Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
12.10.2018
To było piękne spotkanie, pełne wspomnień, uśmiechu i wzruszeń. W rozmowie z Marcinem Bogusławskim Artystka opowiedziała m.in. o swojej miłości do tańca i pierwszych krokach na łódzkiej scenie. Jagoda Ignaczak mówiła o przyjaźni z Ewą Wycichowską i napisaniu książki o Jej życiu - "Istnienie grać".

 


data dodania:
3.10.2018

W nowym sezonie wracamy z otwartymi próbami baletu. To nie lada gratka dla miłośników tańca. Jeśli chcecie dowiedzieć się jak tancerze przygotowują się do przedstawień, to świetna okazja by zobaczyć ich pracę na sali prób.


data dodania:
2.10.2018
Zdjęcie z taaaaką (!) primabaleriną - legendą baletu naszego Teatru czy własnoręczna dedykacja na stronach biografii uwielbianej nie tylko w Łodzi Artystki to bez wątpienia nie lada gratka dla każdego, kto choć raz miał okazję podziwiać tę tancerkę na scenie, komu dane było również zachwycać się Jej choreografiami realizowanymi także na scenie naszego Teatru.
Niepowtarzalna okazja po temu trafia się niebawem – 10 października br. Pani Profesor od godziny 17.00 na Scenie Kameralnej podpisywać będzie książkę Istnienie grać. Portret Ewy Wycichowskiej autorstwa - obecnej także na spotkaniu - Jagody Ignaczak, która jak nikt inny dogłębnie poznała i zanalizowała wszelkie zakamarki nie tylko artystycznej drogi znakomitej tancerki, choreografa i pedagoga.
Tego spotkania z ikoną polskiego baletu nie można przegapić!
 

data dodania:
29.09.2018
To już ostatni raz z akcją kochanych poniedziałków, tym razem NABUCCO w Teatrze Wielkim jeden jedyny raz w tym roku! Jedna z najczęściej oglądanych oper świata w monumentalnej inscenizacji odbędzie tylko 3 października 2018 r. Z akcją startujemy w najbliższy poniedziałek (1 października 2018 r.)data dodania:
28.09.2018
Drodzy państwo, przypominamy o zmianie organizacji ruchu w okolicy Teatru Wielkiego podczas trwania Light Move Festivalu 2018.

Załączamy mapę festiwalu oraz mapę utrudnień ruchu na najbliższy weekend.

Przypominamy, że zabawa startuje już w piątek o godzinie 20:00, a w sobotę i niedzielę o 20:30, zaraz po spektaklu "Tramwaj zwany pożądaniem" (godz. 17:00).

data dodania:
26.09.2018

Artystka, laureatka prestiżowych konkursów wokalnych, która na co dzień związana jest z Polską Operą Królewską, wystąpi w niezwykle wymagającej roli Blanche DuBois w nagrodzonym Złotymi Maskami TRAMWAJU ZWANYM POŻĄDANIEM. Już w niedzielę 30 września 2018 roku!


data dodania:
24.09.2018
Teatr Wielki w Łodzi zaprasza na przesłuchania na stanowisko artysty Chóru w grupie głosów tenor.

Termin przesłuchań:

18 października 2018, godz. 14.00, sala 408
Teatr Wielki w Łodzi (wejście od ul. Jaracza)
Zgłoszenia (CV) proszę przesyłać do 15 października 2018 na adres:
e-mail: m.salski@teatr-wielki.lodz.pl
data dodania:
21.09.2018
Nie mogło być inaczej. Jeśli mistrzowska opera trafia się takim mistrzom jak Maciej Prus i Tadeusz Kozłowski, a biorą w niej udział mistrzowie wokalistyki i aktorstwa jak Joanna Woś, to efektem musi być znakomity spektakl z wielkimi kreacjami, owacje publiczności i uzasadnione zachwyty krytyków teatralnych.
data dodania:
20.09.2018
Po raz pierwszy Teatr Wielki weźmie udział w Light Move Festiwal. Na budynku Teatru wyświetlana będzie historia emancypacji Polek przez pryzmat zmian w modzie. Podczas multimedialnego widowiska wystąpią artyści Teatru Wielkiego.

data dodania:
15.09.2018
Artysta Śpiewak, znakomity baryton Opery Łódzkiej i Teatru Wielkiego w Łodzi. W wielkim żalu i smutku żegnamy kolejnego Wielkiego Artystę.

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net