Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
11.05.2015
Za nami inauguracja XXIII Łódzkich Spotkań Baletowych. W weekend mieliśmy okazję zobaczyć premierę baletową Teatru Wielkiego – Chopin wymarzony (Chopin Imaginaire). Oniryczne choreografie Giorgio Madii zostały entuzjastycznie przyjęte przez łódzką publiczność. Ci z Państwa, którzy jeszcze nie mieli okazji uczestniczyć w tym niezwykłym spektaklu, mają możliwość nadrobić stratę we wtorek 12 maja – o godzinie 19:00 odbędzie się Premiera z Expressem. 
data dodania:
11.05.2015
15 maja ugościmy w Łodzi pierwszą zagraniczną gwiazdę – Sylvie Guillem. Artystka programem Life in Progress żegna się ze sceną, więc to ostatnia okazja, by podziwiać ją w roli tancerki. Wielbiciele talentu francuskiej baleriny będą mieli także sposobność spotkać się z nią po premierowym spektaklu 15 maja . Spotkania gwiazd z publicznością to tradycja łódzkiego festiwalu, w którą wpiszą się także kolejni goście.
data dodania:
27.04.2015
Na foyer Sceny Kameralnej prezentujemy wystawę fotografii Kamili Sammler pt. jaCień, która będzie towarzyszyć XXIII Łódzkim Spotkaniom Baletowym.
Oficjalny wernisaż wystawy zaplanowany jest na 9 maja 2015r. o godz. 17.00
Wystawa będzie prezentowana do końca sezonu.

Serdecznie Zapraszamy.

data dodania:
27.04.2015
W sobotę 25 kwietnia, w foyer Teatru Wielkiego, odbył się recital primadonny łódzkiej sceny operowej – Joanny Woś. Artystka – jak zwykle olśniewająca – wykonała dla licznie zgromadzonej publiczności słynne arie z oper Wolfganga Amadeusza Mozarta i ks. Józefa Michała Poniatowskiego. Akompaniował jej Taras Hlushko. Była to ostatnia w tym sezonie artystycznym okazja, by podziwiać gwiazdę na deskach naszego Teatru. W najbliższym czasie wielbiciele talentu Joanny Woś mogą usłyszeć ją w Operze Narodowej, w spektaklu Casanova w Warszawie.

foto. R. Domagała

data dodania:
8.04.2015
Specjalna edycja „Lekcji chóru z udziałem gości z Norymbergii"

W piątek odbędzie się kolejna edycja programu edukacyjnego pt. "Lekcja chóru". Goście spotkania – które tradycyjnie poprowadzi kierownik chóru Teatru, Waldemar Sutryk – ponownie będą mieli okazję zgłębiać tajniki śpiewu chóralnego. Tym razem spotkanie uświetni, zaproszony specjalnie na tę okazję, Miejski Chór Dziecięcy z Norymbergii, pod dyrekcją Matthiasa Stubenvolla. Razem z Chórem Dziecięcym Teatru Wielkiego, młodzi artyści wykonywać będą słynne przeboje różnych europejskich krajów, m.in. We Are the World i Volare. Uczestnicy spotkania zaproszeni zostaną do wspólnej nauki hymnu Zjednoczonej Europy. Przy fortepianie zasiądzie Taras Hlushko.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

data dodania:
27.03.2015
25 kwietnia o godzinie 20.00 zapraszamy Państwa na recital naszej znakomitej solistki, Joanny Woś. Artystka, która ma na koncie liczne sukcesy zarówno na polskich, jak i na światowych scenach, dysponuje unikalnym sopranem, o szerokiej skali (sięgającej do F trzykreślnego). Oprócz popisowych partii koloraturowych (m. in. Królowa Nocy w Czarodziejskim Flecie, Violetta w Traviacie), specjalizuje się w stylu bel canto. Bogaty jest także repertuar koncertowy solistki (m. in. Stabat Mater Pergolesiego i Msza cecyliańska Gounoda). Tym razem Joanna Woś wykona słynne utwory W. A. Mozarta i J. Poniatowskiego.

foto. M. Piąsta

data dodania:
27.03.2015
ORĘDZIE NA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU 2015

Mistrzów dla teatru najłatwiej znaleźć z dala od teatru. To zwykle ci, których nie zajmuje teatr jako machina do reprodukowania klisz i konwencji. To oni znajdują pulsujące źródła i żywe nurty rzek, które omijają na ogół teatralne sale i gromadzące się w nich codziennie niezmierzone zastępy ludzi porających się z naśladowaniem jakichś światów. Naśladujemy zamiast tworzyć światy własne, skupione, uzależnione wręcz od debaty z publicznością i afektów, które przepływają zakryte, a które właśnie teatr najlepiej potrafi odsłaniać.

data dodania:
26.03.2015
Teatr Wielki w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci i młodzież na kolejne już spotkanie z cyklu "Lekcja chóru", które odbędzie się na Dużej Scenie dnia 10 kwietnia br. Zabrzmią przeboje muzyki europejskiej w wykonaniu gościa specjalnego – Dziecięcego Chóru Miejskiego z Norymbergi, a także Chóru Dziecięcego Teatru Wielkiego w Łodzi. Przy fortepianie – człowiek-orkiestra Taras Hlushko.

Wstęp wolny.
data dodania:
19.03.2015
W najbliższą sobotę na deskach naszego Teatru po raz pierwszy zaprezentujemy Państwu inscenizację Barona cygańskiego w reżyserii Tomasza Koniny. Operetka cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że sprzedane zostały już bilety na wszystkie trzy spektakle premierowe, a nawet na cztery kolejne, które zaplanowaliśmy na kwiecień i czerwiec. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, postanowiliśmy znakomite dzieło Straussa wystawić w bieżącym sezonie raz jeszcze.

data dodania:
19.03.2015
27 marca gościem spotkania z cyklu Magiczne Moce Sceny będzie legenda łódzkiej opery, pan Tomasz Fitas. Artysta wziął udział w ponad 2500 przedstawieniach i ma w swoim dorobku 110 partii: Inkwizytora w Don Carlosie, Angelottiego w Tosce, Banka w Makbecie, Bonza w Madamie Butterfly, Komandora w Don Giovannim, Filipa w Don Carlosie, Kończaka w Kniaziu Igorze, Zachariasza w Nabucco, Faraona w Aidzie, Gremina w Onieginie, Skołuby w Strasznym dworze, i wiele innych. Dzięki walorom swojego głosu z powodzeniem wykonywał także utwory sakralno-oratoryjne, czy musicalowe przeboje. Przez długie lata zawodowej kariery zachwycał publiczność potężnym basem o ciemnym, głębokim zabarwieniu, znakomitą dykcją i bezbłędnymi interpretacjami swoich ról. Śpiewał na scenach całej Europy i może szczycić się współpracą ze wszystkimi teatrami operowymi w Polsce.

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net