Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wybierz miesiąc:  
data dodania:
19.03.2015
W najbliższą sobotę na deskach naszego Teatru po raz pierwszy zaprezentujemy Państwu inscenizację Barona cygańskiego w reżyserii Tomasza Koniny. Operetka cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że sprzedane zostały już bilety na wszystkie trzy spektakle premierowe, a nawet na cztery kolejne, które zaplanowaliśmy na kwiecień i czerwiec. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, postanowiliśmy znakomite dzieło Straussa wystawić w bieżącym sezonie raz jeszcze.

data dodania:
19.03.2015
27 marca gościem spotkania z cyklu Magiczne Moce Sceny będzie legenda łódzkiej opery, pan Tomasz Fitas. Artysta wziął udział w ponad 2500 przedstawieniach i ma w swoim dorobku 110 partii: Inkwizytora w Don Carlosie, Angelottiego w Tosce, Banka w Makbecie, Bonza w Madamie Butterfly, Komandora w Don Giovannim, Filipa w Don Carlosie, Kończaka w Kniaziu Igorze, Zachariasza w Nabucco, Faraona w Aidzie, Gremina w Onieginie, Skołuby w Strasznym dworze, i wiele innych. Dzięki walorom swojego głosu z powodzeniem wykonywał także utwory sakralno-oratoryjne, czy musicalowe przeboje. Przez długie lata zawodowej kariery zachwycał publiczność potężnym basem o ciemnym, głębokim zabarwieniu, znakomitą dykcją i bezbłędnymi interpretacjami swoich ról. Śpiewał na scenach całej Europy i może szczycić się współpracą ze wszystkimi teatrami operowymi w Polsce.

data dodania:
17.03.2015
Przygotowania do sobotniej premiery operetki Straussa dobiegają końca. Na deskach sceny koncertowej pojawiają się ostatnie detale imponującej scenografii Barona cygańskiego.

data dodania:
10.03.2015
Szanowni Państwo, w związku z chorobą pana Krzysztofa Marciniaka, w spektaklu TRAVIATA (11.03.2015) partię Alfreda wykona gościnny solista śpiewak Paweł Skałuba.

data dodania:
5.03.2015
„W związku z chorobą naszej solistki Moniki Cichockiej, partię Toski w spektaklu TOSCA, zaplanowanym na 06.03.2015 r., wykona gościnnie Katarzyna Hołysz”. Kasia Hołysz

data dodania:
3.03.2015
Informujemy, iż z powodu choroby naszego solisty, pana Krzysztofa Marciniaka, partię Spoletty w spektaklach Tosca w dniach 4 i 6 marca 2015 roku wykona gościnnie tenor Opery Bałtyckiej w Gdańsku, pan Vitalij Vydra.

Zmiana obsady dotyczy także solistek Teatru Wielkiego. Partię tytułową w wyżej wymienionych spektaklach, w związku z niedyspozycją pani Anny Wiśniewskej-Schoppa, wykona pani Monika Cichocka.

data dodania:
21.02.2015
Z wielkim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że 20 lutego 2015 roku odszedł od nas Maestro Antoni Wicherek – jeden z najwybitniejszych polskich dyrygentów, były dyrektor Opery Narodowej i Teatru Wielkiego w Łodzi. To wielka strata dla całego środowiska muzycznego. 

data dodania:
12.02.2015
Wystawa "Energia Kultury 2014, Straszny dwór w obiektywie Joanny Miklaszewskiej" zagości w na foyer naszego Teatru już 13 lutego 2015 roku. Będzie można ją oglądać podczas przerw w spektaklach oraz bezpośrednio przed i po spektaklu. Straszny dwór S. Moniuszki w reżyserii Krystyny Jandy został zwycięzcą plebiscytu ENERGIA KULTURY 2014 na najważniejsze łódzkie wydarzenie kulturalne w 2014 roku, dlatego chcemy przybliżyć Państwu proces powstawania tego spektaklu. Autorką wszystkich zdjęć jest Joanna Miklaszewska.

data dodania:
8.02.2015
Zapraszamy do wspólnego śpiewania!
LEKCJA CHÓRU – 5 marca (czwartek), godz. 14.00

data dodania:
5.02.2015
Drodzy Państwo nominacji ciąg dalszy...
tym razem Teatr został nominowany do projektu Plastrów Kultury w kategorii "Wydarzenie teatralne roku". Dziennikarze uznali, iż jubileusz 60 lat Opery Łódzkiej nie może nie znaleźć się wśród mianowanych do tego tytułu. Przypominamy, iż świętowanie rozpoczęliśmy we wrześniu "Wielką galą sezonu", która odbyła się na Placu Dąbrowskiego, następnie jubileuszowa premiera "Strasznego dworu" w reż. Krystyny Jandy oraz wystawa "60 lat pasji tworzenia" prezentowana na Scenie Kameralnej.
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net