Michał Jan Barański.

data dodania:
20.12.2019
Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że kasy biletowe oraz biuro obsługi widzów będą nieczynne w dniach 24, 25 i 26 grudnia 2019r. oraz 1 stycznia 2020r.

Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem na nowy rok.

data dodania:
13.12.2019

"TEATR JEST PO TO, ŻEBY NACIESZYĆ SIĘ PIĘKNEM I POCZUĆ PRZYJEMNIE"
Niech żyje bal sylwestrowy w operze - z Dariuszem Stachurą, dyrektorem naczelnym Teatru Wielkiego w Łodzi rozmawiał Dariusz Pawłowski. Zapraszamy do lektury!

UWAGA! Zmiana w repertuarze styczniowym. Informacje w aktualności [KLIK].


data dodania:
12.12.2019

Dyrekcja Teatru Wielkiego w Łodzi zaprasza do udziału w przesłuchaniu na stanowisko: muzyk orkiestry – drugie skrzypce – muzyk tutti.

data dodania:
10.12.2019
Rozpoczęła się sprzedaż karnetów premierowych na rok 2020.
Zakupu dokonywać można w Biurze Obsługi Widzów. Zapraszamy.


UWAGA! Zmiana w repertuarze styczniowym. Informacje w aktualności [KLIK].

data dodania:
9.12.2019

UWAGA! Zmiana w repertuarze styczniowym. Informacje poniżej oraz w aktualności [KLIK].

Muzyczna opowieść o wszędobylskim i wszystkomogącym „golibrodzie" o imieniu Figaro; komedia intryg i pomyłek - rewelacyjne przedstawienie w reżyserii Natalii Babińskiej -  nagrodzone Złotą Maską za najlepszy spektakl w sezonie 2013/2014 - wraca na scenę Teatru Wielkiego w Łodzi! Już 18 i 19 stycznia 2020 roku!


data dodania:
5.12.2019
Szanowni Państwo, informujemy o zmianie w repertuarze styczniowym. Spektakl „Viva la Mamma” planowany na 11 stycznia z przyczyn niezależnych od Teatru został przełożony na 12 stycznia 2020 r. (niedziela).
 
Bilety trzeba wymienić w kasie Teatru, jeśli jednak niedzielny termin Państwu nie odpowiada można dokonać ich zwrotu. Za bilety zakupione w Teatrze kasa zwraca pieniądze, natomiast za bilety kupione online, zwrot będzie możliwy za pośrednictwem portalu bilety24 (regulamin). Istnieje możliwość wymiany biletów na spektakle w innym terminie. Za utrudnienia przepraszamy i serdecznie zapraszamy na przedstawienie w dniu 12 stycznia.

data dodania:
3.12.2019

2 grudnia 2019 odbyły się Warsztaty artystyczne, których tematem przewodnim był Stanisław Moniuszko. Na zajęciach wokalnych, muzycznych, scenograficznych i baletowych młodzież ze szkół podstawowych regionu łódzkiego miała okazję dowiedzieć się jak powstaje spektakl operowy. Sami projektowali stroje do Strasznego dworu lub Halki, śpiewali arię, zatańczyli mazura. Ciekawostką była również gra planszowa „Stanisław Moniuszko” przygotowana przez Teatr Wielki-Operę Narodową specjalnie z okazji 200. rocznicy urodzin kompozytora. Dzięki staraniom Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi kilkanaście takich gier trafiło do nas, a za naszym pośrednictwem do szkół biorących udział w Warsztatach artystycznych. Gra to nie tylko dobra zabawa ale jednocześnie doskonałe zdobywanie wiedzy o Moniuszce. Wszyscy obdarowani obiecali, że zachęceni tą zabawą z pewnością rozegrają nie jeden jeszcze turniej Moniuszkowski. Życzymy dobrej zabawy.


data dodania:
27.11.2019
Z przykrością informujemy, że Arkadiusz Jakus, nasz solista-adept,  nie wystąpi w piątkowym spektaklu "Strasznego dworu" z powodu choroby. W partii Skołuby usłyszymy Grzegorza Szostaka. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Hanny, Maciej i Skołuba! Już w najbliższy czwartek i piątek na naszej scenie ponownie zagości „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki w reż. Krystyny Jandy. Będą to dwa szczególne spektakle, przede wszystkim ze względu na debiuty! Troje naszych zeszłorocznych adeptów, a obecnie solistów – Aleksandra Borkiewicz, Hanna Okońska i Arkadiusz Anyszka oraz tegoroczny adept-solista Arkadiusz Jakus po raz pierwszy wystąpią w głównych partiach „Strasznego dworu” Stanisława Moniuszki.

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net